«واتس‌اپ» در حال سبقت از «تلگرام»

شناسه خبر: 184440 سرویس: فناوری ، گوناگون چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸, ۴۹ : ۱۰ : ۰۰
«واتس‌اپ» در حال سبقت از «تلگرام»
براساس نتایج نظرسنجی‌های چند وقت اخیر مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) جامعه نمونه آماری بیشتر عضو «واتس‌اپ» و «تلگرام» بودند و میزان اقبال به پیام‌رسان واتس‌اپ در حال افزایش است.
۵۵آنلاین :


براساس نتایج نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) که در روزهای ۱۷ و ۱۸ تیر ماه ۹۸ به‌صورت تلفنی با جامعه آماری شهروندان کل کشور (اعم از شهر و روستا) انجام شده است، از پاسخگویان پرسیده: «شما در حال‌حاضر از کدام یک از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید؟» براساس این نظرسنجی مشخص شده،۷۰‌درصد مردم حداقل عضو یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی هستند. این گزارش حاکی از اقبال کم مردم نسبت به پیام‌رسان داخلی سروش و افزایش محبوبیت واتس‌اپ و اینستاگرام است. همچنین ۸/ ۴۲‌درصد واتس‌اپ، ۴/ ۴۲‌درصد تلگرام، ۵/ ۳۹‌درصد اینستاگرام، ۸/ ۲‌درصد سروش، ۳/ ۲‌درصد فیس‌بوک، ۹/ ۱‌درصد توییتر، ۳/ ۱‌درصد ایتا، ۸/ ۰‌درصد لاین، ۷/ ۰‌درصد بله، ۶/ ۰‌درصد‌ای گپ، ۵/ ۰درصد گپ، ۲/ ۰‌درصد بیسفون، ۱/ ۰‌درصد ساینا استفاده می‌کنند و ۴/ ۳۰‌درصد از هیچ‌کدام از شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنند. (البته پاسخگو می‌توانسته چند گزینه برای پاسخ انتخاب کند.)‌درصد عضویت افراد در تلگرام و واتس‌اپ طبق نظرسنجی اسفند ماه ایسپا ۱۳۹۷، با جامعه آماری شهروندان کل کشور به ترتیب ۹/ ۵۵ و ۱/ ۲۵‌درصد بوده است.  یکی دیگر از نظرسنجی‌های ایسپا که در اسفند ۹۷ انجام شد، نشان داد که ۷۱‌درصد جوانان ۱۸ تا ۲۹ ساله از تلگرام و ۴۹‌درصد این جوانان از اینستاگرام استفاده می‌کنند.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر
ارتقای شخصیت، ارتقای زندگی

خودتان را ارتقا دهید تا کارتان هم ارتقا بیابد.

برای این که خودتان را ارتقا دهید باید در مورد خودتان بیشتر بدانید. به سلامتی خود اهمیت بیشتری بدهید، استرس و هیجانات کاذب را کنترل کنید، ورزش کنید و حتی درس خواندن را ادامه دهید. اگر می خواهید کارآفرین موفقی باشید بهتر است پس از ریختن یک برنامه تجاری خوب، به فکر یک برنامه عملیاتی برای خودتان هم باشید.

نمی خواهم گوشی موبایل بخرم!

55درصد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل!

در سال‌های اخیر، شاهد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل بوده‌ایم. افرادی که زمانی پیگیر و مشتاق خرید جدیدترین مدل گوشی‌های تلفن همراه بودند، در حال حاضر تا جایی که می‌توانند از گوشی فعلی خود استفاده می‌کنند و کمتر دنبال تعویض آن هستند.

اخبار ویدئویی

بیشتر
نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی با ته مانده موی مشتریان درآرایشگاه!

خلاقیتی که با مو به خرج داده اند!

نقاشی با ته مانده موی مشتریان در آرایشگاه!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر