نتیجه‌ای یافت نشد.

ادعاهای ساکن کاخ سفید در مورد فلین

شناسه خبر: 174055 سرویس: جهان ، گوناگون سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۵۳ : ۱۱ : ۰۰
ادعاهای ساکن کاخ سفید در مورد فلین
رئیس‌جمهوری آمریکا در توییتی نوشت نمی‌دانسته که مایکل فلین، اولین مشاور امنیت ملی دولت او به ظن اینکه عامل روسیه است تحت بازجویی قرار دارد و باید به او هشدار داده می‌شد.
۵۵آنلاین :

 این یک شکایت گیج‌کننده است. در اوایل سال ۲۰۱۸ گزارشی در کمیته مجلس نمایندگان آمریکا که در کنترل جمهوری‌خواهان بود، منتشر شد که فاش کرد تحقیقات ضداطلاعاتی درباره مایکل فلین، اولین مشاور امنیت ملی آمریکا در جریان است. بنابراین این اطلاعات جدیدی نیست.
افزون بر این باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا به ترامپ هشدار داده بود که او را استخدام نکند. در گزارش بازرس رابرت مولر نیز آمده است که این هشدار باعث شد تا ترامپ نسبت به فلین دل‌چرکین شود. با این حال دونالد ترامپ در پیام توییتری مدعی شد: اکنون روشن شده است که ژنرال فلین مدت‌ها پیش از آنکه علنی شود، تحت بازجویی بوده است. برایم غیر ممکن بود چنین چیزی را متوجه شوم و اگر مهم بود، با توجه به اینکه من یکی از نامزدهایی بودم که ممکن بود رئیس‌جمهور شوم، پس چرا به من نگفتند تا تغییری به‌وجود آورم؟ گرچه به ترامپ مستقیما گفته نشد که مایکل فلین ممکن است جاسوس روسیه باشد و تحت بازجویی قرار دارد، اما نکته‌های دیگری وجود داشت که هشدار می‌داد فلین دردسرساز است و ترامپ ترجیح داد که آن  را نادیده بگیرد. فلین ۱۳ فوریه ۲۰۱۷ که مصادف با هفته‌های اولیه روی کار آمدن دولت ترامپ بود، به قدرت رسید و پیش از آن درباره مکالمه‌ای که با سرگئی کیسلیاک، سفیر وقت روسیه در آمریکا داشته است، مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا را گمراه کرده بود. در گزارش مولر تمرکز زیادی روی روابط فلین با کیسلیاک شده و در آن آمده است: پیش‌تر اف‌بی‌آی تحقیقاتی را درباره فلین بر پایه روابط او با دولت روسیه آغاز کرد. تماس‌های فلین با کیسلیاک یکی از مولفه‌های اصلی تحقیقات بود. همچنین در ۱۸ نوامبر ۲۰۱۶ یکی از دموکرات‌های ارشد کمیته نظارت و اصلاحات مجلس نمایندگان آمریکا نامه‌ای به مایک پنس نوشت و از او اطلاعاتی درباره تضاد منافع کار لابی‌گری فلین برای ترکیه خواست. همچنین کریس کریستی، فرماندار سابق نیوجرسی که مدیر دولت انتقالی ترامپ شد، به شدت نسبت به انتصاب فلین برای این پست هشدار داده بود. رئیس‌جمهوری آمریکا جزو افرادی است که به ندرت مسوولیت اقداماتش را بر عهده می‌گیرد. در نمونه فوق، او اف‌بی‌آی را در این ماجرا مقصر قلمداد می‌کند. با این حال طرح این سوال جالب است که آیا اف‌بی‌آی حاضر است به فردی که نامزد پست ریاست‌جمهوری است بگوید آن فردی که کنار شما نشسته است، تحت بازجویی است و ممکن است جاسوس روسیه باشد؟
 


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در گرماگرم خشم‌هاي روزمره

...مي‌توان آن را با سطح مهارتي مورد نياز براي هدايت يک جت پيشرفته مقايسه کرد.

جامعه امروز ایران چقدر به ما شانس سالم ماندن می دهد؟

اکثریت مطلق ما آدمهای نسبتا درستکاری هستیم. یعنی، درستکاریم در زمانی که موقعیتش پیش نیامده باشد. قفل ها برای دزدها تعبیه شوند، دزدها بلدند چگونه قفل ها را باز کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر