120دانشمند،اصلاح ژنتیک جنین انسان را دیوانگی خواندند

شناسه خبر: 152027 سرویس: NGO ، گوناگون سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷, ۱۶ : ۱۶ : ۰۰
120دانشمند،اصلاح ژنتیک جنین انسان را دیوانگی خواندند
120 دانشمند ادعای اصلاح ژنتیک جنین یک دو قلو توسط دانشمند چینی را محکوم کردند و این اقدام را غیر اخلاقی و دیوانگی دانستند.
۵۵آنلاین :

این دانشمندان در یک نامه سرگشاده که به صورت آنلاین منتشر شد، استفاده از تکنولوژی 'CRISPR' برای تغییر ژنتیک جنین انسان را خطرناک و غیرقابل اثبات خوانده و این کار را موجب بدنامی جامعه زیست پزشکی چین دانستند.
در این نامه آمده است، اخلاق زیست پزشکی برای این تحقیق اصلا مورد استفاده قرار نگرفته است و انجام آزمایشات ژنتیکی مستقیم بر روی انسان دیوانگی محض است.
به نوشته این خبرگزاری، تکنولوژی 'CRISPR-Cas9' به دانشمندان اجازه می دهد تا اساس ژن و DNA را با هدف رفع بیماری در آینده به وسیله ژنتیک تغییر دهند.
به نوشته آسیا نیوز، این دانشمندان درخواست کردند تا دیر نشده این آزمایشات متوقف شود.
کمیته اخلاق پزشکی شهر 'شنژن' در جنوب چین اعلام کرده که این پرونده را بررسی خواهد کرد.
این کمیته اضافه کرد 'هدف اصلی ما این است که تحقیقات درباره تغییرات ژن انسان مسئولانه دنبال شود.'
پروفسور 'خه جیانکو' روز گذشته ادعا کرد که نخستین فرزندان ژنتیکی دنیا را خلق کرده است.
وی با انتشار یک ویدیو در یوتیوب مدعی شد ژن دو دختر دوقلو را که هفته پیش به دنیا آمده اند اصلاح کرده است طوری که این دوقلوها دیگر به ویروس ایدز (HIV) مبتلا نخواهند شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر