«کشتن عمه‌خانم» پشت ویترین کتابفروشی‌ها

شناسه خبر: 175447 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸, ۳۵ : ۱۰ : ۰۰
«کشتن عمه‌خانم» پشت ویترین کتابفروشی‌ها
رمان «کشتن عمه‌خانم» نوشته آندری بورسا با ترجمه کیهان بهمنی منتشر شد. داستان این رمان درباره دانشجوی جوانی به نام یوریک است که هیچ آرزو و استعداد خاصی ندارد و زندگی را سفری بی‌هدف می‌بیند.
۵۵آنلاین :

یک روز هنگامی که عمه‌ مهربان از یوریک می‌خواهد کار کوچکی را برای او انجام دهد، این دانشجوی جوان بدون هیچ دلیل خاصی و صرفا از سر بی‌حوصلگی عمه‌ خود را می‌کشد. در ادامه داستان یوریک تلاش می‌کند تا خود را از شر جسد خلاص کند اما این کار برخلاف تصور او کاری بسیار دشوار است. تلاش اودیسه‌وار یوریک در نابود کردن جسد گاه لحنی طنز و گاه لحنی استعاری پیدا می‌کند. سپس یوریک عاشق دختری در قطار می‌شود. اما آیا یوریک می‌تواند نزد این دختر پرده از راز دل خود بردارد؟ آندری بورسا را می‌توان به نوعی کافکای لهستان نامید. از این نویسنده‌ که بیشتر به سبب اشعارش شهرت ادبی یافته بود، چند نمایشنامه و داستان کوتاه و مجموعه شعر باقی مانده است. در این اثرِ بورسا، اگزیستانسیالیسم بیگانه‌ کامو به سوررئالیسم کافکایی پیوند خورده است و ماحصل این پیوند طنزی تلخ و گزنده است که فریاد نسلی از نویسندگان لهستانی را در دل خود دارد.  بورسا در سال ۱۹۵۷ در سن بیست و پنج سالگی بر اثر عارضه‌ قلبی درگذشت. رمان «کشتن عمه‌خانم» در ۱۵۱ صفحه و به قیمت ۱۷هزار و ۵۰۰ تومان از سوی نشر آموت منتشر شده است.


منبع : دنیای اقتصاد
برچسب ها
رمانکتابآموت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا تحصیل‌کرده‌ها کارآمد نیستند؟

اخیراً یک دانشجویِ کنجکاوِ دکتری از این نویسنده پرسید: " کم نداریم مدیرانی که تحصیلاتِ عالیه دارند، از دانشگاه های خوب دنیا فارغ التحصیل شده اند و بسیار هم جهان دیده هستند. چرا آنها در مدیریت، تا این حد اشتباه کرده و هم چنان اشتباه می کنند؟"

چگونه از شر میلیاردرها خلاص شویم؟

توماس پیکتی می‌گوید نابرابری اقتصادی طبیعی نیست بلکه ناشی از ایدئولوژی‌های سیاسی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : استناد پوتین به آیه قرآن در حضور روحانی و اردوغان

ویدئو : تایید کشته شدن پسر بن لادن

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر