نتیجه‌ای یافت نشد.

اعتیاد با سم زدایی جسمی درمان می‌شود؟

شناسه خبر: 175457 سرویس: NGO ، گوناگون شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸, ۴۱ : ۱۱ : ۰۰
اعتیاد با سم زدایی جسمی درمان می‌شود؟
رئیس مرکز تحقیقات اعتیاد و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: موضوع روان درمانی در مراکز ترک اعتیاد توسط روان شناسان بالینی انجام می‌شود و افراد معتاد تحت مشاوره‌های روان پزشکی قرار می‌گیرند.
۵۵آنلاین :

رئیس مرکز تحقیقات اعتیاد و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: موضوع روان درمانی در مراکز ترک اعتیاد توسط روان شناسان بالینی انجام می‌شود و افراد معتاد تحت مشاوره‌های روان پزشکی قرار می‌گیرند.

دکتر کاوه حجت در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: روان شناس‌ها موظف هستند در مراکز درمان سرپایی ترک اعتیاد برای هر بیمار به صورت هفتگی جلسات روان درمانی برگزار کند.

وی ادامه داد: بسیاری از بیماران نگاه مثبتی به دید روان درمانی ندارند و تفکر دارو محور دارند اما باید به این نکته توجه شود که اعتیاد مشکلی روان شناختی است نه یک بیماری جسمی و از سوی دیگر تفکر خانواده‌های این بیماران نیز بر سم زدایی جسمی است.

دانشیار روان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: همین امر موجب می‌شود تا همکاری بیمار و خانواده‌ها با روان شناس‌ها ضعیف باشد که سبب سرخوردگی روان شناسان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس پروتکل کشوری درمان اعتیاد، شخص بیمار موظف است تا دوره‌های روان شناسی را در مراکز درمانی ترک اعتیاد بگذراند، بیان کرد: مشکلات مذکور سبب می‌شود تا دوره‌های روان شناسی ترک اعتیاد از کیفیت لازم برخوردار نباشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه اعتیاد یک بیماری مادام العمر است و باید بیمار به صورت مادام العمر تحت درمان و حمایت‌های اجتماعی قرار گیرد، تصریح کرد: عدم تمایل بیمار به گذراندن دوره‌های روان شناسی، چرخه درمان را معیوب باقی می‌گذارد.

وی با تصریح بر اینکه کیفیت کار روان شناس‌ها در مراکز ترک اعتیاد خراسان شمالی خوب است، گفت: مشکل مذکور موجب می‌شود تا کیفیت انجام روان شناسی مطلوب ارزیابی نشود.

حجت خاطرنشان کرد: وابستگی جسمی در بیماران مبتلا به اعتیاد تنها پنج درصد مشکلات بیمار است و ۹۵ درصد باقی مانده مشکلات و مسائل روانپزشکی و روانشناختی بیمار است.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

يك كتاب مستهجن منتشر شد؟!

خانه منوچهر بديعي در كُردان معماري خاصي دارد،‌ از همان درِ حياط كه پيچ‌درپيچ به درِ خانه مي‌رسيم مي‌فهميم خانه بديعي نقشه‌راه مي‌خواهد و راه‌بلدي.

شفافیت سیاست، مانع کج فهمی عمومی

تعداد سیاستگذاری ها تحت تاثیر عوامل مختلف رسانه ای، ابهام، امنیتی بودن و غیره مورد کج فهمی واقع میشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر