امکان قیمت‌گذاری سهام شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شد

شناسه خبر: 195501 سرویس: توسعه ، کسب و کار ، گوناگون پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸, ۳۶ : ۱۸ : ۰۰
امکان قیمت‌گذاری سهام شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شد
رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی گفت: معاونت علمی از انجام خدمت ارزش‌گذاری دانش فنی و قیمت‌گذاری سهام شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند.
۵۵آنلاین :

سیدمحمد صاحبکار افزود: در راستای توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان و ارائه خدمات تخصصی تجاری‌سازی، از این پس معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از انجام خدمت ارزش‌گذاری دانش فنی و قیمت‌گذاری سهام شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند و ۷۰ درصد از هزینه‌های انجام این خدمت را تا سقف ۱۵ میلیون تومان تامین می‌کند. رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان، ارزش‌گذاری دانش فنی شرکت‌های دانش‌بنیان را یکی از نیازهای اصلی این شرکت‌ها به‌ویژه در مواجهه با طرف سرمایه‌گذار عنوان کرد و گفت: ثبت دارایی‌های نامشهود شرکت‌های دانش‌بنیان ازجمله دانش فنی در صورت‌های مالی شرکت، در جهت ارائه آن به نهادهای مالی و سرمایه‌گذاری، به تعامل بهتر و اعتماد دو طرفه بین شرکت‌ها و نهاد سرمایه‌گذار کمک می‌کند و نشان‌دهنده رشدیافتگی شرکت‌ها است.

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان افزود: مرکز شرکت‌‎ها و موسسات دانش‌بنیان در سال ۱۳۹۸ خدمات متنوعی به‌منظور توانمندسازی شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان ارائه کرده است که این نوع خدمات در راستای توانمندسازی و تسهیل در فرآیندهای تجاری‌سازی و کاهش هزینه‌های شرکت‌ها است. جدیدترین خدمت از مجموعه خدمات توانمندسازی حمایت از «ارزش‌گذاری دانش فنی و قیمت‌گذاری سهام» است که به‌تازگی به مجموعه خدمات مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان اضافه شده است. در این طرح، دانش فنی و دارایی نامشهود ارزش‌گذاری شده، باید در صورت‌های مالی شرکت ثبت شود تا از این طریق امکان افزایش سرمایه نیز برای شرکت‌ها فراهم شده و در آینده بتوان به استناد آن، با سهولت بیشتری فرآیندهای تامین مالی و اخذ تسهیلات را در شرکت‌ها دنبال کرد.

صاحبکار گفت: پیش از این خدمات متنوعی از جمله حمایت از تدوین قراردادهای حقوقی، طراحی صنعتی محصولات دانش‌بنیان، خدمات مالی و حسابداری، طراحی و ساخت نمونه نمایشی (دمو) محصولات، تدوین گزارش تحقیقات بازار، نیازسنجی مجوزها و گواهی‌نامه‌ها، آسیب‌شناسی و ارتقای منابع انسانی و حمایت از تدوین و اجرای برنامه بازاریابی، مشاوره‌های کسب و کار، مشاوره توسعه فنی محصولات و نشست‌های پرسش و پاسخ به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه شده است. وی در رابطه با نحوه استفاده شرکت‌ها از این خدمات اظهار کرد: شرکت‌ها می‌توانند برای استفاده از پیشخوان خدمات مشاوره، خدمات توانمندسازی و تجاری‌سازی و حضور در نشست‌های پرسش و پاسخ در سامانه bizservices.ir درخواست خود را ثبت کنند.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تراژدی بیسوادی مدرن و فرهنگ عامه

سواد، شعور و آگاهی، الزاما از مسیر مدرسه و دانشگاه کسب نمی‌شود. کسب معرفت، خود نیاز به معرفت دارد. یعنی فرد باید به این درجه از آگاهی برسد که به سمت کسب معرفت حرکت کند. هیچ معرفتی، تصادفی خلق نمی شود و محصول ارث پدری نیست. معرفت به هیچ کس به ارث نرسیده است. همان طور که سواد، محصول خواست و طلب است و نه میراث گذشتگان. ملت با سواد، ملتی است که راهبری آن آسان است.

درس روزگار به سیاست‌گذار

تاوان پرهیز از اصلاحات تدریجی چیست؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر