۲ نماینده از پاسخ های وزیر کشور قانع شدند

شناسه خبر: 178195 سرویس: سیاست ، گوناگون دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸, ۵۴ : ۱۶ : ۰۰
۲ نماینده از پاسخ های وزیر کشور قانع شدند
نمایندگان رباط کریم و تالش از پاسخ های عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور قانع شدند.
۵۵آنلاین :

 

حسن نوروزی نماینده رباط کریم در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی در طرح سوال خود از وزیر کشور درباره عدم استقرار ۹۵ درصد مسوولان شهرستان های رباط کریم و بهارستان در شهرستان محل خدمت خود گفت: شهرستان بهارستان با ۷۵۰ هزار نفر جمعیت برابر با استان خراسان جنوبی است که ۱۱ شهرستان دارد و همچنین بیشتر از استان های سمنان و ایلام جمعیت دارد.

وی افزود: اکثر کسانی که در بهارستان شاغل هستند در تهران سکونت دارند، بحث چشم انداز و دستیابی به آرمان ها هر چیزی را که در ارتباط با تهران است در این شهرستان که جزو محوری ترین شهرستان های استان تهران است باید وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: سند چشم انداز ۲۰ ساله یک الزام است در این خصوص ما نسبت به مدیریت این شهرها چه کردیم، آیا پسندیده نیست که بگوییم مسوولان و مدیران در شهرستان بهارستان مستقر شوند، آیا پسندیده نیست که تحصیل کردگان این شهرستان خود مسوول اداره این شهرستان شوند.

در ادامه وی از پاسخ های وزیر کشور قانع شد.

**نماینده تالش از پاسخ های وزیر کشور قانع شد

در ادامه محمود شکری نماینده تالش در طرح سوال خود از وزیر کشور درباره اینکه چرا در انتصاب مسوولین و مدیران زیر مجموعه آن وزارت خانه رعایت قانون و مصوبات شورای عالی اداری در خصوص دستورالعمل اجرایی شرایط عمومی و اختصاصی نحوه انتخاب و انتصاب فرمانداران و بخشداران رعایت نمی شود گفت: علارغم اینکه وزیر کشور می گوید بیش از ۸۳ درصد نسبت به گذشته از نیروهای خدوم وزارت کشور در این وزارت خانه مشغول به کار هستند اما ۱۹۴۹ نفر نیروی قراردادی خلاف قانون در این وزارت خانه به کار گرفته شده است.

وی یادآور شد: در قانون برنامه ششم توسعه به خدمت رسانی و برنامه محوری تاکید شده است، اما مسائل در زمانی ایجاد شد که شما به دلیل مشغله بسیار بخشی از وظایف و اختیارات خود را به استانداران و فرمانداران تفویض کردید، معاون توسعه و منابع انسانی وزیر کشور دستورات شما را ابلاغ کرده ولی استانداران در اجرای آن خطا رفته اند.

شکری ادامه داد: ۹۴ نفر رده های مدیریتی برخلاف قانون منصوب شدند.

در ادامه نماینده تالش از پاسخ های رحمانی فضلی قانع شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پرورش مردان و زنان هزار چهره‎‌ی هزار رنگ

چه اصراری است به تشویق مردم به دروغ گویی؟ چرا دوست داریم مردم تظاهر کنند و با اینکه تا به حال پای‌شان را در نماز جمعه نگذاشته‌اند، بگویند ما هر هفته با تمام اعضای خانواده به نماز جمعه می‌رویم.

چوب حراج به ثروت ملی

بحث خام فروشی مواد معدنی در سال های پیش از تحریم نیز همواره مورد بحث و اختلاف نظر بوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جنایات جنگی ترکیه علیه سوریه

ویدئو : مردان مسلح پسر ال چاپو را فراری دادند

خبرها

بیشتر