نتیجه‌ای یافت نشد.

۴ فاز جدید پارس‌جنوبی آماده افتتاح شد

شناسه خبر: 161187 سرویس: توسعه ، گوناگون سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷, ۳۹ : ۱۰ : ۰۰
۴ فاز جدید پارس‌جنوبی آماده افتتاح شد
با راه‌اندازی چهار فاز جدید پارس‌جنوبی، ایران از قطر در برداشت روزانه گاز در این میدان مشترک سبقت گرفت.
۵۵آنلاین :

 چهار فاز جدید ۱۳، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس‌جنوبی آماده بهره‌برداری رسمی شدند و پیش‌بینی می‌شود، در روزهای آینده این چهار فاز گازی توسط ریاست جمهوری به‌صورت رسمی افتتاح شود. طرح توسعه فازهای ۱۳، ۲۲ تا ۲۴ پارس‌جنوبی از ظرفیت تولید روزانه ۱۱۳ میلیون مترمکعب گاز غنی، ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز متان، ۱۵۰ هزار بشکه میعانات گازی، ۸۰۰ تن گوگرد گرانول، سالانه ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن گازمایع و ۲ میلیون تن اتان به‌عنوان خوراک اصلی صنایع پتروشیمی برخوردار است. در شرایط فعلی ظرفیت تولید گاز غنی ایران از میدان گازی مشترک پارس‌جنوبی روزانه ۶۰۰ میلیون مترمکعب در روز است که با احتساب بهره‌برداری از این چهار فاز جدید این ظرفیت از مرز ۷۰۰ میلیون مترمکعب در روز عبور می‌کند. این گزارش حاکی است، علاوه بر این هم اکنون ظرفیت تولید روزانه گاز شیرین در منطقه پارس‌جنوبی حدود ۵۷۰ میلیون مترمکعب است که با بهره‌برداری از این فازهای جدید این ظرفیت نیز به حدود ۶۷۰ میلیون مترمکعب در روز می‌رسد، ضمن آنکه ظرفیت تولید میعانات گازی از ۸۱۰ هزار بشکه فعلی به ۹۶۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید.

 


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در انتظار مرگ شوهر برای چند لقمه نان

داستان دردناک دخترانی که برای مستمری با پیرمرد‌ها ازدواج می‌کنند!

کاهش مراجعه مردم به پزشک به دلیل فقر مالی

مردم ديگر كمتر به پزشك و مراكز درماني مراجعه مي‌كنند. آنها براي اينكه بتوانند هزينه‌هاي خود را كاهش دهند، گاهي خود دست‌به‌كار مي‌شوند و بدون مراجعه به پزشك براي خود آزمايش تجويز یا با مراجعه به داروخانه‌ها تجديد نسخه مي‌كنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر