استمرار نوسان قیمت مرغ تا پایان هفته

شناسه خبر: 189428 سرویس: اقتصادی ، گوناگون سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۸, ۰۰ : ۱۷ : ۰۰
استمرار نوسان قیمت مرغ تا پایان هفته
چهارآیین گفت: با توجه به ازدیاد تقاضا و تعطیلی نسبی کشتارگاه‌ها پیش بینی می‌شود نوسان قیمت مرغ تا پایان هفته ادامه یابد.
۵۵آنلاین :

برومند چهارآیین، عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده ۹ هزار و ۷۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان است.

او با اشاره به اینکه تقاضا در استان‌های مختلف رو به فزونی است، افزود: با توجه به شرایط کنونی بازار تصور ما این است که تا پایان هفته نوسان ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومانی قیمت مرغ ادامه یابد.

به گفته چهارآیین امروز نرخ هر کیلو مرغ گرم نسبت به روزهای اخیر ۱۰۰ تومان به سبب ازدیاد تقاضا افزایش یافته است، اما پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ تا پایان هفته از ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان بالاتر نرود.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ادامه داد: با توجه به افزایش نامتعارف گوشت قرمز در ماه‌های اخیر و کاهش قدرت خرید خانوارها تقاضا برای خرید مرغ در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی افزایش یافته است.

او تعطیلی نسبی کشتارگاه‌ها را تا پایان هفته یکی دیگر از عوامل نوسان قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و گفت: با توجه به آن که عمده نذورات مردم به سمت بازار مرغ سرازیر می‌شود از این رو این امر در کنار تعطیلی نسبی کشتارگاه‌ها از جمله عوامل افزایش قیمت در بازار به شمار می‌رود به طوری که روند صعودی قیمت تا شام غریبان ادامه دارد.

چهارآیین با انتقاد از افت قیمت جوجه یک روزه در بازار گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر قطعه جوجه یک روزه یک هزار و ۴۷۰ تومان است که با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار فاصله معناداری دارد چرا که در ماه‌های اخیر اجرای قیمت‌های دستوری موجب شده تا تقاضا برای جوجه ریزی در واحدهای مرغ داری کاهش یابد و این روند تا زمان اعلام منطقی قیمت مرغ زنده متناسب با هزینه‌های تولید ادامه دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ماهانه ۱۱۰ تا ۱۱۵ میلیون قطعه جوجه ریزی باید در واحدهای مرغ داری صورت گیرد، بیان کرد: اگر تقاضا برای جوجه ریزی پایین‌تر از این مقدار باشد بدون تردید این امر بر افت قیمت جوجه و زیان تولید کندگان دامن می‌زند.

او در پایان با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی التهاب ندارد، گفت: هم اکنون کنجاله سویا و ذرت در بازه زمانی مناسب پس از خرید به دست تولید کنندگان می‌رسد ضمن آن که قیمت این دو نهاده در بازار آزاد با نرخ مصوب خود فاصله چندانی ندارد.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مونتیگو را بشناسید

پشت پرده سایت های شرط بندی فارسی

چند پلاسکوی دیگر فرو می‌ریزد؟

پاساژ کاشانی در خیابان امیر کبیر قابلیت تبدیل شدن به پلاسکویی دیگر را دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ماساژ داغ مصری!

ویدئو : تراشیدن موی سر در اعتراض به سیاست های کشور

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر