آبشارهای زیبای «آرپناه» نیاز به توجه مسئولان دارد

شناسه خبر: 176200 سرویس: NGO ، فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸, ۰۳ : ۱۸ : ۰۰
آبشارهای زیبای «آرپناه» نیاز به توجه مسئولان دارد
یکی از زیباترین جلوه های طبیعی خوزستان؛ آبشارهای منطقه «آرپناه» درشمال شهرستان لالی است که در فصل های مختلف سال به خصوص در فصل گرما گردشگران خوزستانی را برای تفریحات سالم وسپری کردن اوقات فراقت به این نقطه خنک از استان می کشاند.
۵۵آنلاین :

مشکلات منطقه «آرپناه»

آبشارهای آرپناه با دبی بسیار بالا و آبی زلال و آسیاب های آبی قدیمی همراه با آثار باستانی، چشم هربیننده ای را به خود جلب می کند و اما در کنار این همه زیبایی و جاذبه های گردشگری که می تواند باعث رونق اقتصادی درمنطقه باشد مشکلاتی نیز وجود دارد که نیاز به توجه ویژه مسئولان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان دارد.

«بهروزواحدی پور» که به همراه خانواده اش از خرمشهر برای تفریح وسپری کردن تعطیلات آخرهفته به آرپناه آمده، با اعلام این مطلب که یکی از پرجاذبه ترین نقاط خوزستان برای جذب گردشگر طبیعت زیبای این منطقه است، می گوید: متاسفانه در کنار این همه زیبایی مشکلاتی از قبیل نبودن مکانی برای استراحت و خواب، نبود پارکینگ، رسیدگی نشدن به بهداشت ومحیط زیست و کمبود شدید آلاچیق برای استراحت گردشگران در این منطقه وجود دارد که مردم را به زحمت می اندازد.

وی می افزاید: آب سرد و گوارای این منطقه ظرفیت های لازم را برای پرورش ماهی های سردابی دارد، اما متاسفانه از وجود این آب به درستی استفاده نمی شود و به هدرمی رود.

«علی رضایی سراج الدین» بخشدار لالی نیز با اعلام این مطلب که تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا میهمانانی که در این منطقه زیبای گردشگری حضور پیدا می کنند در رفاه و امنیت کامل باشند، می گوید: اما متاسفانه به دلیل اینکه منطقه معارض دارد هرمقدار بودجه ای که برای عمران و ایجاد جایگاهی که در شان مردم خوزستان باشد مصوب می شود برگشت می خورد. در این خصوص سال گذشته بیش ازیک میلیارد تومان بودجه برای عمران و بهینه سازی آبشارها از سوی استان مصوب شد که به دلیل گفته شده این مبلغ برگشت خورد.

رضایی به لزوم توجه به صنایع دستی عشایر منطقه اشاره کرده و می افزاید: عرضه قالی، گبه، خرسک، چوقا، گلیم و انواع سوغات محلی از قبیل کشک، قارا و انواع گیاهان خوراکی و دارویی می تواند نقش مهمی درشکوفایی اقتصادی لالی داشته باشد.


منبع : ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چند پلاسکوی دیگر فرو می‌ریزد؟

پاساژ کاشانی در خیابان امیر کبیر قابلیت تبدیل شدن به پلاسکویی دیگر را دارد

ظهور قریب‌الوقوع یک ابرطبقه

مدت‌هاست کشور ما با مفهوم فساد در امور و حوزه‌های گوناگون دست‌و‌پنجه نرم می‌کند؛

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : استناد پوتین به آیه قرآن در حضور روحانی و اردوغان

ویدئو : تایید کشته شدن پسر بن لادن

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر