نتیجه‌ای یافت نشد.

آیا کلید غذا خوردن سالم در دی‌ان‌ای افراد است؟

شناسه خبر: 176217 سرویس: توسعه ، گوناگون ، سبک زندگی جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸, ۳۶ : ۱۸ : ۰۰
آیا کلید غذا خوردن سالم در دی‌ان‌ای افراد است؟
جعبه ابزاری ادعا می‌کند که می‌تواند رژیم مختص به هر فرد را بر اساس DNA آن شخص تنظیم کند، اما داشتن یک وزن سالم می‌تواند بسیار ساده‌تر باشد.
۵۵آنلاین :

رژیم غذایی تجاری و مشاوره کاهش وزن جزیی از سرگرمی‌های فرهنگی است. ما در مورد کمبود کربوهیدرات، فیبر بالا، گلوتن و سایر رژیم‌های غذایی همواره با یکدیگر تبادل نظر می‌کنیم – به‌طوری که انگار یک تغییر واحد می‌تواند پاسخ به مشکل رژیم غذایی ما باشد.

اما هیچ دو نفری نمیتوانند یک نتیجه یکسان از یک روش زندگی دریافت کنند. همه ما بدن‌های مختلف و DNA مختلف داریم. یک شرکت معتقد است که توجه به تفاوت‌های اساسی ما کلید پایان دادن به حدس و گمان در مورد اینکه چه باید بخوریم را دارد.

شرکت Habit یک کیت که شامل مواد تشکیل‌دهنده خاصی است برای هر فرد می‌فرستد. بعد از اینکه محتویات کیت را نوشیدید انگشت خود را خراش داده و نمونه خون را به آزمایشگاه آنها باید ارسال کنید. (همچنین اطلاعات مربوط به شیوه زندگی و فعالیت‌های خود را در برنامه آنها باید پر کنید.)

در آزمایشگاه، آنها بیش از ۶۰ بیومارکر را آزمایش می‌کنند که چگونه بدن شما چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها را پردازش می‌کند، چه حساسیت‌هایی دارید وچه اندازه پروتئین باید دریافت کنید. و همچنین آنها انواع ژن مربوط به سلامت قلب، قدرت فیزیکی، سطح ویتامین و موارد بیشتر را اندازه گیری می‌کنند.

پس از تجزیه و تحلیل متابولیسم و آرایش ژنتیکی، شرکت Habit شما را به یکی از هفت نوع "انواع عادت" تقسیم می کند، مانند " گیاه جویان"، که باید بر روی کربوهیدرات‌ها توجه کنند و یا "پروتئین جویان"، که باید روی ماهی و کربوهیدرات‌ کم برنامه غذایی تنظیم کنند.

تحقیقات گذشته قطعا تایید کرده‌اند که ژنتیک نقش مهمی مورد اینکه بدن چگونه به هر نوع غذا واکنش نشان می‌دهد دارد. آکادمی تغذیه و رژیم غذایی همچنین معتقد است که وزن فرد نه تنها به عوامل محیطی محدود نیست بلکه ژنتیک نقش مهمی دارد.

 

اما نه خیلی سریع ...

اما هر دو آکادمی و محققان گذشته، هنگام پرداختن به این نوع راه حل‌ها، احتیاط می‌کنند. تحقیقات ژنتیکی تغذیه هنوز در مراحل اولیه خود است. تست ژنتیکی مستقیم به مصرف کننده در ایالات متحده نیز دقیقا تنظیم نشده است.

به جز موارد ذکر شده، عوامل ژنتیکی و محیطی که می‌توانند به بدن ما دستور دهند چه نوعی از مواد غذایی را پردازش کند، فراتر از مواردی است که توسط مجموعه‌های آزمایش خانگی انجام شود.

ما خوش شانس هستیم که، برنامه‌های مختلف رژیم غذایی می‌توانند کار کنند. و بعضی، مانند رژیم مدیترانه‌ای، رژیم‌های کم کربوهیدرات و وگان، توسط علم فعلی حمایت می‌شوند. رژیم مدیترانه‌ای که به طور خاص با سبزیجات، میوه‌ها، دانه‌ها و روغن‌های با کیفیت و گوشت کم و لبنیات قرمز برنامه ریزی شده است نشان می‌دهد که نه تنها به سلامت قلب کمک می‌کند، بلکه برای کاهش وزن نیز مناسب است.

کلید، همانند هر برنامه ورزشی، پیدا کردن یک روال رژیمی است که دوست دارید و می توانید به آن بچسبید، و به شما اجازه می‌دهد همه کارهای سرگرم کننده زندگی و کارآمدی که لازم دارید را انجام دهید. خوشبختانه، تعداد زیادی از منابع و اپلیکیشن‌ها وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر