نتیجه‌ای یافت نشد.

۴ فاز جدید پارس‌جنوبی آماده افتتاح شد

شناسه خبر: 161187 سرویس: توسعه ، گوناگون سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷, ۳۹ : ۱۰ : ۰۰
۴ فاز جدید پارس‌جنوبی آماده افتتاح شد
با راه‌اندازی چهار فاز جدید پارس‌جنوبی، ایران از قطر در برداشت روزانه گاز در این میدان مشترک سبقت گرفت.
۵۵آنلاین :

 چهار فاز جدید ۱۳، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس‌جنوبی آماده بهره‌برداری رسمی شدند و پیش‌بینی می‌شود، در روزهای آینده این چهار فاز گازی توسط ریاست جمهوری به‌صورت رسمی افتتاح شود. طرح توسعه فازهای ۱۳، ۲۲ تا ۲۴ پارس‌جنوبی از ظرفیت تولید روزانه ۱۱۳ میلیون مترمکعب گاز غنی، ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز متان، ۱۵۰ هزار بشکه میعانات گازی، ۸۰۰ تن گوگرد گرانول، سالانه ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن گازمایع و ۲ میلیون تن اتان به‌عنوان خوراک اصلی صنایع پتروشیمی برخوردار است. در شرایط فعلی ظرفیت تولید گاز غنی ایران از میدان گازی مشترک پارس‌جنوبی روزانه ۶۰۰ میلیون مترمکعب در روز است که با احتساب بهره‌برداری از این چهار فاز جدید این ظرفیت از مرز ۷۰۰ میلیون مترمکعب در روز عبور می‌کند. این گزارش حاکی است، علاوه بر این هم اکنون ظرفیت تولید روزانه گاز شیرین در منطقه پارس‌جنوبی حدود ۵۷۰ میلیون مترمکعب است که با بهره‌برداری از این فازهای جدید این ظرفیت نیز به حدود ۶۷۰ میلیون مترمکعب در روز می‌رسد، ضمن آنکه ظرفیت تولید میعانات گازی از ۸۱۰ هزار بشکه فعلی به ۹۶۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید.

 


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آقای جهانگیری به این سوالات جواب دهید

اينكه بيش از بيست ميليارد دلار ارز ٤٢٠٠ توماني را سال گذشته به افرادي داديد و آنها يا جنس وارد نكردند يا اينكه اجناس را با ارز آزاد به مردم فروختند مشكل مديريتي است يا سياسي ؟

بچه بازی را تمام کنید .

مدیران ارشد صدا و سیما بهتر است همین امشب این بچه بازی تمام کنند و علی فروغی را به کلاس اصلاح رفتار کیش شخصیت بفرستند و فروسی پور را هم توبیخ کنند اما نود را با عادل فردوسی پور ادامه دهند .

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آدم های های پر انرژی

این پیرمرد هر روز با دوچرخه اش که یک ضبط روی آن نصب کرده، توی خیابان های همدان می چرخه و موسیقی سنتی پخش می کنه تا رهگذران لذت ببرند

ویدیو: سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی!

سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی! تراکتورسازی تبریز تیمی درخشان با هواداران پرشور است. آنها چشم نواز بازی می کنند و یکی از معدود تیم های شایسته کسب جام هستند. تراکتورسازان چند هفته مانده به پایان لیگ، با یک بازی بیشتر نسبت به رقبا و یک امتیاز افزون تر در صدر قرار گرفته اند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر