نتیجه‌ای یافت نشد.

ابراز شگفتی هنرمند ژاپنی از تصاویر کتاب‌های ایرانی

شناسه خبر: 167901 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون پنجشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۸, ۰۰ : ۱۸ : ۰۰
ابراز شگفتی هنرمند ژاپنی از تصاویر کتاب‌های ایرانی
ساکی فوجیتا، تصویرگر ژاپنی گفت: با دیدن تصاویر کتاب‌های ایرانی شگفت‌زده شدم، تصویرگران ایرانی از رنگ‌های شاد و جذاب استفاده می‌کنند.
۵۵آنلاین :

ساکی فوجیتا، تصویرگر ژاپنی گفت: با دیدن تصاویر کتاب‌های ایرانی شگفت‌زده شدم، تصویرگران ایرانی از رنگ‌های شاد و جذاب استفاده می‌کنند.

غرفه ایران در نمایشگاه کتاب کودک بولونیا مورد استقبال ناشران و تصویرگران و نویسندگان سایر کشورها قرار گرفت. اغلب آن‌ها از تصاویر کتاب‌های ایرانی ابراز شگفتی می‌کردند. 


ساکی فوجیتا، تصویرگر کتاب‌های کودک و نوجوان از ژاپن از تصویرگرانی است که  با حضور در غرفه ایران درباره کتاب‌های ایرانی می‌گوید: من ایران را می‌شناختم اما با کتاب‌هایش آشنایی نداشتم اما وقتی در نمایشگاه کتاب کودک بولونیا کتاب‌های ایرانی را دیدم تصاویر برخی از کتاب‌ها مخصوصا کتاب «تک خال» توجهم را جلب کرد و سبب شد به دیدن سایر کتاب‌ها نیز علاقه‌مند شوم. 

این تصویرگر می‌افزاید: با دیدن تصاویر کتاب‌های ایرانی واقعا شگفت‌زده شدم. تصویرگران ایرانی از رنگ‌های شاد و جذابی استفاده می‌کنند که تا حدی با تصویرگری ژاپن تفاوت دارد مخصوصا در طرح و رنگ‌های مورد استفاده. 

فوجیتا ادامه می‌دهد: مورد دیگر خط ایرانی است که برایم جالب بود و شبیه نقاشی است. من تا به حال چنین خط زیبایی ندیده بودم. من علاقه زیادی به دیدن کتاب‌هایی از ایران دارم که درباره فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی اطلاعات بیشتری به من دهد. 


منبع : خبرانلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استدلال‌هاي واهي براي توسعه‌نيافتگي

واکاوي سه دوره تاريخي که اجازه نداد کمر اقتصاد بشکند

اتحادیه: خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست

به واحدهای صنفی اعلام شده تا از خرید و فروش طلای آب شده و شمش طلا با افراد عادی که فعالیت صنفی در حوزه طلا ندارند پرهیز شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر