آلمان 4 کودک داعشی را تحویل گرفت

شناسه خبر: 186233 سرویس: جهان ، گوناگون سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱ : ۱۲ : ۰۰
آلمان 4 کودک داعشی را تحویل گرفت
منابع خبری روز دوشنبه گزارش دادند که مقام های آلمانی چهار کودک داعشی حاضر در شمال سوریه را تحویل گرفتند.
۵۵آنلاین :

"هایکو ماس" وزیر خارجه آلمان در کنفرانس خبری مشترک با همتای قزاقستانی خود در برلین با اعلام این خبر، افزود: چهار کودک آلمانی روز دوشنبه شمال سوریه را به مقصد آلمان ترک کردند.

وی با اشاره به اینکه دولت آلمان درحال رایزنی برای پذیرش کودکان بیشتری از داعشی های تبعه آلمان به این کشور هست، افزود: نمی توان این کودکان را به خاطر اعمال پدرانشان مجازت کرد. آن ها هنوز کوچک هستند.

از سوی دیگر وزارت خارجه آلمان در بیانیه ای اعلام کرد که مقام های کنسولی آلمان در شهر اربیل عراق چهار کودک را برای اعزام به این کشور تحویل گرفتند.

دادگاه اداری برلین پیش تر با صدور حکمی رأی به پذیرش کودکان اتباع این کشور که برای داعش می جنگند، داده بود.

آمارهای دولت آلمان نشان می دهد بیش از ۱۲۰ کودک آلمانی به همراه مادران خود در اردوگاه های آوارگان در سوریه زندگی می کنند.

آمارهای رسمی حاکی است بیش از ۴۰ عضو آلمانی گروه داعش در سوریه دستگیر شده و در حال حاضر در بازداشتگاه های کردها به سر می برند.

اسفند ماه گذشته چندین رسانه آلمانی گزارش دادند که مقام های آلمان در حال آماده شدن برای محاکمه دهها تن از اتباع آلمانی پیوسته به گروه افراطی داعش هستند.

به گزارش روزنامه های 'زدویچه زایتونگ' و شبکه های خبری 'ان دی آر' و 'و دی آر' مقام های آلمان در همین ارتباط حکم جلب برای ۱۸ نفر از ۶۳ فرد بزرگسال تبعه آلمان را که اکنون در سوریه، عراق، ترکیه و یونان نگهداری می شوند صادر کرده اند و در مجموع فرایند اولیه دادرسی علیه ۳۲ نفر از اعضای داعش زندانی در خارج آلمان آغاز شده است.

این خبر پس از آن منتشر شد که دولت آمریکا فشار خود را بر آلمان و سایر کشورهای اروپایی برای تحویل گرفتن داعشی های دستگیر شده و در اسارت کردها در سوریه تشدید کرد.


منبع : عصرایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

ویدئو : دو سال زندان برای نقض قوانین نگهداری از حیوانات برای خواننده پاکستانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر