۹۰ درصد زوجین پس از طلاق از عمل خود پشیمان می‌شوند

شناسه خبر: 174128 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۴۶ : ۱۹ : ۰۰
۹۰ درصد زوجین پس از طلاق از عمل خود پشیمان می‌شوند
‌معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان از ازدواج ۱۵۹۶ دختر زیر ۱۵ سال در سال گذشته خبر داد.
۵۵آنلاین :

سعید گلستانی ۳۱ اردیبهشت در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان همدان با اشاره به نتایج منفی ازدواج در سنین پایین، گفت: براساس تحقیقات و آمارهای موجود، ۱۰ درصد از ازدواج‌های دختران زیر ۱۵ سال در سال گذشته منجر به طلاق شده است؛ متأسفانه ازدواج در سن پایین به‌دلیل عدم مهارت در زندگی نتیجه مثبتی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد طلاق‌های ثبت شده در ۵ سال نخست زندگی ثبت می‌شوند، مطرح کرد: در سال گذشته، ۵۰۸ مورد از طلاق‌های ثبت شده، مربوط به زوجینی با مدت زمان زندگی کمتر از ۱ سال بوده است؛ همچنین ۴۱۸ مورد برای مدت زمان ۱ تا ۲ و ۳۶۶ مورد برای مدت زمان ۲تا۳ سال ثبت شده است.

گلستانی با اشاره به اینکه بیشترین طلاق‌های ثبت شده در بازده سنی ۲۵ تا ۲۹ سال بوده است، اظهار کرد: متأسفانه در حال حاضر جوانان شتاب زده عمل کرده و سازگاری کمتری دارند؛ از این رو نیاز به آموزش مهارت‌های زندگی در بین جوانان و به‌ویژه دانش‌آموزان در مدارس به‌دلیل آمارهای موجود در رابطه با ازدواج دختران زیر ۱۵ سال به شدت احساس می‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان با تاکید بر اینکه ۹۰ درصد زوجین پس از طلاق از عمل خود پشیمان هستند، گفت: متأسفانه در حال حاضر جامعه با موج طلاق‌های عاطفی روبه‌رو است؛ عدم آگاهی زوجین در رفتار با فضای مجازی و شرکت زنان در باشگاه‌های بدنسازی و غافل شدن از خانواده از جمله دلایل مهم رواج طلاق‌های عاطفی است.

گلستانی با اشاره به تبعات سنگین ازدواج‌های اجباری نیز افزود: این دسته از ازدواج‌ها منجر به آسیب‌های اجتماعی وحشتناکی همانند فرار و قتل خواهد شد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چند پلاسکوی دیگر فرو می‌ریزد؟

پاساژ کاشانی در خیابان امیر کبیر قابلیت تبدیل شدن به پلاسکویی دیگر را دارد

ظهور قریب‌الوقوع یک ابرطبقه

مدت‌هاست کشور ما با مفهوم فساد در امور و حوزه‌های گوناگون دست‌و‌پنجه نرم می‌کند؛

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : تراشیدن موی سر در اعتراض به سیاست های کشور

ویدئو : راه اندازی تاکسی آبی در فرانسه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر