آب منطقه‌ای استان تهران: افزایش 136 درصدی میزان بارندگی ها نسبت به سال گذشته

شناسه خبر: 199157 سرویس: توسعه ، گوناگون چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸, ۵۵ : ۱۹ : ۰۰
آب منطقه‌ای استان تهران: افزایش 136 درصدی میزان بارندگی ها نسبت به سال گذشته
معاون آب منطقه‌ای استان تهران از ذخیره ۷۵۸ میلیون مترمکعبی سدهای پنجگانه حاشیه تهران خبر داد و گفت: تاکنون میزان بارندگی ها نسبت به سال گذشته ۱۳۶ درصد افزایش داشته است.
۵۵آنلاین :

احمد علی قربانیان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان تهران درباره جدیدترین وضعیت سدهای پنجگانه تهران اظهار کرد: تا کنون ذخیره آب در مخازن ۷۵۸ میلیون متر مکعب بوده که نسبت به سال گذشته ۲۰۷ میلیون افزایش داشته است.

وی در ادامه افزود: سال آبی جاری از اول مهرماه آغاز و تا امروز میزان بارندگی‌ها ۹۵ میلیمتر بوده که متوسط بلند مدت ۰/۴۰ میلیمتر است که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش و در دراز مدت ۱۳۶درصد افزایش داشته است.

معاون آب منطقه‌ای استان تهران با اشاره به مدیریت مخازن در سال گذشته و مهار سیلاب‌ها بیان داشت: این اقدام در سال جاری نیز انجام می شود که تا کنون سد‌های امیرکبیر ۱۲۵، لتیان ۴۴، لار ۹۵، طالقان ۲۷۵ و ماملو ۲۱۸ میلیون مترمکعب در مخازن خود ذخیره آب دارند.

قربانیان به مجموع ۷۵۸ میلیون مترمکعبی ذخایر سدها اشاره و مطرح کرد: ذخیره آب در مدت مشابه سال گذشته ۵۵۱ میلیون مترمکعب بوده که نسبت به سال قبل ۲۰۷ میلیون مترمکعب بیشتر است همچنین میزان نرمال مخازن در آبان‌ماه ۷۰۹ میلیون مترمکعب باید باشد.

وی درباره دبی ورودی و خروجی سدها اعلام کرد: به جهت ایجاد آمادگی و جلوگیری از سیلاب‌های آخر سال دبی خروجی از دبی ورودی بیشتر بوده که در حال حاضر دبی ورودی سدهای امیرکبیر، لتیان، لار، ماملو به ترتیب ۴ ، ۷.۳ ، ۴.۲۷ ، ۲.۶ ، ۵.۳۸ مترمکعب در ثانیه و دبی خروجی ۹، ۱۰.۲ ، ۱۷.۶۵ ، ۷.۴۵ ، ۸.۷۳ متر مکعب در ثانیه است.

معاون آب منطقه‌ای استان تهران سرریزهای سد لتیان، امیرکبیر و ماملو منتهی به رودخانه های پایین دست دانست و گفت: سعی می‌کنیم حجم مخزن را خالی نگه داریم تا بتوانیم دبی پیک را مهار کرده و آن‌را عبور ندهیم، سد لار به علت فرار آب به ۵۰ درصد حجم مخزن نرسیده و سرریز سد طالقان وارد حوزه قزل اوزن می‌شود که خیلی دغدغه خسارت وجود ندارد.

قربانیان درباره شرایط فعلی سدها خاطرنشان کرد: برودت هوا بگونه‌ای است که سیلاب نداریم همچنین ذخیره‌‌های بارشی در ارتفاعات بصورت برف بوده که نگران کننده نیست.


منبع : عصرایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شاخصِ واقعی پیشرفت چیست؟

(GDP) اندازه ­گیری نخواهد کرد. به­ جای آن، شاخص واقعی پیشرفت (GPI) یا Genuine Progress Index را مبنا قرار خواهد داد. این تصمیم دولت زلاندنو با توجه به تحولات بین­ المللی اتخاذ شده است. طی سه دهه­ ی اخیر ورود چین، هند و برزیل به فرایندهای تولید و خدمات، اقتصاد کشورهای غربی را دچار بحران­ های جدی کرده است.

در شرایط تحریمی چه وضعیتی در انتظار اقتصاد ایران است؟

یکی از سؤالات مهم در شرایط جاری کشور، چشم انداز وضعیت اقتصادی کشور با فرض تداوم تحریم هاست. طی سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به دلیل شوک ناشی از تحریم ها و عدم تعادل های کلان اقتصادی، اقتصاد ایران از مسیر ثبات نسبی خارج شد و اگرچه تورم ارقام تجربه شده ای را به ثبت اسانید با این حال رشد اقتصادی منفی تجربه شده و پیاپی در سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ بی سابقه بود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر