نتیجه‌ای یافت نشد.

احتمال کاهش تولید نفت جهانی طی ماه‌های آینده

شناسه خبر: 178703 سرویس: جهان ، گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی جمعه ۷ تير ۱۳۹۸, ۵۷ : ۲۱ : ۰۰
احتمال کاهش تولید نفت جهانی طی ماه‌های آینده
رضا زندی خبرنگار انرژی در توییتی از اجلاس جی۲۰ نوشت: از قرار معلوم هم عربستان و هم روسیه مایل هستند تا کاهش تولید نفت اوپک و غیر اوپک بیش از توافق قبلی باشد اما هرکدام می‌کوشند دیگری بیشتر کم کند.
۵۵آنلاین :

یکصد وهفتاد و پنجمین نشست اوپک پنجشنبه ۱۵ آذر سال گذشته (۶دسامبر) با حضور ۱۴عضو این سازمان در وین پایتخت اتریش برگزار شد.

در این نشست در توافق با اعضای غیراوپک مقرر شد اعضای این سازمان ٨٠٠ هزار بشکه و کشورهای غیر عضو ٤٠٠ هزار بشکه (در مجموع یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه) میزان عرضه نفت خود به بازار را کاهش دهند. همچنین ایران با توجه به تحریم ها، مشمول معافیت از کاهش عرضه به بازار شد.

توافق اعضای اوپک و غیراوپک برای ۶ ماه است. قرار شده اعضای اوپک ۲.۵ درصد از تولید ماه اکتبر(مهر-آبان) ٢٠١٨ خود را کاهش دهند. ایران، لیبی و ونزوئلا از کاهش عرضه معاف شدند.

مدتی پس از این جلسه رضا زندی خبرنگار و روزنامه نگار حوزه انرژی در توییتی نوشت: جلسه ۱۷۶ وزرای اوپک و ششمین جلسه وزرای اوپک و غیر از دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده توافق کاهش تولید روزانه ۱.۲ میلیون بشکه‌ای را برای ۶ ماه دیگر تمدید خواهد کرد. یک منبع آگاه به رویترز گفته که الجزایر پیشنهاد کرده است تا این کاهش تولید ۶۰۰ هزار بشکه هم بیشتر شود.

زندی در توییت دیگری یک هفته بعد اعلام کرد: احتمال دارد اوپکی ها و غیره اوپکی ها برای کاهش ۶۰۰ هزار بشکه بیشتر از توافق قبلی بحث کنند و روسیه و عربستان در حال مذاکره در این باره هستند. حالا وزیر نفت عراق می گوید اکنون دیدگاه‌ها و درخواست‌هایی مبنی بر کاهش بیشتر تولید داریم.

صبح امروز اما این تحلیلگر انرژی در یادداشت توییتری جدید خود نوشت:  نواک وزیر انرژی روسیه و الفالح وزیر انرژی عربستان در حاشیه اجلاس جی بیست در ژاپن با هم دیدار کردند. از قرار معلوم هم عربستان و هم روسیه مایل هستند تا کاهش تولید نفت اوپک و غیر اوپک بیش از توافق قبلی باشد اما هرکدام می‌کوشند دیگری بیشتر کم کند.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فساد؛مخرب درونی اقتصاد کشور ها

یجاد رانت به علاوه عدم نظارت توسط افراد و دستگاه‌های مسئول و همچنین عدم پاسخگویی توسط دولت ها و دستگاه‌های ذیربط به مردم جامعه.

چرا رشد اقتصادی باید بر ایجاد اشتغال ارجح باشد؟

تاریخچه تصمیم گیری ها و سیاستگذاری های اقتصادی در ایران با در نظر گرفتن ایجاد نهادهای مدرن حاکمیتی شاید به بیش از ۷۰ سال برسد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر