اعلام حالت فوق‌العاده در بمبئی در آستانه جشن‌های روز استقلال هند

شناسه خبر: 185456 سرویس: جهان ، گوناگون چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸, ۲۶ : ۱۷ : ۰۰
اعلام حالت فوق‌العاده در بمبئی در آستانه جشن‌های روز استقلال هند
پلیس بمبئی پس از دریافت هشدار از سوی گارد ساحلی هند مبنی بر احتمال وقوع حمله تروریستی از طرف دریا در این شهر حالت فوق‌العاده اعلام کرد.
۵۵آنلاین :

 به دنبال دریافت اطلاعاتی مبنی بر احتمال وقوع حمله تروریستی از طرف دریا به بمبئی در آستانه هفتاد و دومین جشن‌های «روز استقلال هند» در ۱۵ اوت (فردا)، پلیس در این شهر تدابیر امنیتی را تقویت کرده است.

پلیس بمبئی، شهری واقع در غرب هند، به تمامی ایستگاه‌ههای پلیس ساحلی دستور داده است نیرو‌های مسلحی را برای گشت شبانه مستقر، مناطق حساس را شناسایی و در ۷۰ نقطه از توقف خودرو‌ها جلوگیری کنند و همچنین بازرسی جوی‌های آب و سطل‌های زباله را به طور مداوم انجام دهند.

فرماندهی منطقه‌ای گارد ساحلی هند به پلیس بمبئی در سواحل شرقی و غربی این شهر هشدار داده مانور امنیتی را تشدید کنند و منطقه را به منظور مقابله با هر گونه تحرک مشکوک پیش از و همچنین در طول جشن‌های روز استقلال آماده کند.

بنا به نوشته روزنامه «اکسپرس» هند این هشدار به دنبال «دریافت اطلاعات جدی» درباره احمال وقوع حمله تروریستی از سوی دریا اعلام شده است. سواحل شرقی و غربی بمبئی به طور معمول پیش از جشن‌های استقلال و جمهوری هند تحت شرایط امنیتی قرار می‌گیرند. یک مقام گارد ساحلی هند در گفتگو با این روزنامه هندی گفت تهدید حمله تروریستی به دلیل افزایش تنش میان دهلی‌نو و اسلام‌آباد بر سر وضعیت کشمیر است.

روزنامه اکسپرس نوشت در بمبئی گشت‌زنی‌ها در سواحل، اسکله‌ها و مناطق ماهیگیری افزایش یافته و به جامعه ماهیگیری بمبئی دستور داده شده است هرگونه فعالیت مشکوک در ساحل را گزارش کند.

امنیت خط ساحلی هند از زمان حمله تروریستی در ۲۶ نوامبر ۲۰۰۸ در اولویت قرار گرفته است. در آن روز، ۱۰ تروریست پاکستانی از طریق دریا وارد بمبئی شدند و جان ۱۶۶ نفر را گرفتند و بیش از ۳۰۰ نفر زخمی برجای گذاشتند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

قهرمانان تقلبی

نگرانی اسکورسیزی همین یک جمله است: نباید تسخیر فیلم های مارول شویم.

آلودگى هوا ؛ مهمان هميشگى فصول سرد سال

آلودگی هوا زمانی اتفاق می‌افتد که حجم زیادی از ذرات یا مواد مضر از قبیل گازها، ذرات و مولکول‌های بیولوژیکی وارد اتمسفر کره زمین شود. جو یا اتمسفر سامانه گازی طبیعی پویا و پیچیده‌ای است که زندگانی در سیاره زمین به آن وابسته‌است. کاهش ضخامت لایه ازون در استراتوسفر به خاطر آلودگی هوا، دیرزمانی است که خطری برای تندرستی مردمان و نیز زیست‌بوم‌های زمین شناخته می‌شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: استرالیا در آتش؛ شعله‌های سرکش همچنان زبانه می‌کشد

ویدئو؛ نطق پروانه سلحشوری: به‌جز اقلیتی برخوردار بقیه مردم را رها کرده‌ایم

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر