نتیجه‌ای یافت نشد.

ابراز شگفتی هنرمند ژاپنی از تصاویر کتاب‌های ایرانی

شناسه خبر: 167901 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون پنجشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۸, ۰۰ : ۱۸ : ۰۰
ابراز شگفتی هنرمند ژاپنی از تصاویر کتاب‌های ایرانی
ساکی فوجیتا، تصویرگر ژاپنی گفت: با دیدن تصاویر کتاب‌های ایرانی شگفت‌زده شدم، تصویرگران ایرانی از رنگ‌های شاد و جذاب استفاده می‌کنند.
۵۵آنلاین :

ساکی فوجیتا، تصویرگر ژاپنی گفت: با دیدن تصاویر کتاب‌های ایرانی شگفت‌زده شدم، تصویرگران ایرانی از رنگ‌های شاد و جذاب استفاده می‌کنند.

غرفه ایران در نمایشگاه کتاب کودک بولونیا مورد استقبال ناشران و تصویرگران و نویسندگان سایر کشورها قرار گرفت. اغلب آن‌ها از تصاویر کتاب‌های ایرانی ابراز شگفتی می‌کردند. 


ساکی فوجیتا، تصویرگر کتاب‌های کودک و نوجوان از ژاپن از تصویرگرانی است که  با حضور در غرفه ایران درباره کتاب‌های ایرانی می‌گوید: من ایران را می‌شناختم اما با کتاب‌هایش آشنایی نداشتم اما وقتی در نمایشگاه کتاب کودک بولونیا کتاب‌های ایرانی را دیدم تصاویر برخی از کتاب‌ها مخصوصا کتاب «تک خال» توجهم را جلب کرد و سبب شد به دیدن سایر کتاب‌ها نیز علاقه‌مند شوم. 

این تصویرگر می‌افزاید: با دیدن تصاویر کتاب‌های ایرانی واقعا شگفت‌زده شدم. تصویرگران ایرانی از رنگ‌های شاد و جذابی استفاده می‌کنند که تا حدی با تصویرگری ژاپن تفاوت دارد مخصوصا در طرح و رنگ‌های مورد استفاده. 

فوجیتا ادامه می‌دهد: مورد دیگر خط ایرانی است که برایم جالب بود و شبیه نقاشی است. من تا به حال چنین خط زیبایی ندیده بودم. من علاقه زیادی به دیدن کتاب‌هایی از ایران دارم که درباره فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی اطلاعات بیشتری به من دهد. 


منبع : خبرانلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با دو نیایشگاه صخره‌ای در بُبانشوار هند

داریوش شایگان فقید درکتاب مشهور خود ادیان و مکتبای فلسفی هند در مورد آیین جِین(Jainism) می‌نویسد:کیش جین همانند آیین بودا درآغاز پیدایش خود سازمانی رهبانی بوده است که به تهذیب اخلاق می‌پرداخته و از راه مهرورزی و گرامی داشتن حق زندگانی همراه با پرهیزکاری و خویشتن‌داری می‌خواسته از اقیانوس سامسارا(Samsara) و چرخۀ زایشهای دوباره یا تناسخ گذرکند. کیش جِین در آغاز مانند آیین بودا تلاش می‌کرد تا با دریافت ریشه‌های اخلاقی و مینوی درست از دایرۀ جهنمی بازپیدایی رهایی جوید و راهی برای گریز از رنج گیتی به دست آورد.

چگونه با وجود مشکلات بی‌پایان، شاد بمانیم؟

اگر بپذیریم که برخی از مشکلات را نمی‌توانیم حل کنیم و برطرف‌کردن برخی از آن‌ها خارج از اراده و توان ما است، بهتر می‌توانیم با آن‌ها کنار بیاییم و زندگی شادتری داشته باشیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر