120دانشمند،اصلاح ژنتیک جنین انسان را دیوانگی خواندند

شناسه خبر: 152027 سرویس: NGO ، گوناگون سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷, ۱۶ : ۱۶ : ۰۰
120دانشمند،اصلاح ژنتیک جنین انسان را دیوانگی خواندند
120 دانشمند ادعای اصلاح ژنتیک جنین یک دو قلو توسط دانشمند چینی را محکوم کردند و این اقدام را غیر اخلاقی و دیوانگی دانستند.
۵۵آنلاین :

این دانشمندان در یک نامه سرگشاده که به صورت آنلاین منتشر شد، استفاده از تکنولوژی 'CRISPR' برای تغییر ژنتیک جنین انسان را خطرناک و غیرقابل اثبات خوانده و این کار را موجب بدنامی جامعه زیست پزشکی چین دانستند.
در این نامه آمده است، اخلاق زیست پزشکی برای این تحقیق اصلا مورد استفاده قرار نگرفته است و انجام آزمایشات ژنتیکی مستقیم بر روی انسان دیوانگی محض است.
به نوشته این خبرگزاری، تکنولوژی 'CRISPR-Cas9' به دانشمندان اجازه می دهد تا اساس ژن و DNA را با هدف رفع بیماری در آینده به وسیله ژنتیک تغییر دهند.
به نوشته آسیا نیوز، این دانشمندان درخواست کردند تا دیر نشده این آزمایشات متوقف شود.
کمیته اخلاق پزشکی شهر 'شنژن' در جنوب چین اعلام کرده که این پرونده را بررسی خواهد کرد.
این کمیته اضافه کرد 'هدف اصلی ما این است که تحقیقات درباره تغییرات ژن انسان مسئولانه دنبال شود.'
پروفسور 'خه جیانکو' روز گذشته ادعا کرد که نخستین فرزندان ژنتیکی دنیا را خلق کرده است.
وی با انتشار یک ویدیو در یوتیوب مدعی شد ژن دو دختر دوقلو را که هفته پیش به دنیا آمده اند اصلاح کرده است طوری که این دوقلوها دیگر به ویروس ایدز (HIV) مبتلا نخواهند شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خصوصی سازی در ایران چگونه به انحراف کشیده شد؟

بحران بزرگ سال ۱۹۲۹ میلادی و مقبولیت نظریات کینز و به دنبال آن وقوع جنگ جهانی دوم سبب شد تصدی های دولتی در اقتصادها افرایش قابل ملاحظه ای پیدا کند.

مافیای کنکور

هر گاه موضوعی برای مردم مهم باشد،مردم از آن نقطه آسیب پذير نشان می دهند و این فرصت را برای عده ای سودجو مهیا می سازد تا از آب گل آلود ماهی بگیرند و جیب مردم را خالی کرده و جيب هاى خود را پر ميكنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر