اسکای‌نیوز: مسلمانان، جانسون را فردی تفرقه انداز می‌دانند

شناسه خبر: 182953 سرویس: جهان ، گوناگون شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱ : ۱۷ : ۰۰
اسکای‌نیوز: مسلمانان، جانسون را فردی تفرقه انداز می‌دانند
علیرغم آنکه نخست‌وزیر جدید انگلیس گفته به دنبال یکپارچه کردن کشورش است، برخی مسلمانان این کشور معتقدند که او فردی است که دنبال تشدید تبعیض‌نژادی است.
۵۵آنلاین :

شبکه «اسکای‌نیوز» در واکنش به برگزیده شدن «بوریس جانسون» بعنوان نخست‌وزیر بریتانیا نوشت که جانسون نخست‌وزیر انگلیس شد و اعلام کرد که کشور خود را متحد و یکپارچه می‌کند اما از نظر برخی از مسلمانان، وی چهره‌ای است که میان افراد تفرقه ایجاد می‌کند.

طبق این گزارش، «محمد امین» یکی از رؤسای سابق محافظه‌کار انجمن مسلمانان تأکید کرد که از نظر اخلاقی، جانسون گزینه مناسبی برای نخست‌وزیری انگلیس نیست.

محمد امین که به مدت 36 سال یکی از اعضای حزب «محافظه‌کار» انگلیس بود، در ماه ژوئن سال جاری میلادی، جانسون را با آدولف هیتلر مقایسه کرد و همان ماه از این حزب استعفا کرد.

محمد امین بعد از آن چنین مقایسه‌ای از جانسون ارائه کرد که بوریس جانسون، زنانی را که برقع می‌پوشند به سارقان بانک و جعبه‌های نامه تشبیه کرده بود.

پس از آنکه جانسون بعنوان رهبر حزب محافظه‌کار و بعد از آن نخست‌وزیر انگلیس برگزیده شد، امین حاضر نشد تحت رهبری فردی باشد که از نظر وی برای این پست نامناسب است.

محمد امین به اسکای‌نیوز در اینباره گفت: «مسئله‌ای که مرا نگران می‌کند این است که او هرآنچه که برای اهدافش مناسب باشد انجام می‌دهد،خواه روابط نژادی، کشور ما را گرد هم آورد یا اینکه این روابط نژاد، به ضرر کشور ما تمام شود».

طبق این گزارش، حزب محافظه‌کار متعهد شده است که در خصوص اسلام هراسی تحقیقاتی را انجام دهد اما جانسون اگر بخواهد بعنوان فردی شناخته نشود که تحمل نژادی ندارد، باید نشان دهد که مدیریت وی فراتر از اداره مسئله برگزیت است.

اول مردادماه، «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه سابق بریتانیا توانست با غلبه بر «جرمی هانت» وزیر امور خارجه این کشور، پیروز رقابت بر سر تصاحب مقام نخست‌وزیری شود


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

این حسین کیست....؛؟

این حسین کیست که همه عالم دیوانه اوست، این جمله مختصر ترین و کاملترین جمله ای است که می توان با آن امام حسین علیه السلام را توصیف کرده و پی به عظمتش در عالم بشریت برد، آری واقعاً این حسین کیست؟

از سخنرانی به عنوان عمار، تا جاسوس اسرائیل!

حالا لااقل به حرمت خون شهدای مدافع حرمی که با جاسوسی این آدم اطلاعاتشان به دشمن داده شد، بیایید و بگویید با تأیید چه کسانی این آدم در بعد نظامی آنقدر رشد کرد که به حد بالای دسترسی به اطلاعات مدافعان حرم رسید و شد و آن‌چه نباید می‌شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : «دیوار آدامس» سیاتل؛ از زباله‌دانی تا اثری هنری

ویدئو : امید داشتن عین قدرت است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر