آرامکو دیگر ناجی بودجه عربستان نیست

شناسه خبر: 191165 سرویس: جهان ، اقتصادی ، گوناگون دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸, ۴۴ : ۲۰ : ۰۰
آرامکو دیگر ناجی بودجه عربستان نیست
مقامات عربستان معتقدند که ارزش سهام آرامکو ۲ تریلیون دلار است اما کارشناسان اقتصادی چیز دیگری می گویند و معتقدند که مهاجم توانسته است به اهدافش در خصوص کاهش ارزش سهام آرامکو برسد.
۵۵آنلاین :

شرکت ملی نفت عربستان در هفته گذشته هدف حملات پهبادها قرار گرفت و به گفته کارشناسان هدف حمله کاهش ارزش سهام آرامکو بوده است که گویا مهاجم به هدف خود دست یافته است.

پیش بینی می شود عربستان طول ۴ تا ۶ هفته آینده بتواند تولید را به سطوح قبل از حمله برگرداند ولی آنها نخواهند توانست سهام آرامکو را به قیمت قبل از حمله بازگرداند و این شرکت باید از قیمت سهام هایش در بازار سهام بکاهد.

کاهش ارزش سهام یک شرکت تبعات سنگینی برای آن خواهد داشت و نه تنها باعث تضعیف موقعیت آرامکو خواهد شد بلکه در قیمت گذاری نفت نیز بسیار موثر خواهد بود.

عربستان سعودی که برای فرار از رکود اقتصادی و ورشکستگی دل به فروش سهام آرامکو بسته بود حال با کاهش ارزش سهام های این شرکت در بازار سهام مواجه شده است و با توجه به تنش هایی که در خلیج فارس و خاورمیانه ایجاد شده است پیش بینی می شود کاهش ارزش سهام این کشور ادامه داشته باشد.

با افزایش تنش های خاورمیانه شاهد کاهش ارزش سهام این شرکت خواهیم بود و در ادامه شاهد افزایش قیمت نفت نیز خواهیم بود ولی در حال حاضر کاهش ارزش سهام آرامکو برای عربستان سعودی که در لبه تیغ ورشکستگی است بسیار حیاتی می باشد و این اتفاق ممکن است در قیمت نفت این شرکت نیز تاثیر بگذارد و عربستان مجبور شود نفت خود را به قیمت کم تر به مشتریانش بفروشد.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چوب حراج به ثروت ملی

بحث خام فروشی مواد معدنی در سال های پیش از تحریم نیز همواره مورد بحث و اختلاف نظر بوده است.

از سخنرانی به عنوان عمار، تا جاسوس اسرائیل!

حالا لااقل به حرمت خون شهدای مدافع حرمی که با جاسوسی این آدم اطلاعاتشان به دشمن داده شد، بیایید و بگویید با تأیید چه کسانی این آدم در بعد نظامی آنقدر رشد کرد که به حد بالای دسترسی به اطلاعات مدافعان حرم رسید و شد و آن‌چه نباید می‌شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جنایات جنگی ترکیه علیه سوریه

ویدئو : مردان مسلح پسر ال چاپو را فراری دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر