افزایش دو برابری زمان سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌داران

شناسه خبر: 190818 سرویس: توسعه ، گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸, ۲۳ : ۱۰ : ۰۰
افزایش دو برابری زمان سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌داران
رئیس سابق کانون جایگاه‌داران سوخت کشور با اشاره به استفاده ۱۵ درصدی مردم از کارت سوخت شخصی گفت:‌ شاهد ایجاد صف‌های طولانی در پمپ‌بنزین‌ها هستیم، ‌این اتفاق زمان سوخت‌گیری را تا دو برابر افزایش داده است.
۵۵آنلاین :

ناصر رئیسی‌فرد اصلی‌ترین مشکل دریافت بنزین با کارت سوخت جایگاه‌داران را طولانی‌شدن روند سوخت‌گیری عنوان کرد و ادامه داد:‌ مشکلات اصلی این است که به‌دلیل محدودیت کارت جایگاه‌ها برای عرضه بنزین، بعد از ۳۰ لیتر سوخت‌گیری، کارت باید خارج شود و دوباره در سیستم قرار بگیرد، اما سیستم هوشمند سوخت فرسوده است و در مواردی که فردی بخواهد بیشتر از ۳۰ لیتر سوختگیری کند مشکل بیشتر هم می‌شود.
 رئیسی‌فرد با اشاره به اینکه این مشکل زمان سوخت‌گیری را تا دو برابر افزایش می‌دهد، ‌افزود:‌ اکنون شاهد ایجاد صف‌های طولانی در ورودی جایگاه‌های سوخت هستیم. وی تاکید کرد:‌ باید برای این کار تعریف داشته باشند و هدف را مشخص کنند تا میزان ناهنجاری و فساد به حداقل برسد. به گفته رئیسی‌فرد، با آغاز مهرماه و افزایش ترافیک ممکن است این صف‌ها طولانی‌تر شود. وی بهترین راه‌حل برای کنترل مصرف و کاهش قاچاق را واقعی‌کردن قیمت بنزین دانست و گفت:‌ اگرچه نفت یک کالای سرمایه‌ای به شمار می‌رود، اما بنزین کالایی مصرفی است بنابراین لازم است تا قیمت آن واقعی شود. رئیسی‌فرد روش عرضه بنزین را نیز نامناسب عنوان کرد و افزود:‌ همه جای دنیا هزینه خدمات را مصرف‌کننده می‌پردازد و جایگاه‌ها نیز با توجه به این امر خدمات با کیفیت‌تری ارائه می‌کنند.‌الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مردادماه در کشور آغاز شده؛ اما به دلیل آنکه همچنان تعدادی از افراد کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند، استفاده از کارت سوخت جایگاه‌داران از اقبال بیشتری برخوردار است.
 


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

رفتن به اضطرار

هر روز بر مهاجران اقلیمی با مرکزیت شمال ایران افزوده می‌شود

لزوم بازسازی ایران بزرگ فرهنگی

ترکیه در راستای سیاست نوعثمانی‌گرایی به مناطقی که تحت نفوذ کردهای سوریه بود حمله کرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: روایت یورونیوز از حضور میلیون‌ها زائر کربلا در اربعین

ویدئو : رئیس جمهوری شیلی: کشور ما درگیر جنگ است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر