الگوی واحد لباس در ایران پذیرفته نمی‌شود

شناسه خبر: 178341 سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸, ۳۰ : ۲۲ : ۰۰
الگوی واحد لباس در ایران پذیرفته نمی‌شود
در سال‌های اخیر با تغییر نسل و تغییر سلیقه و سبک زندگی اکثر مردم، تحولاتی در نگاه آنها به مقوله حجاب و مد شکل گرفت.
۵۵آنلاین :

. در کنار این تغییرات، مشخص بود که برخوردهای دستوری و خشن مثل گشت ارشاد ناکارآمد شده‌اند و روزبه‌روز بر ضدیت با این روش‌ها افزوده شد. در گزارش سال97 مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مشخص شد که نگرش مردم نسبت به حجاب تغییراتی داشته و مخالفت با گشت ارشاد افزایش پیدا کرده است. این گزارش و تحقیق‌های مشابه دیگر هم تأیید کرده‌اند که گزینه اصلاح سیاست‌های حجاب باید در دستور کار قرار گیرد. اما از آن طرف هرگز راهبرد و الگوی جدیدی در این زمینه ارائه نشده است.

علاوه بر اینکه گشت ارشاد در نهادینه کردن یک نوع پوشش و مد نتوانسته موفق عمل کند، قانون ساماندهی مد و لباس مصوب سال1385 در مجلس شورای اسلامی نیز که با هدف ایجاد هنجاری واحد برای عرضه پوشش و مد در سراسر ایران تدوین شده بود، به اهداف خود دست نیافت.


منبع : همشهری
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تا 11 شب کار کردن رییس جمهور «پُز» دادن دارد؟

در ایران آنقدر دولت بزرگ است و همه امور به دامن دولت گره زده شده که رییس جمهور، برای اداره امور و رسیدن به خرج و برج دولت، وقت کم می‌آورد. رییس جمهور در ایران باید نگران همه چیز و همه کس باشد. واقعا اگر اداره بخش‌های مختلف کشور در ید بخش خصوصی بود، دیگر احتیاج نبود روحانی یا هر رییس جمهوری تا 11 شب یا بیش تر از آن کار کند.

طرح چین برای تصاحب بازار استراتژیک ایران

كل مصرف زعفران در بازارهاي جهاني 400 تن است و علي شريعتي‌مقدم، رئيس كميسيون كشاورزي اتاق ايران خبر مي‌دهد كه چين برنامه‌ دارد ميزان زعفران توليدي خود را تا 100 تن افزايش دهد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: اردوغان زمانی نفت می‌دزدید و حالا زمین می‌دزدد

ویدئو: انتخابات کانادا؛ جاستین ترودو دولت اقلیت تشکیل می‌دهد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر