نتیجه‌ای یافت نشد.

انتخابات 2020؛ جدال دموکرات‌ها با ترامپ بر سر ایران

شناسه خبر: 174007 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۱۷ : ۲۰ : ۰۰
انتخابات 2020؛ جدال دموکرات‌ها با ترامپ بر سر ایران
یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت، جدال اصلی نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا با ترامپ در رقابت‌های انتخاباتی در خصوص موضوع ایران خواهد بود.
۵۵آنلاین :

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در گزارشی نوشت که دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در خصوص سیاست آمریکا در قبال ایران دچار اختلاف شده‌اند.

طبق این گزارش، «پیت بوتیجج» شهردار «ساوت بند» ایالت «ایندیانا» که نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 نیز می‌باشد، در مصاحبه روز جمعه هفته گذشته خود با یک رادیو آمریکایی درباره رویکرد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران و خروج وی از برجام گفت که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، قصد بازگشت مجدد به برجام را دارد.

*بوته‌جج: برجام لطف به ایران نبود

وی توضیح داد: «برجام برای کاهش یا حذف تهدید هسته‌ای ایران طراحی شده بود،  ما این کار را برای لطف به ایران انجام ندادیم. ما برای منافع آمریکا این توافق را انجام دادیم».

وی در ادامه افزود: «اگر قرار است مجدد کاری را انجام بدهیم، می‌توانیم به دنبال راههایی باشیم که آن کار به صورت متفاوت انجام شود».

این نامزد دموکرات‌ها در خصوص خروج از برجام گفت: «من معتقدم که این (برجام) ما را امن‌تر کرد و به اعتقاد من خروج از آن در بی‌ثباتی منطقه نقش داشته است».

واشنگتن‌پست سپس در بخش بعدی گزارش خود نوشت که بوته‌جج و تقریباً دیگر نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا معتقدند که برجام یک ایده خوب بوده است.

طبق این گزارش، ایران و برجام، یکی از جدال‌های نامزدهای دموکرات و ترامپ در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا خواهد بود.

ترامپ در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا وعده داد که رویکرد آمریکا در قبال ایران را به صورت اساسی تغییر دهد و همچنین وعده داد که به طور کلی رویکرد آمریکا در قبال جهان را نیز دستخوش تغییراتی کند.

این گزارش ادامه داد، ترامپ پس از برگزیده شدن بعنوان رئیس‌جمهور آمریکا، وعده‌های خود را عملی کرد و در رقابت‌های انتخاباتی 2020، می‌تواند بعنوان حافظ وعده‌هایش شرکت کند.

موضوع ایران تا حد زیادی، اعتبار ترامپ را به چالش کشیده است به طوریکه اخیراً روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی با بررسی سیاست‌های کاخ سفید در خصوص ایران نوشت که سیاست‌های آمریکا باعث کاهش اعتبار سیاست خارجی ترامپ و کاهش گزینه‌ها شده است.

ایران در ماههای اخیر، به محل اختلاف میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان تبدیل شده است و بسیاری از دموکرات‌ها از سیاست‌های ترامپ در قبال ایران ابراز ناخشنودی کرده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش کرد که دموکرات‌های کنگره آمریکا در ادامه مخالفت‌ها با مواضع دولت «دونالد ترامپ»، قرار است طی هفته جاری دو نشست محرمانه با حضور «جان برنان» رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ و همچنین «وندی شرمن» مذاکره‌کننده ارشد این کشور در گفت‌و‌گوهای هسته‌ای منجر به برجام برگزار کنند و نظر آنها را درباره ایران جویا شوند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شکوفایی مشاغل در جهان ثروتمند

توانمندی بازارهای کار پیش بینی های ناراحت کننده ای را در مورد آینده مطرح می کند. اینکه کامپیوترهای قدرتمند و پیچیده شمار زیادی از کارگران را به بیکاری اجباری می کشانند. سرعت رشد دستمزدها قطعا بسیاری از شرکت ها را به خودکارسازی تشویق می کند.

حراج‌های دقیقه 90

دولت در جریان بزرگ‌ترین خصوصی‌سازی سال 98، بیش از 52 هزار میلیارد تومان از اموال عمومی را از طریق بورس به فروش خواهد رساند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر