نتیجه‌ای یافت نشد.

«صلاح غوش»؛ مرد پشت پرده‌ای که مخفیانه با رئیس موساد دیدار کرد و با سفارش پمپئو به دولت سودان بازگشت

شناسه خبر: 169343 سرویس: جهان ، سیاست ، گوناگون دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸, ۴۴ : ۱۴ : ۰۰
«صلاح غوش»؛ مرد پشت پرده‌ای که مخفیانه با رئیس موساد دیدار کرد و با سفارش پمپئو به دولت سودان بازگشت
به نظر می‌رسد محافظه کاری در مورد اعلام اعضای شورای نظامی که باعث سرنگونی البشیر شدند، باعث تاخیر در آشکار شدن نقش بارز صلاح عبدالله غوش می‌شود، شخصی که به احتمال زیاد مورد حمایت برخی دولت‌های غربی و خلیج فارس است.
۵۵آنلاین :

قاسم عزالدین در المیادین نوشت: به نظر می‌رسد محافظه کاری در مورد اعلام اعضای شورای نظامی که باعث سرنگونی البشیر شدند، باعث تاخیر در آشکار شدن نقش بارز صلاح عبدالله غوش می‌شود، شخصی که به احتمال زیاد مورد حمایت برخی دولت‌های غربی و خلیج فارس است.

 در ادامه این مطلب آمده است: مدیر دستگاه امنیت و اطلاعات سودان، صلاح عبدالله غوش، مهارت امنیتی خود را در کودتای البشیر و بویژه در سال ۱۹۸۹ ثابت کرد. در مرحله بعد، اتهام او به هماهنگی با دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکایی و اروپایی در پرونده مجاهدین عرب، مطرح شد و قدرت گرفتن این شخصیت امنیتی که مورد حمایت دولت‌های غربی بود، باعث نگرانی البشیر شد، تا آنجا که در سال ۲۰۱۴ وی متهم به تدارک کودتایی به همراه دولت‌های غربی شد.

بازگشت غوش به دستگاه اطلاعاتی حکومت سودان در فوریه ۲۰۱۸ بنابر نصیحت وزیر خارجه آمریکا، مایک پمپئو اتفاق افتاد. در ادامه، کمی پیش از کودتا علیه البشیر، در تاریخ ۲ اکتبر، اروپا در جریان نشست امنیتی در پاریس، پذیرای غوش بود؛ که به گزارش میدل ایست آی، در حاشیه این نشست، دیدار سرّی بین او و رئیس موساد، یوسی کوهن، انجام شد.

اما وزارت خارجه سودان برگزاری چنین دیداری را رد کرد. این در حالی است که میدل ایست آی از یک منبع نظامی نقل کرد که دیدار مذکور با هدف تدارک توطئه‌ای انجام شده است که طی آن هم پیمانان اسرائیل در خلیج فارس، برای ریاست جمهوری صلاح غوش و سرنگونی البشیر نقشه می‌کشیدند.

در پشت پرده ها، مدیر دستگاه امنیت و اطلاعات، صلاح عبدالله غوش، روی حریر حمایت آمریکا، اروپا و هم پیمانان اسرائیل در خلیج فارس خفته است. بنابراین، متغیر‌ها در سودان، منحصر به عکس العمل تظاهر کنندگان، نیرو‌های سیاسی و دیگر ائتلاف‌ها در این کشور نیست، بلکه باید منتظر بروز اختلافات بزرگی بین افسران و فرماندهان نظامی ارتش و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی سودانی باشیم تا ببینیم در نهایت چه کسی به جای البشیر روی کار خواهد آمد.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شکوفایی مشاغل در جهان ثروتمند

توانمندی بازارهای کار پیش بینی های ناراحت کننده ای را در مورد آینده مطرح می کند. اینکه کامپیوترهای قدرتمند و پیچیده شمار زیادی از کارگران را به بیکاری اجباری می کشانند. سرعت رشد دستمزدها قطعا بسیاری از شرکت ها را به خودکارسازی تشویق می کند.

حراج‌های دقیقه 90

دولت در جریان بزرگ‌ترین خصوصی‌سازی سال 98، بیش از 52 هزار میلیارد تومان از اموال عمومی را از طریق بورس به فروش خواهد رساند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر