اعضای اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم تسلیحاتی علیه ترکیه به توافق نرسیدند

شناسه خبر: 194059 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸, ۱۳ : ۱۷ : ۰۰
اعضای اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم تسلیحاتی علیه ترکیه به توافق نرسیدند
وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست امروز خود در لوکزامبورگ بر سر اعمال تحریم‌های تسلیحاتی علیه ترکیه به توافق نرسیده‌اند.
۵۵آنلاین :

وزیران خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه در نشست خود در لوکزامبورگ در توافق برای اعمال تحریم تسلیحاتی علیه ترکیه ناکام مانده‌اند و صرفا در بیانیه‌ای عنوان کرده‌اند که در این رابطه موضعی محکم اتخاذ می‌کنند.

در بیانیه‌ای که در وبگاه اطلاع‌رسانی اتحادیه اروپا منتشر شده، حمله ترکیه به مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه محکوم و عنوان شده است که این اقدام می‌تواند «تبعات قابل توجهی» داشته باشد.

 

در حالی که پاریس و برلین در نشست امروز به دنبال اعمال تحریم یکپارچه تسلیحاتی علیه ترکیه بودند، اما از بیانیه بروکسل چنین برمی‌آید که اعضای اتحادیه اروپا در این رابطه به توافق نرسیده‌اند.

در بیانیه وزرای خارجه در مورد فروش سلاح به ترکیه آمده است: «کشورهای عضو متعهد شدند که مواضع ملی خود در قبال سیاست صادرات تسلیحاتی به ترکیه را تقویت کنند.»

تا کنون آلمان، فرانسه، فنلاند و نروژ در واکنش به عملیات ترکیه در سوریه، فروش سلاح به آنکارا با تعلیق کرده‌اند. با این حال ترکیه اعلام کرده تحت هیچ شرایطی حملات خود را متوقف نخواهد کرد.

عملیات نظامی ترکیه علیه شبه‌نظامیان کُرد شمال سوریه که از ۱۷ مهر آغاز شد، با انتقاد شدید کشورهای اروپایی و اتحادیه عرب مواجه شد. بنا بر اعلام آنکارا، ارتش ترکیه قصد دارد تا عمق ۳۰ تا ۳۵ کیلومتری سوریه پیشروی کند.


منبع : خبرگزاری فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ببخشید که ما بنزین را گران کردیم!

به بهانه توییت حسام الدین آشنا

استيضاح ترامپ از كجا آب ميخورد؟

اقدامات ترامپ مانند خروج از برجام،اقدامات نظامى در افغانستان،روابط ضد و نقيض با عربستان و ...بدون پشتوانه سياسى و منطقى محكم اتفاق افتاد و جهان را شوكه كرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر