اخراج بیش از 39 هزار پاکستانی از عربستان سعودی طی 4 ماه اخیر

شناسه خبر: 96239 سرویس: جهان جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵, ۵۹ : ۱۵ : ۰۰
اخراج بیش از 39 هزار پاکستانی از عربستان سعودی طی 4 ماه اخیر
روزنامه «گازتا» از اخراج بیش از 39 هزار تبعه پاکستانی از کشور عربستان طی 4 ماه گذشته خبر داد.
۵۵آنلاین :

 روزنامه عربستانی «گازتا» روز سه‌شنبه در گزارشی نوشت: بیش از 39 هزار نفر از اتباع پاکستانی طی 4 ماه گذشته از عربستان سعودی اخراج شدند.

این روزنامه عربستانی در گزارش خود با اشاره به منابع امنیتی اعلام کرد: این اخراج‌ به علت «نقض قوانین اقامت و کار» صورت گرفته است.

این گزارش مدعی شد، در بررسی‌های انجام شده از میان اتباع پاکستانی جویای کار چند تبعه پاکستانی به علت انجام اقدامات تروریستی هماهنگ با داعش و جرایمی از جمله قاچاق مواد مخدر، سرقت، جعل اسناد و ... دستگیر و از عربستان اخراج شدند.

این روزنامه همچنین افزود: «عبدالله سعدون» رئیس کمیته امنیتی شورای عربستان با توجه به دخالت تعدادی از اتباع پاکستانی در مسائل امنیتی از مراجع ذیربط در پاکستان بررسی کامل افرادی را که به عربستان به منظور کسب شغل فرستاده می‌شوند را خواستار شد.

سعدون افزود: پاکستان نیز خود به دلیل نزدیکی به افغانستان از وجود تروریسم رنج می‌برد. همچنین جنبش افراطی طالبان نیز در پاکستان متولد شد.

این گزارش با استناد به آمار ارائه شده توسط وزارت کشور عربستان، اظهار داشت: در حال حاضر 82 پاکستانی مظنون به اقدامات تروریستی و مسائل امنیتی در زندان‌های جاسوسی عربستان زندانی شده‌اند که در میان آنها یک زن پاکستانی پیرامون عملیات اخیر تروریستی در جده دستگیر شد.

در چند ماه اخیر نیز آژانس تحقیقات فدرال (FIA) گزارشی را با موضوع میزان کارگران مهاجر پاکستانی از سال 2015 منتشر کرد و نوشت:  131.643 هزار مهاجر پاکستانی بین سال‌های 2012 تا 2015 از عربستان اخراج شدند. بسیاری از افرادی که اخراج شدند از جویندگان کار و بازرگانان بودند.

همچنین این روزنامه مدعی شد که تعداد زیادی از کارگران مهاجر در خارج از کشور به دلیل عدم ارائه اسناد و مدارک لازم اخراج شدند.

گفتنی است؛ تعداد 882.887 هزار پاکستانی از جده در طول سال‌های 2005-2006 تا 2014-2015 اخراج شدند.

دیگر رسانه‌ها نیز در این باره مطرح کردند که عربستان سعودی 50.262 خارجی را به علت نقض کار و مقررات اقامت در طول دو ماه پایانی سال 2014 اخراج کرده است.

همچنین در سال 2013 نیز مقامات عربستان گزارش دادند که اخراج بیش از 700 هزار خارجی به دلیل نقض کار و قوانین اقامت بوده و بیش از 290 هزار مورد تلاش‌های نفوذ غیرقانونی به عربستان نیز خنثی شده است.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر