آخرین وضعیت پاسخگویی دستگاه‌ها در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات

شناسه خبر: 114297 سرویس: توسعه چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶, ۰۹ : ۱۱ : ۰۰
آخرین وضعیت پاسخگویی دستگاه‌ها در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات
آخرین وضعیت پاسخگویی دستگاه‌ها در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات اعلام شد.
۵۵آنلاین :

معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نام سازمان‌هایی که تا تاریخ دهم مهر ماه ۹۶ به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات متصل شده‌اند را اعلام کرد.

در میان ۸۷ دستگاهی که به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات متصل شده‌اند، ۶۵ سامانه درخواست داشته‌اند که نام نهادهای وزارت کشور، وزارت امور اقتصاد و دارایی، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، بانک مرکزی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت آموزش و پرورش، وزارت نیرو، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان حفاظت محیط زیست، بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور خارجه، وزارت دادگستری، سازمان انرژی اتمی، سازمان سنجش آموزش کشور، مجلس شورای اسلامی، معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، سازمان تبلیغات اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این فهرست دیده می‌شود.

وزارت کشور با ۱۱۲ درخواست بیشترین تعداد درخواست را به خود اختصاص داده است که از این میان به ۱۰۷ مورد پاسخ داده و ۹۶ درصد پاسخگویی داشته است. پس از وزارت کشور، به ترتیب وزارت امور اقتصاد و دارایی با ۷۹ درخواست، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با ۷۵ درخواست و بانک مرکزی با ۷۱ درخواست بیشترین تعداد درخواست‌ها را داشته‌اند.

همچنین بانک مرکزی، وزارت نیرو، سازمان حفاظت محیط زیست، بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت صنعت، معدن و تجارت، کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، استانداری تهران، استانداری قم، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، بانک تجارت، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از جمله نهادهایی هستند که صد درصد پاسخگویی به درخواست‌های عمومی را داشته‌اند.

در کل می‌توان گفت که بر اساس گزارش سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات تا تاریخ دهم مهرماه، در مجموع ۸۳۷ درخواست به ۶۵ نهاد ارسال که به ۶۷۳ درخواست پاسخ داده شده و در مجموع ۸۰ درصد پاسخگویی وجود داشته است.

 

در جدول زیر می‌توانید اسامی سازمان‌ها را مشاهده کنید:

 

 


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ببخشید که ما بنزین را گران کردیم!

به بهانه توییت حسام الدین آشنا

استيضاح ترامپ از كجا آب ميخورد؟

اقدامات ترامپ مانند خروج از برجام،اقدامات نظامى در افغانستان،روابط ضد و نقيض با عربستان و ...بدون پشتوانه سياسى و منطقى محكم اتفاق افتاد و جهان را شوكه كرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر