افزایش ظرفیت قطار تهران-آنکارا در دستور کار قرار گرفت

شناسه خبر: 188288 سرویس: توسعه ، جهان ، فرهنگ و میراث فرهنگی ، اجتماعی ، گوناگون سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸, ۲۹ : ۰۱ : ۰۰
افزایش ظرفیت قطار تهران-آنکارا در دستور کار قرار گرفت
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از صدور دستور به معاونت مسافری این شرکت و مذاکره با طرف ترکیه‌ای برای افزایش ظرفیت قطار تهران-آنکارا خبر داد و گفت: این افدام درپی استقبال مردم رخ داده و هر قدر استقبال وجود داشته باشد، پتانسیل افزایش ظرفیت قطار نیز در این خط ریلی وجود دارد.
۵۵آنلاین :

شانزدهم مرداد ماه امسال قطار تهران-آنکارا با حضور مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سفیر ترکیه در ایران و مدیران شرکت‌های حمل و نقل ریلی راه‌اندازی شد و بر این اساس چهارشنبه هر هفته ۲۵۰ نفر مسافر در مسیر ریلی ۶۰ ساعته به آنکارا سفر می‌کنند.

پس از راه‌اندازی این خط ریلی، استقبال مناسبی از سوی مردم از قطار تهران-آنکارا شد و به گفته برخی آژانس‌های مسافرتی و گردشگری و یکی از مدیران شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، این قطار تا پایان شهریور ماه جایی برای مسافران ندارد.

در این راستا به سراغ سعید رسولی – معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران- رفتیم تا از او آخرین وضعیت را بپرسیم که در صورت بالا رفتن تقاضا برای قطار تهران-آنکارا یا تهران-وان، آیا امکان افزایش ظرفیت وجود دارد یا خیر؟ که به ایسنا پاسخ داد: در پی استقبال مردم از قطار تهران-آنکارا و تهران-وان به معاونت مسافری گفته‌ایم که درصورت فروش بلیت ظرفیت قطار تهران-آنکارا و تهران-وان را افزایش دهد که البته برای این‌کار الزاماتی باید مد نظر قرار گیرد.

وی افزود: در درجه نخست طرف ترک باید بتواند این افزایش ظرفیت را ایجاد کند که البته بعید می‌دانیم مشکلی از سوی آن‌ها وجود داشته باشد اما چنین مسائلی در قرارداد امضا شده ما بین دو کشور وجود دارد و هم اکنون در حال مذاکره با ترک‌ها هستیم.

رسولی ادامه داد: یکی دیگر از مسائلی که باید در راستای افزایش ظرفیت قطار تهران-آنکارا دیده شود به ظرفیت‌های داخلی است که البته در مذاکره با شرکت رجا آمادگی کامل برای افزایش ظرفیت اعلام شده و هیچ مشکلی در این زمینه هم وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه افزایش ظرفیت این قطار از چه طریقی انجام می‌شود و آیا ناوگان افزایش ظرفیت دارد یا اینکه تعداد سفرها بیشتر می‌شوند؟ گفت: برای افزایش ظرفیت می توانیم تعداد سفرها، تعداد روزهای سفر یا تعداد سالن‌ها و واگن‌های قطار مورد نظر را افزایش دهیم که بستر همه آن‌ها در ایران وجود دارد اما بستگی به طرف ترکیه‌ای دارد و بنابراین باید منتظر به نتیجه رسیدن مذاکرات با ترکیه باشیم. البته با توجه به مذاکرات صورت گرفته در ابتدای کار به نظر نمی رسد مشکل و موانعی از این نظر برای آن‌ها وجود داشته باشد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر