الجزیره: 260 نظامی یمنی برای آموزش راهی امارات شدند

شناسه خبر: 181266 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸, ۱۶ : ۰۴ : ۰۰
الجزیره: 260 نظامی یمنی برای آموزش راهی امارات شدند
شبکه تلویزیونی "الجزیره" قطر بامداد چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد: ۲۶۰ یمنی برای آموزش نظامی، جزیره سُقُطرای واقع در غرب این کشور را به مقصد امارات متحده عربی ترک کردند.
۵۵آنلاین :

به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی " الجزیره"، این نظامیان توسط یک هواپیمای اماراتی، به سوی امارات حرکت کردند.

این دومین باری است که نیروهای وفادار به امارات برای آموزش نظامی راهی این کشور می شوند.

اوایل هفته جاری (۲۲ تیرماه) نیز منابع خبری گزارش دادند که امارات متحده عربی ۵۰۰ نظامی را از بندر عدن در جنوب یمن برای آموزش نظامی، به ابوظبی انتقال داده است.

این افراد وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن هستند که در این منطقه فعالیت دارند.

اردیبهشت ماه ۹۸ بود که امارات ۴۰۰ تن از نیروهای بندر "عدن" را با هدف اعزام به جزیره السقطری آموزش داده و راهی این جزیره کرده بود.

امارات ۱۵ اردیبهشت ۹۷ نیز با پیاده کردن نیرو و ارسال تجهیزات نظامی، جزیره راهبردی سقطری را اشغال کرد و همین امر موجب تنش شدید میان ابوظبی و دولت "عبدربه منصور هادی" رئیس جمهوری فراری یمن به عنوان متحد سعودی ها شد.

دولت ابوظبی همچنین در مناسبت های مختلف سعی کرده است که با تحریف تاریخ جزیره "سقطری"، سند این جزیره را به نام خود ثبت کند.

اماراتی ها با تشکیل "شورای انتقالی جنوب یمن" که مخالف دولت رئیس جمهوری مستعفی یمن هستند، ائتلاف مشترکی تشکیل داده اند؛ آنها پایگاه ها و مراکز نظامی در یمن ساختند و در واقع یک دولت موازی به همراه نیروهای امنیتی مخالف دولت هادی ایجاد کرده اند.

خبر اعزام گروه دیگری از نیروهای وفادار امارات به ابوظبی برای آموزش نظامی در حالی است که هفتم تیرماه ۹۸ اعلام شد، امارات تصمیم گرفته حضور نظامی اش را در یمن کاهش دهد و مقام‌های ابوظبی با بیان این موضوع، اعلام کردند این موضوع به خاطر تحولات اخیر خلیج فارس صورت می‌گیرد.

با این وجود، هرچند برخی منابع غربی اعلام کردند که کاهش نظامیان اماراتی در یمن موجب نخواهد شد که دولت ابوظبی حمایت‌های مالی و تسلیحاتی اش از گروه‌های شبه نظامی اش در یمن را کاهش دهد و به این کار ادامه خواهد یافت.

امارات متحده عربی و عربستان سعودی پس از حمله فروردین ماه ۹۴ به یمن، هر یک کنترل بخش‌هایی از این کشور را در دست دارند و از مزدوران محلی برای عملیات علیه نیروهای یمنی استفاده می‌کنند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حاشیه نشینی را جدی نکرفتند

شهردار تهران می‌گوید سکونت در حاشیه تهران ١٨‌درصد افزایش یافته است

ایران چگونه در مقابل آمریکا خواهد جنگید؟

در دوره بعد از پایان جنگ سرد احتمالا هیچ کشوری به اندازه ایران تلاش نکرده است که هژمونی آمریکا را به چالش بکشد. تهران در طول چند دهه گذشته از تمام فرصت‌های خود برای ضربه زدن به منافع آمریکا در خاورمیانه، آسیای مرکزی و آمریکای لاتین بهره برداری کرده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: استرالیا در آتش؛ شعله‌های سرکش همچنان زبانه می‌کشد

ویدئو؛ نطق پروانه سلحشوری: به‌جز اقلیتی برخوردار بقیه مردم را رها کرده‌ایم

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر