۳۵ تن از ۱۰۰ زائر فوتی اربعین در تصادفات جان باختند

شناسه خبر: 194658 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸, ۴۷ : ۲۲ : ۰۰
۳۵ تن از ۱۰۰ زائر فوتی اربعین در تصادفات جان باختند
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلا با بیان اینکه آمار فوتی‌های زائران ایرانی اربعین در عراق به مرز ۱۰۰ نفر رسیده است، گفت: حدود ۳۵ نفر از این افراد بر اثر سانحه تصادف جان خود را از دست داده‌اند.
۵۵آنلاین :

«میرمسعود حسینیان»با اشاره به رشد تصاعدی جمعیت زائران در کربلا افزود: زائران ایرانی بهتر است در اولین فرصت به سمت ایران برگردند؛ زیرا، هم مسیر کربلا تا مرز و هم مرز تا استان محل اقامت را راحتتر طی می کنند.

                               

گذرنامه های مفقود شده بیش از اربعین سال گذشته

به گفته حسینیان، با وجود هشدارهای متعددی که درباره مراقبت از اسناد و مدارک هویتی داده شده، آمار گم شدن گذرنامه در بین زائران ایرانی بسیار بیشتر از اربعین سال گذشته بوده است.

او تصریح کرد: تا پایان دیروز(پنجشنبه) بیش از یکهزار و ۷۵۰ برگه عبور برای زائرانی که گذرنامه خود را گم کرده اند، صادر کرده‌ایم تا بدون مشکل به کشور برگردند.

سرکنسول ایران در کربلا بیان کرد: کوله پشتی و ساک های بدون هویت زیادی هم پیدا شده که امکان شناسایی مالک آن ها وجود ندارد.

او از زائران ایرانی خواست که برای همراهان کودک و پیرشان از گردن آویز و کارت مشخصات هویتی استفاده کنند و در مراقبت از مدارک و وسایل خود دقت بیشتری به خرج دهند.

 

دستگیری تعدادی زائر/ یکهزار گمشده به کشور بازگشتند

حسینیان همچنین درباره آمار زائران ایرانی که در عراق دستگیر شده‌اند، اظهار کرد: متأسفانه برخی زائران هشدار های لازم درباره رعایت مقررات کشور عراق به ویژه غیرقانونی بودن حمل مواد ممنوعه را در نظر نگرفته اند و به همین دلیل تعداد زیادی از این افراد توسط پلیس دستگیر شده اند.

 گم شدن خردسالان، پیرمردان، پیرزنان و افراد دچار آلزایمر از دیگر مشکلات این روزهای زائران ایرانی در عراق است.

حسینیان در این باره گفت: تاکنون بیش از یکهزار نفر از گمشدگان با همکاری هلال احمر و کمک افراد نیکوکار به کشور بازگشت داده شده‌اند.

 

 ضرورت بازگشت سریعتر زائران به مرزها

حسینیان پیش بینی کرد که جمعیت زائران ایرانی در کربلا تا روز اربعین به ۱.۵ تا ۲ میلیون نفر برسد و توصیه کرد که زائران برای اجتناب از مشکلات بازگشت، هر چه زودتر به کشور بازگردند.

اربعین حسینی مصادف با ۲۰ صفر چهلمین روز شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان است که آیین امسال در عراق و ایران در روز ۲۷ مهر برگزار می شود.

هر سال، شیعیان زیادی از سراسر جهان بویژه از نقاط مختلف ایران و عراق به صورت پیاده برای زیارت مزار امام حسین (ع) عازم کربلا می شوند؛ این سنت از قدیم الایام در میان شیعیان مرسوم بوده اما در چند سال اخیر از مرزهای عراق فراتر رفته و به یک حماسه جهانی ده ها میلیونی تبدیل شده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بار اضافی جدید فرهنگی

اخیرا در فضای مجازی و در فضای رسانه، همایش ها و برنامه هایی در راستای چگونگی مدیریت خانواده چند همسری و به نوعی ستایش این امر منتشر شده است. این برنامه ها به نوعی القا کننده این امر است که چند همسری یک تکنیک و یک عملی است که باید ترویج پیدا کند و مردان و زنان با این مسئله کنار بیایند. این مبحث جنجال و سر و صدای زیادی در رسانه های داخلی و حتی خارجی ایجاد کرده است. میخواهیم با نگاهی دیگر و از زوایای دیگری به مبحث چند همسری و رسانه ای شدن آن بپردازیم.

زندان ها خلوت ميشوند؟

در جريان محاكمات،يكى از متداول ترين مجازات هاى در نظر گرفته شده،فرستادن مجرمان به زندان است كه بر حسب نوع و شدت جرم مرتكب شده زمان حضور در زندان متفاوت ميشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر