نتیجه‌ای یافت نشد.

آراستگی به سبک مصریان باستان / قراردادن مخروط معطر روی سر!

شناسه خبر: 174498 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸, ۳۷ : ۱۷ : ۰۰
آراستگی به سبک مصریان باستان / قراردادن مخروط معطر روی سر!
اگرچه آراستگی ظاهری در همه تمدن های باستانی جایگاهی ویژه داشته اما بین تمدن های باستانی، مصریان باستان برای معطر بودن و اراستگی جایگاهی منحصر به فرد قائل بودند.
۵۵آنلاین :

اگرچه آراستگی ظاهری در همه تمدن های باستانی جایگاهی ویژه داشته اما بین تمدن های باستانی، مصریان باستان برای معطر بودن و اراستگی جایگاهی منحصر به فرد قائل بودند.

مصریان باستان عادت داشتند همیشه آراسته باشند و یکی از نخستین مردمانی بودند که از ابزارهای آرایشی و رنگ های مختلف برای تزئین چهره و به ویژه چشمان خود استفاده می کردند.

یکی از روش های جالب مصریان باستان برای آراستگی استفاده از موم عطر بود. شاید تصور کنید مصریان باستان موم عطر را در گوشه ای از خانه می سوزاندند تا خانه معطر شود اما ماجرا این بود که آنان موم عطر را روی سر خود قرار می دادند. این موم به مرور زمان ذوب می شد و نه تنها سر آنان بلکه فضای اطرافشان را خوشبو می کرد.

شاید به جرات بتوان گفت که مد در مصر باستان کاملا منحصر به فرد بود. آنان از پارچه، لوازم تزئینی و کلاه گیس برای آراستگی خود استفاده می کردند و البته بهداشت نیز برایشان مهم بود. به ویژه بعد از حمام حتما از عطرهای قوی استفاده می کردند.

موم عطر ایده ای بود که تا حد زیادی متاثر از سلیقه زنانه بود و به همین دلیل نیز به مرور به بخشی از تزئینات ظاهری برخی زنان تبدیل شده بود. درواقع موم عطر در نقاشی ها و یافته های تصویری آن دوران مثل یک کلاه یا تاج بالای سر برخی زنان در دوره ای مشخص دیده می شود.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شکوفایی مشاغل در جهان ثروتمند

توانمندی بازارهای کار پیش بینی های ناراحت کننده ای را در مورد آینده مطرح می کند. اینکه کامپیوترهای قدرتمند و پیچیده شمار زیادی از کارگران را به بیکاری اجباری می کشانند. سرعت رشد دستمزدها قطعا بسیاری از شرکت ها را به خودکارسازی تشویق می کند.

حراج‌های دقیقه 90

دولت در جریان بزرگ‌ترین خصوصی‌سازی سال 98، بیش از 52 هزار میلیارد تومان از اموال عمومی را از طریق بورس به فروش خواهد رساند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر