نتیجه‌ای یافت نشد.

آبشارهای زیبای «آرپناه» نیاز به توجه مسئولان دارد

شناسه خبر: 176200 سرویس: NGO ، فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸, ۰۳ : ۱۸ : ۰۰
آبشارهای زیبای «آرپناه» نیاز به توجه مسئولان دارد
یکی از زیباترین جلوه های طبیعی خوزستان؛ آبشارهای منطقه «آرپناه» درشمال شهرستان لالی است که در فصل های مختلف سال به خصوص در فصل گرما گردشگران خوزستانی را برای تفریحات سالم وسپری کردن اوقات فراقت به این نقطه خنک از استان می کشاند.
۵۵آنلاین :

مشکلات منطقه «آرپناه»

آبشارهای آرپناه با دبی بسیار بالا و آبی زلال و آسیاب های آبی قدیمی همراه با آثار باستانی، چشم هربیننده ای را به خود جلب می کند و اما در کنار این همه زیبایی و جاذبه های گردشگری که می تواند باعث رونق اقتصادی درمنطقه باشد مشکلاتی نیز وجود دارد که نیاز به توجه ویژه مسئولان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان دارد.

«بهروزواحدی پور» که به همراه خانواده اش از خرمشهر برای تفریح وسپری کردن تعطیلات آخرهفته به آرپناه آمده، با اعلام این مطلب که یکی از پرجاذبه ترین نقاط خوزستان برای جذب گردشگر طبیعت زیبای این منطقه است، می گوید: متاسفانه در کنار این همه زیبایی مشکلاتی از قبیل نبودن مکانی برای استراحت و خواب، نبود پارکینگ، رسیدگی نشدن به بهداشت ومحیط زیست و کمبود شدید آلاچیق برای استراحت گردشگران در این منطقه وجود دارد که مردم را به زحمت می اندازد.

وی می افزاید: آب سرد و گوارای این منطقه ظرفیت های لازم را برای پرورش ماهی های سردابی دارد، اما متاسفانه از وجود این آب به درستی استفاده نمی شود و به هدرمی رود.

«علی رضایی سراج الدین» بخشدار لالی نیز با اعلام این مطلب که تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا میهمانانی که در این منطقه زیبای گردشگری حضور پیدا می کنند در رفاه و امنیت کامل باشند، می گوید: اما متاسفانه به دلیل اینکه منطقه معارض دارد هرمقدار بودجه ای که برای عمران و ایجاد جایگاهی که در شان مردم خوزستان باشد مصوب می شود برگشت می خورد. در این خصوص سال گذشته بیش ازیک میلیارد تومان بودجه برای عمران و بهینه سازی آبشارها از سوی استان مصوب شد که به دلیل گفته شده این مبلغ برگشت خورد.

رضایی به لزوم توجه به صنایع دستی عشایر منطقه اشاره کرده و می افزاید: عرضه قالی، گبه، خرسک، چوقا، گلیم و انواع سوغات محلی از قبیل کشک، قارا و انواع گیاهان خوراکی و دارویی می تواند نقش مهمی درشکوفایی اقتصادی لالی داشته باشد.


منبع : ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر