141میلیارد تومان صرف پیشگیری از اعتیاد می شود

شناسه خبر: 142464 سرویس: NGO ، اجتماعی شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷, ۵۹ : ۲۱ : ۰۰
141میلیارد تومان صرف پیشگیری از اعتیاد می شود
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: دستگاههای اجرایی در سالجاری طی قراردادهایی تعهد کرده اند که در مجموع 141 میلیارد تومان بمنظور پیشگیری از اعتیاد به این ستاد کمک کنند .
۵۵آنلاین :

 

فرهاد وهاب زاده روز شنبه در نشست کمیته فرهنگی و پیشگیری استان کرمان افزود: با وجود اوضاع اقتصادی فعلی کشور، اعتبارات خوبی نسبت به سالهای گذشته به امر پیشگیری از اعتیاد اختصاص یافته است. 
وی اظهار داشت: دانش آموزان مقطع اول و دوم متوسطه تمامی مدارس دولتی با اعتبارات ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت کشور در بحث پیشگیری اعتیاد، تحت پوشش قرار می گیرند و هم اکنون اعتبار حدود 50 درصد مقاطع ابتدایی نیز تامین شده است. 
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به اعتبار هشت میلیارد تومانی استان کرمان در حوزه پیشگیری اعتیاد گفت: باید سیاست گذاری و برنامه ریزی این استان در این کمیته فرهنگی و پیشگیری تایید شود. 
وی همچنین افزود: طرح توانمندسازی دانش آموزان از استان قم آغاز شده و اکنون به استان ها ابلاغ شده است. 
*منابع باید صرف پیشگیری از آسیب ها شود 
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان نیز در این نشست گفت: در جامعه ما از ابتدای انقلاب تمامی تلاش ها و منابع صرف مبارزه با آسیب ها شده است در حالی که باید این منابع را صرف پیشگیری از آسیب ها کرد. 
زهرا موسی پور افزود: با این اقدام هزینه ها کاهش و برخورداری آحاد جامعه از نتایج مبارزه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی افزایش می یابد. 
وی بیان کرد: وزارت کشور و شورای اجتماعی کشور در حوزه تقسیم کار ملی سعی در جلوگیری از موازی کاری و پراکنده کاری دارند لذا هر دستگاه را مسئول اجرای برنامه ها کردند. 
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان با تاکید بر اینکه باید بدانیم کدام برنامه نیاز به بازنگری و اصلاح دارد، اظهار داشت: بهترین برنامه ها اگر پایش نشوند نتیجه ای نخواهند داشت و باید این برنامه ها را در سال 97 جدی تر دنبال کرد. 
وی گفت: در حوزه مسائل آسیب های اجتماعی این استان باید صاحب پازلی موزون باشیم که برآیند آن، کاهش آسیب های اجتماعی باشد زیرا اجرای برنامه ها در کنار هم معنا پیدا می کنند. 
موسی پور با بیان اینکه فعالیت دستگاه ها در کمیته فرهنگی و پیشگیری استان کرمان مرتبط می شوند، گفت: باید در پی ارتباط 100 درصدی بین این دستگاه ها باشیم که نیاز به گروه متخصص و اتاق فکر دارد. 
این نشست روز شنبه با حضور مدیرکل فرهنگی، پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، مشاور رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان، مدیرکل امور اجتماعی استانداری، مدیرکل بهزیستی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و سایر مسئولان در کرمان برگزار شد. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ایران هراسی و ایرانی هراسی را دریابید

خانم «زهرا کریمی» که یک اقتصاددان است، با اشاره به این که قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF بانک‎های کشور‌های مختلف را از ارائه خدمات به اتباع ایرانی نگران کرده است، گفته:

راهکاري مردم‌اقبال براي توسعه پايدار تهران

مردم اعتماد خودشان را به سيستم تفکيک زباله از دست داده‌‌اند و بايد اعتماد آنها را جلب کرد؛ مسلما کاري که مردم به آن اقبال نشان دهند و از نظر آنها مفيد باشد، منجر به توسعه پايدار مي‌شود و اقبال مردم به طرح‌ها باعث مي‌شود هزينه آن را بدهند و کار ماندگار و پايدار خواهد شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن

خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن روابط عمومی راه آهن اعلام کرد با تلاش مامورین فنی قطار مسیر بازگشایی شد و قطار به مسیر خود ادامه داد.

ویدیو : متفاوت ترین سالن کنسرتی که تا به حال دیده اید!

متفاوت ترین سالن کنسرتی که تا به حال دیده اید! کمپانی Gala Systems سیستم برقی-مکانیکی برای این سالن تعریف کرده تا بتوان از فضای بیشتری برای کارهای مختلف بهره گرفت.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر