نتیجه‌ای یافت نشد.

14 مصدوم ناشی از واژگونی خودرو طی 12 ساعت در یزد؛ چرا؟

شناسه خبر: 177688 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸, ۳۶ : ۱۱ : ۰۰
14 مصدوم ناشی از واژگونی خودرو طی 12 ساعت در یزد؛ چرا؟
وقوع سه فقره واژگونی خودرو در محورهای ارتباطی استان یزد در 12 ساعت گذشته، منجر به مصدوم شدن 14 نفر از هموطنان ما شد که جای بررسی دارد.
۵۵آنلاین :

در ۲ فقره از این واژگونی ها ۹ نفر از سرنشینان ۲ خودرو سواری در حوزه استحفاظی شهرستان اردکان مصدوم شدند و در یک مورد دیگر هم واژگونی خودرو سواری منجر به مصدوم شدن پنج نفر در شهرستان بافق شد.

کارشناسان، عامل اصلی واژگونی خودرو را "انسانی" می دانند و معتقدند که در این فقره از حوادث رانندگی، راننده نقش اصلی را دارد.

لازم است کارشناسان این حوزه، بررسی کنند که وقتی بحث تصادف یعنی برخورد ۲ یا چند خودرو در میان نیست چرا باید یک خودرو به تنهایی و بعلت "واژگونی"، منجر به مصدومیت سرنشینان خود شود.

آمارها نشان می دهد واژگونی خودرو در استان یزد از علل اصلی حوادث رانندگی و مصدوم یا احیاناً فوت سرنشینان است.

اینکه غیر از عامل انسانی (راننده)، چه عواملی می تواند در وقوع این نوع از سوانح رانندگی در این استان تاثیرگذار باشد موضوعی است که باید توسط اهل فن و کارشناسان این بخش، بررسی و در جهت رفع آنها اقدام شود.

قطعاً آموزش رانندگان و بویژه آنانکه با سهل انگاری و دست زدن به حرکات خطرناک، جان خود و همسفران خود را به خطر می اندازند باید در دستور کار متولیان این امر قرار گیرد.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علم‌ورزان در برابر عالمان

علم دارای دو هدف است: فهم جهان و کنترل آن. اِسنو به درستی درمی‌یابد پیشرفت علمی نیازمند سرمایه است و از این رو نوعی مسئله مرغ و تخم‌مرغ پیش‌روی کشورهای توسعه‌نیافته است

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر