اف بی آی به ایوانکا ترامپ مشکوک شد

شناسه خبر: 127409 سرویس: گوناگون جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶, ۰۹ : ۱۳ : ۰۰
اف بی آی به ایوانکا ترامپ مشکوک شد
ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر به دلیل معاملات تجاری خارجی تحت تحقیقات اف بی آ قرار گرفتند.
۵۵آنلاین :

ماموران ضدجاسوسی اف بی آی در حال تحقیق درباره سلسله ای از معاملات تجاری مربوط به «ایوانکا ترامپ» دختر و مشاور رئیس جمهوری آمریکا هستند.

این تحقیقات بخشی از بررسی های مربوط به صلاحیت امنیتی کارکنان کاخ سفید است که بسیاری از آن ها با تاییدیه امنیتی موقت در حال کار هستند و «جان کلی» رئیس کارکنان کاخ سفید تحت فشار افکار عمومی و منتقدان دستور داده این تاییدیه ها لغو شود.

سی ان ان به نقل از دو مقام آگاه گزارش داد که ماموران اف بی آی در حال بررسی مذاکرات و تراکنش های مالی مربوط به یک هتل متعلق به شرکت ترامپ در ونکوور کانادا هستند و معاملات آن توسط ایوانکا ترامپ انجام شده است.

این تحقیق برای آن است که مشخص شود ایوانکا ترامپ و همسرش «جرد کوشنر» که هر دو به عنوان مشاور رئیس جمهوری آمریکا در حال فعالیت هستند، به دلیل معاملاتی که در ارتباط با این هتل با شهروندان خارجی داشته اند، از سوی دیگر کشورها تحت فشار نباشند.

به نوشته سی ان ان، یکی از افراد طرف معامله با شرکت ترامپ ارتباط نزدیکی با دولت چین دارد و پیشتر نیز گزارش‌هایی از تلاش پکن پیرامون استفاده از شبکه تجاری جرد کوشنر برای تحت فشار قرار دادن او منتشر شده است.

در حالی که صلاحیت امنیتی کوشنر در جریان تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات آمریکا در هاله ای از ابهام قرار دارد، تحقیقات مربوط به ایوانکا ترامپ نیز بر احتمال عدم موفقیت آنان در احراز صلاحیت امنیتی افزوده است.

در صورت رد صلاحیت هر یکی از دو مشاور ترامپ، رابطه سببی میان آنان ممکن است منجر به رد صلاحیت دیگری نیز شود.


منبع : ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

كابوس دارو براى بيماران.

عدم دسترسى ايران به دانش ساخت تمامى داروها ايران را در معضل قرار داده است

پیشنهاد تاسیس بانک دولتی جدید

در طرح قانون جامع بانکداری جمهوری اسلامی ایران که توسط کمیسیون اقتصادی مجلس تهیه شده، پیشنهاد تاسیس بانک جدید دولتی با نام بانک توسعه‌ای داده شده است؛ بانکی که قرار است زیر نظر بانک مرکزی به فعالیت بپردازد. کارشناسان از دو جهت تاسیس چنین بانکی را برای نظام بانکداری ایران خطرناک می‌دانند: خطر اول مربوط به فشار ایجاد این بانک به پایه پولی و پول‌پاشی بیشتر در جهت حمایت از طرح‌های توسعه‌ای است. خطر دوم نیز مربوط به تجربیات شکست‌خورده بانک‌های توسعه‌ای در کشورهای توسعه‌یافته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : حوثی ها: با ۱۰ پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان حمله کردیم

ویدئو : یک خانواده روس به ۱۲ راکون پناه دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر