79 غیرنظامی در حملات ائتلاف آمریکایی به سوریه کشته شدند

شناسه خبر: 152488 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷, ۲۹ : ۰۰ : ۰۰
79 غیرنظامی در حملات ائتلاف آمریکایی به سوریه کشته شدند
شبکه حقوق بشر سوریه روز شنبه در گزارشی اعلام کرد که 79 غیرنظامی در ماه نوامبر در حملات ائتلاف آمریکایی به سوریه کشته شدند.
۵۵آنلاین :

شبکه حقوق بشر سوریه اعلام کرد: در حملات ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا 79 غیرنظامی از جمله 42 کودک و 17 زن کشته شدند.
جنگنده های ائتلاف آمریکایی تنها در روز جمعه با حمله به استان دیر الزور، دستکم 30 غیرنظامی را کشتند.
براساس گزارش شبکه حقوق بشر سوریه، 19 غیرنظامی از جمله 9 کودک و چهار زن نیز به دست عناصر گروه تروریستی داعش در سوریه کشته شدند.
پیش تر نیز دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده بود که گروه تروریستی داعش در 53 ماه گذشته پنج هزار و 490 نفر را در سوریه اعدام کرده است. 
دولت دمشق در نامه هایی به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت خواستار توقف فوری حملات و کشتار مردم سوریه به دست نیروهای ائتلاف و ایجاد ساز و کاری مستقل برای تحقیق در باره این جنایات و نیز مجازات عاملان آن شده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سوری‌هایی که از اروپا به سوریه فرار می‌کنند!

اکتبر، بیرون از سفارت سوریه در برلین، مریم با عصبانیت از اینکه شوهرش با دو تا از چهار فرزند خردسالشان به شهر ساحلی لاذقیه در سوریه بازگشته، اشک می‌ریزد. او به یاد دارد که چگونه به همراه پسر و دخترش که فقط ۸ و ۵ سال داشتند، از مرز‌های یونان و ترکیه و سوریه با پای پیاده گذشته‌اند.

دولت داماد ها

امروز طی حکمی داماد حسن روحانی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی شد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تهیه زغال به چه قیمتی!

برای تهیه هر گونی زغال باید شش اصله درخت بیست سالە را قطع کرد. نابودی جنگلها به چه قیمتی!

ویدیو: فریادهای زن معترض فرانسوی

فریادهای این زن معترض فرانسوی بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی داشته است. امانوئل مکرون، دیشب در نطق تلویزیونی با اذعان به اینکه تن دادن به این وضعیت، بزدلانه بوده است بر مبنای مردمی مشروعیت، تاکید و اعتراف کرد که بخش هایی از مردم نادیده گرفته شده بودند. مکرون همچنین از لغو افزایش مالیات سوخت خبر داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر