نتیجه‌ای یافت نشد.

آلمان صادرات آلمان به ایران نصف شد

شناسه خبر: 185257 سرویس: توسعه ، جهان ، اقتصادی ، گوناگون سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸, ۳۰ : ۰۱ : ۰۰
آلمان صادرات آلمان به ایران نصف شد
ارزش تجارت ایران و آلمان طی نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی تحت فشار تحریم‌های اقتصادی آمریکا نزدیک به ۵۰ درصد کاهش یافت.
۵۵آنلاین :

مطابق آمار رسمی دولت آلمان، صادرات این کشور به ایران در شش ماهه اول سال ۲۰۱۹ با ۴۸ درصد افت نسبت به مدت مشابه سال پیش به ۶۷۸ میلیون یورو کاهش یافته است. در مقابل ارزش واردات کالاهای ایران به آلمان هم در مدت مورد اشاره با ۴۳ درصد کاهش به ۱۱۰ میلیون یورو رسیده است.

اتحادیه عمده‌فروشی و تجارت خارجی آلمان در واکنش به این آمار اعلام کرده که افت تجارت خارجی میان دو کشور اتفاق غیرمنتظره‌ای نیست چرا که شرکت‌های آلمانی باید بین بازار ایران و آمریکا یکی را انتخاب کنند و بدیهی است که کدام بازار برای آنها از اولویت بیشتری برخوردار است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا سال گذشته با خارج کردن یک جانبه کشورش از توافق هسته‌ای قدرت‌های جهان با ایران تحریم‌های گسترده مالی، تجاری و نفتی را علیه جمهوری اسلامی اعمال کرد.

تحریم‌های آمریکا علیه ایران بُعد فراسرزمینی دارد، به این معنا که کشور ثالثی هم که با ایران تجار کند مشمول مجازات‌های ایالت متحده قرار می‌گیرد.

آلمان، فرانسه و بریتانیا به عنوان طرف‌های اروپایی توافق هسته‌ای با ایران، طی یک سال گذشته تلاش‌های اقتصادی و دیپلماتیک گسترده‌ای را برای حفظ این توافق انجام داده‌اند.

در تازه‌ترین اقدام نیز قرار است طرف اروپایی یک ساز و کار مالی به نام اینستکس را به منظور حمایت مالی از تجارت مواد غذایی و دارو با ایران که مشمول تحریم‌های آمریکا نمی‌شوند، اجرایی کنند.

البته ایران معتقد است که این ساز و کار مالی باید ضامن خرید نفت ایران از طرف اروپا نیز باشد.


منبع : یورونیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت

یک استاد دانشگاه به آسیب‌ها و حواشی کلاس‌های آمادگی کنکور اشاره کرد و گفت: شاید شنیده باشید که عده‌ای از معلمین خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آنها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برسانند که البته این پول در مقابل شهریه‌های هنگفتی که می‌گیرند چیزی نیست. اما آیا دانش آموزان معمولی توان استفاده از چنین معلمانی را دارند؟

این همه مدعی فرهنگی، خود فرهنگ کجاست؟

نیوزلند به دنبال پرداخت حقوق کارمندها با ارز دیجیتال است ولی ما هنوز دنبال اثبات فضای Cyber به اژدهای هفت سر هستیم و مدام می جنگیم و زخمی می دهیم که سری از این سرها را ببریم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر