«اندوه به‌خصوص کیک لیمویی»

شناسه خبر: 184935 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸, ۱۸ : ۲۱ : ۰۰
«اندوه به‌خصوص کیک لیمویی»
«اندوه به‌خصوص کیک لیمویی» نوشته ایمی بندر با ترجمه لیلا حیدری در نشر خزه منتشر شد.
۵۵آنلاین :

این رمان ماجرای دختری نوجوان است که با خوردن تکه‌ای از یک کیک لیمویی، ناگهان به جهان پشت هر غذا دست می‌یابد؛ از احساسات کشاورزانی که سبزیجات و میوه‌ها را کاشته‌اند تا حال و هوای رانندگان حامل آن‌ها و فروشندگان مواد خوراکی، و مخصوصاً آشپزهایی که آن غذا را پخته‌اند. بدین ترتیب، او از بسیاری اسرار مگو و ناگفته‌ها سردرمی‌آورد؛ از غم‌ها و شادی‌ها، حسرت‌ها و امیدها، وفاداری‌ها و بی‌وفایی‌‌هایی که آماده‌کنندگان هر غذا تجربه کرده‌اند. این دانستگی و کشف رمز و راز پشت هر غذا، اندوهبار است. خاصه که قهرمان قصه‌ ما برادری با بیماری روانی عجیبی دارد و همین، احوال و شرایط او را پیچیده‌تر کرده است. با این همه، او امیدوار است و چشم‌انتظار آینده‌ای روشن.... اساساً رمان «اندوه به‌خصوص کیک لیمویی» داستانی است در ستایش امید، بخشندگی و روابط خواهر و برادری، و در شرح اهمیت هر غذایی که آماده و پخته و صرف می‌شود. ایمی بندر، نویسنده رمان «اندوه به‌‌خصوص کیک لیمویی»، دکترای ادبیات و نوشتار خلاقه دارد و در آثارش شخصیت‌‌هایی می‌‌آفریند که با توانایی‌های عجیبی به دنیای مردم عادی پا می‌گذارند. آثار او تاکنون به ۱۶ زبان ترجمه شده، اما در میان آن‌ها «اندوه به‌خصوص کیک لیمویی» جایگاه یکه و ممتازی دارد. «اندوه به‌خصوص کیک لیمویی» که در ۲۸۸ صفحه و با بهای ۴۰ هزار تومان به کتاب‌فروشی‌ها راه یافته است، بنا بر اعلام ناشر، پرفروش «نیویورکر» بوده و نخستین کتابی است که از این نویسنده به فارسی منتشر می‌شود.


منبع : توسعه ایرانی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر
ارتقای شخصیت، ارتقای زندگی

خودتان را ارتقا دهید تا کارتان هم ارتقا بیابد.

برای این که خودتان را ارتقا دهید باید در مورد خودتان بیشتر بدانید. به سلامتی خود اهمیت بیشتری بدهید، استرس و هیجانات کاذب را کنترل کنید، ورزش کنید و حتی درس خواندن را ادامه دهید. اگر می خواهید کارآفرین موفقی باشید بهتر است پس از ریختن یک برنامه تجاری خوب، به فکر یک برنامه عملیاتی برای خودتان هم باشید.

نمی خواهم گوشی موبایل بخرم!

55درصد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل!

در سال‌های اخیر، شاهد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل بوده‌ایم. افرادی که زمانی پیگیر و مشتاق خرید جدیدترین مدل گوشی‌های تلفن همراه بودند، در حال حاضر تا جایی که می‌توانند از گوشی فعلی خود استفاده می‌کنند و کمتر دنبال تعویض آن هستند.

اخبار ویدئویی

بیشتر
نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی با ته مانده موی مشتریان درآرایشگاه!

خلاقیتی که با مو به خرج داده اند!

نقاشی با ته مانده موی مشتریان در آرایشگاه!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر