آسوشیتدپرس: ماکرون جزئیات طرح کاهش تنش با ایران را به ترامپ ارائه کرد

شناسه خبر: 186934 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون يكشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸, ۱۴ : ۰۰ : ۰۰
آسوشیتدپرس: ماکرون جزئیات طرح کاهش تنش با ایران را به ترامپ ارائه کرد
آسوشیتدپرس به نقل از یک خبرنگار فرانسوی گزارش داد که پاریس هفته‌هاست روی یک طرح " کاهش تنش میان آمریکا و ایران" کار کرده و ماکرون آن را به اختصار به ترامپ ارائه کرده است.
۵۵آنلاین :

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: نشست گروه هفت؛ میان انگلیس ، کانادا ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، ژاپن و ایالات متحده - در شهر تفریحی ساحلی بیاریتز در یکی از غیرقابل پیش بینی ترین مقاطع ریاست جمهوری ترامپ برگزار می شود.یعنی زمانی که نظرات و تصمیمات عمومی وی روز به روز به طور فزاینده ای نامنظم تر و خام تر به نظر می رسند.
ترامپ به نظر می رسد که در نشست جی 7 در انزوا باشد.  همتای فرانسوی او می کوشد با طرح موضوعات مهم برای دو طرف راهی برای مذاکره و گفتگو  بیابد و مسائل مهمی چون طرح کاهش تنش با ایران را با وی مطرح کند.
 یک دیپلمات فرانسوی که خواست هویتش فاش نشود به آسوشیتدپرس گفت: ماکرون امیدوار است که منافع مشترک یکسان موجب شود واشنگتن به گفت و گو تمایل بیشتری نشان دهد.  

بر اساس این گزارش، تجارت دوجانبه و بین‌الملل، مالیات و آتش سوزی در جنگل آمازون از دیگر موضوعات مهمی است که رؤسای جمهوری ایالات متحده و فرانسه گفتند ، می‌خواهند درباره آنها با یکدیگر تبادل نظر کنند.

به گزارش ایرنا،  چهل و پنجمین اجلاس سران کشورهای گروه "جی ـ ۷ " روز شنبه در حالی که اختلافات بر سر مسائل جهانی از جمله برجام بر آن سایه افکنده ، در شهر ساحلی "بیاریتز " واقع در جنوب غربی فرانسه برگزار می شود.

محور اصلی این اجلاس که رهبران ایالات متحد آمریکا، فرانسه، آلمان ، انگلستان ، ایتالیا، کانادا  و ژاپن در آن حضور دارند، مبارزه با عدم تساوی عنوان شده است.

در اجلاس سران گروه جی که قرار است با ضیافت شام امائول مکرون رییس جمهوری فرانسه رسما شروع شود، انتظار می رود مسائل دیگری از جمله تغییرات اقلیمی ، امنیت، خشونت علیه زنان و تساوی جنسی مورد بحث قرار گیرد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مدل آموزشی قدیم نتایج جدیدی ندارد

از خصایص بارز نظام آموزشی ایران جانشین شدن نمره به جای تعلیم و تربیت است.

مصون‌شدن صندوق بازنشستگی نفت از بازرسی

صندوق بازنشستگی صنعت نفت از آن صندوق‌هایی است که حرف‌و‌حدیث درباره نحوه عملکرد آن و بروز تخلف در زیرمجموعه‌هایش زیاد منتشر می‌شود. براساس متن شکواییه تحویل‌داده‌شده به دیوان عدالت اداری به نظر می‌رسد شاکی نگران است که سرنوشت صندوق بازنشستگی صنعت نفت هم مشابه صندوق فرهنگیان شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : حوثی ها: با ۱۰ پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان حمله کردیم

ویدئو : یک خانواده روس به ۱۲ راکون پناه دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر