استفاده از کاغذ در ادارات سقز ممنوع شد

شناسه خبر: 181524 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، اجتماعی ، گوناگون پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸, ۱۰ : ۲۲ : ۰۰
استفاده از کاغذ در ادارات سقز ممنوع شد
در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک و تامین رضایت مردم، صرفه جویی و کاهش وقت و هزینه، مصرف کاغذ در ادارات شهرستان سقز با تصمیم فرماندار این شهرستان یک روز در هفته ممنوع شد.
۵۵آنلاین :

فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه این طرح در راستای تحقق دولت الکترونیک اجرا می شود، اظهار داشت: یک روز در هفته ادارات سطح شهرستان حق استفاده از کاغذ برای مکاتبات اداری و نامه نگاری و دیگر امور ندارند.

کامیل کریمیان روز پنجشنبه در شورای اداری سقز گفت: از فواید دولت الکترونیک تامین رضایت شهروندان، افزایش اقتدار ملی، افزایش بهره‌وری و اثرات مثبت زیست محیطی و تسریع در خدمات رسانی به مردم است.

وی با بیان اینکه مدیران برای توسعه پایدار بایستی یک الگوی ویژه تدبین کنند، افزود: توسعه پایدار فقط با تخصیص اعتبار صورت نمی گیرد و مدیران باید برنامه توسعه شهر و افق ۵ ساله و ۱۰ ساله برای خدمت به مردم و پیشرفت وضعیت شهری تدوین و تنظیم کنند.

کریمیان به آتش سوزی های اخیر و احتمال بیشتر شدن آن در چند روز آینده با توجه به گرم شدن هوا و هشدارهای هواشناسی اشاره کرد و یادآور شد: نهادهای مربوطه برای خاموش کردن آتش سوزی احتمالی در مراتع و زمین های کشاورزی اقدامات پیشگیرانه لازم را اتخاذ کنند تا شاهد وقوع حریق نباشیم.

فرماندار سقز حوزه گردشگری و جاذبه های گردشگری را یکی از برنامه های توسعه و مهم شهرستان دانست و اضافه کرد: زیرساخت های لازم برای فضای بهتر گردشگران و جاذبه های گردشگری در سقز فراهم می شود و تلاش می کنیم تا گردشگران بیشتر در منطقه بمانند تا از آثار باستانی و روستاهای گردشگری بازدید کنند.

مدیرکل پدافند غیرعامل کردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: دشمن با بکارگیری پهبادهای جاسوسی قصد نفوذ و حمله به اطلاعات و فضای سایبری جمهوری اسلامی را داشت که با تلاش و دلیری فرزندان ایران این پهباد متلاشی و اقدام آنها خنثی شد.

سعید محمدرضایی افزود: بخش زیادی از فعالیت های ادارات در فضای سایبری انجام می شود و اکثر سامانه ها، شبکه و فضای سایبری در خطر است و احتمال سرقت اطلاعات در این فضا بیشتر شده و باید مدیران ادارات در این راستا هوشیارتر باشند.

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از ترفندهای دشمنان، حلقه دفاعی و امنیتی را در داخل مستحکم تر و قوی تر می کنیم، ضمناً ادارات در صورت مشاهده هر گونه پدیده مشکوکی به پدافند غیر عامل گزارش کنند تا اقدامات لازم را اتخاذ کنیم.

محمدرضایی گفت: تعاونی های خرید گندم از گندم آلوده به داخل سیلو و انبارها جلوگیری کنند، همچنین مدیران آب و فاضلاب روستایی منابع تامین آب شرب روستاییان را حفظ و آلودگی آب را جدی بگیرند.

مدیرکل استاندارد کردستان هم در این جلسه اظهار داشت: استاندارد سازی آسانسورهای اماکن عمومی، ساختمان پزشکان، بیمارستان، ادارات و شهربازی های سرپوشیده سقز در حال انجام است و پیشرفت خوبی هم داشته است.

ژیلا یزدانی به شهربازی های تحت تملک شهرداری سقز اشاره کرد و افزود: شهربازی های روباز برای امنیت کامل بازی کودکان حتماً فضای بازی، وسایل و تجهیزات شان را استاندارد سازی کنند و در صورت عدم مجوز و تایدییه استاندارد این واحدها، ارگان های مربوطه اقدام به پلمپ آن کنند.

وی به یکی از مصوبات هیات وزیران در بحث استاندارد سازی موتورخانه های اماکن دولتی اشاره کرد و یادآور شد: ۱۲ شرکت برای استاندارد سازی موتورخانه ها و سیستم گرمایشی اماکن اداری تایید صلاحیت شده اند و ادارات برای استاندارد کردن سیستم گرمایشی در راستای به حداقل رساندن اتفاقات ناگوار اقدام کنند.

 

منبع : عصرایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

این کتاب‌ها را نخوانید

آثاری که بعد از چند بار تجدید چاپ از بازار جمع آوری می‌شود

اقتصاد تهران در خطر فرونشست زمین

فرونشست در تهران و به‌ویژه جنوب شهر به نقطه‌ای رسیده است که بسیاری از خانه‌های این منطقه ترک خورده‌اند و با یک زلزله متوسط فرو می‌ریزند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر