10 نکته از برد دو گله ایران در برابر ویتنام

شناسه خبر: 157077 سرویس: ورزشی ، گوناگون شنبه ۲۲ دي ۱۳۹۷, ۳۲ : ۲۰ : ۰۰
10 نکته از برد دو گله ایران در برابر ویتنام
کی‌روشی تیمی ساخته است که بازیکنان اصلی و ذخیره با هم تفاوتی ندارند. سامان قدوسی و وریا غفوری در بازی قبل نیمکت نشین بودند و در این بازی در ترکیب قرار گرفتند و درخشیدند.
۵۵آنلاین :

1- ورزشگاه آل نهیان در تسخیر ایرانی‌ها بود. صدای تشویق ایسلندی آنها در میان دادهای احمدی گزارشگر بازی هم شنیده می‌شد. حضور تماشاگران ایرانی در ورزشگاه‌های خارج از کشور عجیب نیست. کشورهای بسیاری در جهان میزبان ایرانی‌ها هستند. ایرانی‌های که به هزار دلیل ترک وطن کرده‌اند. کاش از خودمان می‌پرسیدیم که چرا این همه ایرانی در قاره‌های مختلف زندگی می‌کنند و به ایران بر نمی‌گردند. ایرانی‌های حاضر در ورزشگاه آل نهیان بیشتر از ایرانی‌هایی بود که در ورزشگاه آزادی شاهد آخرین بازی دوستانه تیم ملی بودند

. 2- تیم ملی زیبا بازی می‌کند. این زیبا بازی کردن مدیون سال‌ها کار و تلاش است. کی‌روش بازیکنان را خوب می‌شناسد و بازیکنان هم با تفکرات او آشنا هستند و حاصل این دو می‌شود زیبای ایرانی که شاهد آن بودیم.

3- کی‌روش تیمی ساخته است که بازیکنان اصلی و ذخیره با هم تفاوتی ندارند. سامان قدوسی و وریا غفوری در بازی قبل نیمکت نشین بودند و در این بازی در ترکیب قرار گرفتند و درخشیدند.

4- ترکیب تیم که اعلام شد برخی‌ها شروع به انتقاد کردند. مثلا چرا کنعانی‌زادگان در ترکیب قرار گرفته است. تاریخ نشان داده است کی‌روش در انتخاب ترکیب کمتر اشتباه کرده است. خط زدن سید جلال از جام جهانی همه را شوکه کرد اما خط دفاعی ایران در جام جهانی آنقدر خوب بود که همه فراموش کردند دیگر سید جلالی نیست.

5- ایران 40 سال است که پنجه در پنجه آمریکا انداخته است و ویتنام 20 سال تمام با آمریکا جنگید. بازی ایران و ویتنام، بازی دو کشور بود که در این سال‌ها حسابی موی دماغ ایالات متحده شده‌اند. آمریکایی که دوست ندارد کسی روی حرفش حرف بزند.

6- بازی ویتنام نشان داد، فوتبال آسیا در حال پیشرفت است. در سال‌های نه چندان دور بردن تیم‌هایی مثل ویتنام به راحتی خوردن یک لیوان آب بود اما حالا داستان فرق می‌کند. آنها با برنامه ریزی و آوردن مربی‌های خوب در حال طی کردن پله‌های ترقی هستند و به قول گزارشگران ایرانی فعل خواستن را به خوبی صرف می‌کنند. اگر ما بایستیم آنها با سرعت از کنار ما رد می‌شوند.

7- اشکان دژاگه، سردار آزمون اگر در ایران بودند، با باند خالکوبی‌های خود را پنهان می‌کردند. حالا اما به راحتی آستین کوتاه می‌پوشند و تتوهای خود را به همان نشان می‌دهند. این تفاوتی است که باید آن را جدی بگیریم.

8- ورزشگاه آل نهیان، در وسط شهر ابوظبی است. برج‌ها دقیقا کنار استادیوم است. شهرهای ایران هم به شدت احتیاج به ورزشگاه‌هایی دارد که درون شهر باشد و مردم بتوانند راحت به آن دسترسی داشته باشند.

9- گل اول و دوم  ایران را سردار آزمونی که از اهل تسنن است روی پاس گل سامان قدوسی و مهدی ترابی که شیعه هستند، زد. این کار تیمی می‌تواند درسی برای همه ما باشد. شیعه سنی باید در کنار هم برای ایران تلاش کنیم. ما در گام اول ایرانی‌ هستیم با هر زبان و مذهبی. 

10- سانسور و بازهم سانسور. تماشاگران ایران بازهم از سوی صداوسیما سانسور شدند.

 


منبع : عصر ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر