آمادگی هند برای بیش از سه میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در یک میدان گازی ایران

شناسه خبر: 100119 چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶, ۱۵ : ۱۶ : ۰۰
آمادگی هند برای بیش از سه میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در یک میدان گازی ایران
شاخه خارجی شرکت «ا اِن جی سی ویدِش»، بزرگترین صادر کننده نفت و گاز هند، قصد دارد بیش از سه میلیارد دلار در میدان گاز طبیعی «فرزاد بی» در ایران سرمایه‌گذاری کند.
۵۵آنلاین :

 شاخه خارجی شرکت «ا اِن جی سی ویدِش» (ONGC Videsh) بزرگترین صادرکننده نفت و گاز هند، قصد دارد بیش از سه میلیارد دلار در میدان گاز طبیعی «فرزاد بی» در ایران سرمایه گذاری کند.

 

کِی وی وِرما، مدیر عامل «ا ان جی سی ویدش» روز سه شنبه در بمبئی به خبرنگاران گفت: شرکت وی ماه گذشته طرح بازنگری شده ای را در خصوص این میدان به دولت ایران ارائه داد که بر اساس آن، ا ان جی سی ویدش قادر خواهد بود حوزه فرزاد بی را در مدت پنج سال توسعه دهد.

 

ورما افزود: این شرکت نفتی هند اکنون منتظر پاسخ تهران است.

 

دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند سال گذشته در سفر به تهران گفت هند در حال بررسی سرمایه گذاری حداکثر بیست میلیارد دلاری در ایران است. هند علاوه بر اکتشاف نفت و گاز، احداث کارخانه های پتروشیمی، تاسیسات فرآوری گاز و توسعه بنادر از جمله قطب صنعتی چابهار را در دست بررسی دارد.

 

ایران از زمان لغو تحریم های بین المللی بر اقتصاد خود، برای احیای صنایع پتروشیمی، نفت و گاز به دنبال سرمایه گذاری خارجی است. 

 

ورما افزود: میزان تولید میدان نفتی «فرزاد بی» می تواند بین یک میلیارد تا یک میلیارد و ششصد میلیون فوت مکعب گاز طبیعی باشد.


منبع : پایگاه اینترنتی بلومبرگ
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاست غیردلاری برای کنترل دلار

محدودیت تراکنش‌های بانکی ترمز بازار ارز را کشید

انتخابات و آنچه آقای «علم الهدی» نمی‌داند

«با آن که جمهوری اسلامی یک قلعۀ ایمن است اما دشمن می تواند از دروازۀ بزرگ انتخابات و مردم‌سالاری به آن نفوذ کند.» اما آیا در کلانِ نظام، هم به انتخابات می توان این گونه نگریست؟ یا دغدغه مهم تری هم باید لحاظ شود. در این یادداشت به آن دغدغۀ بزرگ تر اشاره شده است...

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: استرالیا در آتش؛ شعله‌های سرکش همچنان زبانه می‌کشد

ویدئو؛ نطق پروانه سلحشوری: به‌جز اقلیتی برخوردار بقیه مردم را رها کرده‌ایم

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر