نتیجه‌ای یافت نشد.

الگوی واحد لباس در ایران پذیرفته نمی‌شود

شناسه خبر: 178341 سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸, ۳۰ : ۲۲ : ۰۰
الگوی واحد لباس در ایران پذیرفته نمی‌شود
در سال‌های اخیر با تغییر نسل و تغییر سلیقه و سبک زندگی اکثر مردم، تحولاتی در نگاه آنها به مقوله حجاب و مد شکل گرفت.
۵۵آنلاین :

. در کنار این تغییرات، مشخص بود که برخوردهای دستوری و خشن مثل گشت ارشاد ناکارآمد شده‌اند و روزبه‌روز بر ضدیت با این روش‌ها افزوده شد. در گزارش سال97 مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مشخص شد که نگرش مردم نسبت به حجاب تغییراتی داشته و مخالفت با گشت ارشاد افزایش پیدا کرده است. این گزارش و تحقیق‌های مشابه دیگر هم تأیید کرده‌اند که گزینه اصلاح سیاست‌های حجاب باید در دستور کار قرار گیرد. اما از آن طرف هرگز راهبرد و الگوی جدیدی در این زمینه ارائه نشده است.

علاوه بر اینکه گشت ارشاد در نهادینه کردن یک نوع پوشش و مد نتوانسته موفق عمل کند، قانون ساماندهی مد و لباس مصوب سال1385 در مجلس شورای اسلامی نیز که با هدف ایجاد هنجاری واحد برای عرضه پوشش و مد در سراسر ایران تدوین شده بود، به اهداف خود دست نیافت.


منبع : همشهری
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چه مهارت‌هایی در دنیای اتوماتیک آینده کاربرد خواهند داشت؟

دنیای آینده به‌طور حتم از خودکارسازی و اتوماسیون استقبال می‌کند و در چنین وضعیتی، فرصت کار تنها برای افراد با مهارت فراهم خواهد بود.

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر