14 پیشنهاد سازمان پارکها وفضای سبز شهرداری اصفهان برای رسیدن به درآمد پایدار

شناسه خبر: 125776 سرویس: گوناگون چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶, ۵۹ : ۱۴ : ۰۰
14 پیشنهاد سازمان پارکها وفضای سبز شهرداری اصفهان برای رسیدن به درآمد پایدار
جلسه بررسی بودجه پروژه های سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان با حضور شهردار اصفهان ،کارشناسان و يكي از اعضاي شورای اسلامی شهر اصفهان برگزار شد.
۵۵آنلاین :

جلسه بررسی بودجه و پروژه های سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان با حضور شهردار اصفهان، کارشناسان این سازمان و يكي از اعضاي شورای اسلامی شهر اصفهان برگزار شد.
شهردار اصفهان در اين جلسه با اشاره به اصل مهم آموزش شهروندی در حفظ و نگهداری از فضای سبز گفت: با توجه به بازدید 150 هزار نفر دانش آموز و مهدکودک در سال از مجموعه باغ گل ها، زمینه مناسبی برای آموزش و فرهنگ سازی است از این رو اختصاص اعتباری برای آموزش شهروندی از سوی سازمان ضروری است.
مهدی جمالی نژاد افزود: مردم اصفهان برای خشکسالی دغدغه دارند از این رو باید ما با رویکرد اطلاع رسانی در این راستا کارهای نو و خلاقانه انجام دهیم.
کاشت 242 هزار اصله درخت در مناطق شهری
مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان در این نشست گفت: برای تدوین بودجه و پیش بینی پروژه های سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری، با طرح و پیشنهاد 14 بند به ایجاد درآمد پایدار توجه شده است البته با جمع بندی نظرات و پیشنهادات می توان به منابع درآمدی سازمان کمک کرد.
احمد سلیمانی پور در ادامه سخنان خود با اشاره به قطع درختان شهر افزود: قطع درختان شهر اصفهان با مجوز و بدون مجوز، نسبت به سال گذشته با کاهش روبرو است.
وي اضافه كرد: با کاهش قطع درختان یکی از شاخص های سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان که ارتقاء کیفیت فضای سبز است، دنبال می شود.
مدير عامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان تصريح كرد: طي سالهاي گذشته ميزان قطع درختان حدود 2 هزار اصله بوده كه در 8 ماهه سال جاري به جبران آن حدود 242هزار اصله درخت در مناطق مختلف محیط شهری کاشته شده است.
سلیمانی پور با اشاره به مصرف بهینه آب و نصب کنتور و مدیریت آن، اظهاركرد: تاکنون تعداد کنتورهای نصب شده در عرصه هاي مختلف فضای سبز 289 عدد بوده و در حال حاضر اکثر چاهها مجهز به کنتور هستند.
وي تاكيد كرد: با توجه به مشخص بودن نیاز عرصه فضاي سبز به آب، امسال در قراردادهای پیمانکاری جرائم قابل توجه برای هدر رفت آب درنظر گرفته شده است چراکه وضعیت آب امسال نسبت به سال قبل به مراتب بدتر است.
مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان توسعه پایدار و متوازن فضای سبز را هدف سوم اين سازمان برشمرد و گفت: ميزان تملک ها براي احداث فضاي سبز در شهر اصفهان کاهش پیدا کرده زيرا با به تاكيدات شهردار اصفهان، توسعه سطحی و حجمي فضای سبز در دستور كار قرار گرفته است.
وي توسعه خط انتقال آب و حمایت ویژه شهرداری و همچنین صرفه جویی درمصرف آب با آموزش شهروندی را ازدیگر اقدامات مهم سازمان اعلام کرد و گفت: امسال 6هزار نفر- ساعت دوره ویژه کارشناسان و 8 هزار نفر- ساعت ویژه کارگران باهدف آموزش در صرفه جویی آب برگزار شده ، ضمن اينكه در اماکن و پارک ها نیز 5هزار نفر- ساعت آموزش به شهروندان ارايه شده است.
استفاده از طراحی خلاق در فضای سبز شهری
سليماني پور ادامه داد: تاكنون در مجموعه باغ گلها 7هزار نفر- ساعت آموزش  براي شهروندان برگزار شده که با استقبال خوبی همراه بوده است .
وی درخصوص استفاده از طراحی خلاق در فضای سبز شهری گفت: در برخی مناطق ، طراحی های ویژه ای انجام شده و استفاده از درخت های بزرگ و سن بالا ، کلکسیون رز در باغ گیاه شناسی ناژوان با وسعت 10 هزار مترمربع، بام سبز برای آکواریوم و نمایشگاه گل وگیاه و استفاده از آب خاکستری برای اولین بار در نمایشگاه با استقبال خوبی همراه بوده است.
سلیمانی پور آمارسطح طراحی ها را به مساحت 838 هزار مترمربع به صورت توسعه ای عنوان کرد و گفت:ما در طراحی ها، استفاده از گونه هایی با نیاز آبی کم را مورد توجه قرارداده ایم و برای "توسعه تولید"، مشارکت بخش خصوصی را دنبال می کنیم در واقع درصدد هستیم گونه های متحمل با تنوع رنگ به سطح شهر بیاید واگر با مشارکت بخش خصوصی همراه شود توسعه انبوه را خواهیم داشت.
مدير عامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان به برگزاری جشنواره فضای سبز خانگی اشاره کرد و افزود: سال گذشته دراین جشنواره 200 منزل شخصی با توجه به فضای سبز خانگی و بام سبز مورد ارزیابی داوران قرار گرفت که تعدادی حائز رتبه شدند.
وي اضافه كرد: این خانواده ها در استفاده بهینه از آب وگونه های مقاوم ممتاز بوده اند .
سليماني پور خاطرنشان كرد: در سال 95 و 96 با توجه به توسعه حجمی فضاي سبز،  230هزار اصله نهال خواهیم کاشت که این نیاز به اصلاح ردیف بودجه دارد.
سلیمانی پور از دیگر بندهای مهم برای درآمد پایدار شهرداری را گرفتن عوارض از مراکز آلاینده صنعتی کلانشهر و کمک به توسعه پارکها عنوان کرد و گفت: برای نظارت تخصصی پروژه ها حق النظاره نیز در نظر گرفته نمی شود و در برآورد بودجه ها باید 5-2 درصد حق النظاره به سازمان تعلق گیرد که این منبعی برای درآمد پایدار خواهد بود.
وی همچنین توجه به طرح های تحقیقاتی را از دیگر مواردی برای حل مشکلات فضای سبز عنوان کرد و افزود: در این راستا فعالیت های انجام شده كه از جمله آنها مي توان به بررسی بیولوژی مبارزه با سوسک های پوست خوار کاج و توجه به استانداردهای کاشت اشاره كرد.
مدير عامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان در پایان با تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب و آموزش شهروندی ادامه داد: درصدی از بهترین فضای سبز شهر در حاشیه انهار قرارداد که به دلیل خشکسالی و کمبود آب نیازمند توجه جدی است.
کسانی که به عمد درخت قطع می کنند باید جریمه شوند
در ادامه یکی از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در سخناني اعمال جریمه سنگین برای کسانی که مرتکب قطع عمد درخت در سطح شهر می شوند را خواستار شد و گفت: درخت برای زیبایی است و کسانی که به عمد درخت قطع می کنند باید جریمه شوند.
مهدی باقر بیگی افزود: با اعمال جریمه دیگر درختی قطع نمی شود و در این راستا باید اطلاع رسانی شود چراکه شهرداری برای نگهداری یک درخت 50 ساله ، متحمل هزینه شده است و در صورت قطع آن باید هزینه آن پرداخت شود.
وی آلودگی هوا ، استفاده از گونه های مقاوم و توسعه دیوار و بام سبز را از مهم ترین اقداماتی دانست که در طرح توسعه حجمی باید به آن توجه شود.
عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان تصريح كرد: هواي شهر آلوده است و سازمان پارکها و فضای سبز باید به توسعه دیوارهای سبز توجه و از گونه های خوب استفاده کند.


منبع : ایلنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ده نکته درباره قاجار، پهلوی، وطن‌پرستی و خزر

برخی خوشحال می‌شوند که جمهوری اسلامی خاک بدهد تا مثلا خزر را در ردیف ترکمنچای و بحرین بگذارند، اما وطن‌پرست هرگز از تاراج وطنش خوشحال نمی‌شود. شما چه؟ خوشحال می‌شوید؟

متخلفان در تور «طرح جامع مالیاتی»

تیرماه ‌سال ٩٤، زمانی بود که ماده ۲۷۴ الحاقی قانون مالیات‌های مستقیم تصویب شد و براساس آن مواردی چون تنظیم دفاتر، اسناد و مدارک خلاف واقع و استناد به آن؛ اختفای فعالیت اقتصادی و کتمان درآمد حاصل از آن؛ تنظیم معاملات و قراردادهای خود به نام دیگران، استفاده از کارت بازرگانی اشخاص دیگر به منظور فرار مالیاتی، ممانعت از دسترسی ماموران مالیاتی به اطلاعات مالیاتی و اقتصادی خود یا اشخاص ثالث، جرم شناخته شد و براساس قانون مرتکب یا مرتکبان جرایم مالیاتی حسب مورد به مجازات‌های درجه ششم یعنی ٦ماه تا ٢‌سال محکوم می‌شوند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات

جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات. رونمایی دیوید کاپرفیلدی "ویارئال" از سانتی کازورلا. این دومین بازگشت او به ویارئال است.

ویدیو: روش های نوین پخت نان

روش های نوین پخت نان که توسط یک گروه نانوای ترک ارائه می شود. با این روش می توان ۵۰۰ قرص نان در هر ساعت تولید کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر