استعفای پسر کوچک ملکه بریتانیا

شناسه خبر: 199292 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸, ۵۱ : ۱۶ : ۰۰
استعفای پسر کوچک ملکه بریتانیا
یکی از زنان شاکی پرونده اپستین نیز شاهزاده اندرو را متهم کرده که وقتی زیر سن قانونی بوده سه بار به او تجاوز کرده است. هنوز دادگاه نیویورک این ادعا را نپذیرفته است.
۵۵آنلاین :

 

 

شاهزاده "اندرو" پسر کوچک ملکه بریتانیا از وظایف سلطنتی خود استعفا کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از "سی‌ان‌ان ترک"، "شاهزاده اندرو" ملقب به "دوک یورک" سومین و کوچک‌ترین پسر ملکه بریتانیا، در پی بالا گرفتن انتقادها از او درباره پرونده رسوایی جنسی "جفری اپستین" میلیاردر آمریکایی دیروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد از وظایف سلطنتی کناره می‌گیرد.

"جفری اپستین" میلیونر آمریکایی اهل نیویورک رابطه نزدیکی با شاهزاده اندرو داشت و انتقاد محافل داخلی در بریتانیا از شاهزاده انگلیسی به خاطر ادامه رابطه نزدیک او با اپستین حتی پس از روشن شدن ابعاد پرونده رسوایی جنسی او در سال 2008 بوده است.

 

 

اپستین در 6 ژوئیه سال جاری برای دومین بار  در رابطه با پرونده تشکیل "یک شبکه وسیع" دختران نوجوان برای سوء استفاده جنسی دستگیر شد و اندکی بعد در زندان درگذشت. تحقیقات پلیس فدرال آمریکا درباره مرگ او حاکی از " خودکشی"  او در زندان بود. ( نخستین دستگیری و زندانی شدن اپستین در سال 2008 بود و او در آن سال در دادگاه به جرم " راضی کردن یک فرد زیر 18 سال به رابطه جنسی" به 13 ماه زندان محکوم شد.)

از سوی دیگر یکی از زنان شاکی پرونده اپستین نیز شاهزاده اندرو را متهم کرده که وقتی زیر سن قانونی بوده سه بار به او تجاوز کرده است. هنوز دادگاه نیویورک این ادعا را نپذیرفته است.

شاهزاده اندرو در مراسم عروسی برادر زاده اش/ عکس آرشیوی

پسر کوچک ملکه بریتانیا از وظایف سلطنتی استعفا کرد

شاهزاده اندرو در بیانیه استعفای خود گفته است رابطه دوستانه او با جفری اپستین، و ادامه این دوستی، حتی بعد از محکومیت  اپستین در پرونده آزار و سوءاستفاده جنسی افراد زیر سن قانونی، منجر به  اختلال بزرگی  برای خاندان سلطنتی بریتانیا شده و او به همین خاطر تا آینده‌ای نامعلوم از وظایف و مسئولیت‌های سلطنتی خود کناره می‌گیرد.

او در این بیانیه بار دیگر هرگونه ارتباط نامناسب با سرمایه‌دار آمریکایی را تکذیب و تاکید کرده: برای انجام تحقیقات با نهادهای قانونی همکاری خواهد کرد.

شاهزاده اندرو شنبه گذشته برای پاسخ دادن به انتقادهای گسترده از خودش در رابطه با پرونده اپستین، با بی‌بی‌سی یک مصاحبه اختصاصی انجام داد، اما پخش این مصاحبه نه تنها منجر به کاهش انتقادها نشد بلکه بر دامنه و شدت انتقادها از او افزود، چون او در آن مصاحبه گفت بابت دوستی با جفری اپستین، متأسف نیست.

پسر کوچک ملکه بریتانیا از وظایف سلطنتی استعفا کرد

او در آن مصاحبه اتهامات علیه سوء استفاده جنسی را به طور کلی رد کرد.

برخی رسانه‌های بریتانیایی طی روزهای گذشته از تشکیل جلسه بحران در خانواده سلطنتی بریتانیا و احضار شاهزاده اندرو به این جلسه برای ادای توضیحات خبر داده بودند.

پسر کوچک ملکه بریتانیا از وظایف سلطنتی استعفا کرد

شاهزاده اندرو در کنار جفری اپستین در سال 2010 در سنترال پارک نیویورک/ اندرو مدعی است این ملاقات او پس از زندان اپستین برای اعلام خاتمه دوستی با این میلیونر آمریکایی بوده است./عکس: گتی ایمجز

استعفای پسر کوچک ملکه بریتانیا به دلیل رسوایی اخلاقی دوستش

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سردرگمی طرح 3 هزار میلیارد تومانی دولت

جامعه محلي درباره نحوه توزيع آب در طرح 46هزار هکتاری دچار مشکل شده است

رفتن استراماچونی؛ نمونه‌ای از مدیریت فشل دولتی

این هنر نزد مدیران ایرانی است. تنها آنها هستند که می‌توانند به همین راحتی بحران ایجاد کنند. هواداران استقلال الان هم نگران جیب خود هستند هم نگران آینده تیم محبوب‌شان.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر