۱۹ میلیون نفر در محلات حاشیه نشین، بافت فرسوده و تاریخی ساکن هستند

شناسه خبر: 173831 سرویس: اجتماعی ، گوناگون يكشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۲۷ : ۱۳ : ۰۰
۱۹ میلیون نفر در محلات حاشیه نشین، بافت فرسوده و تاریخی ساکن هستند
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: جمعیتی حدود ۱۱ میلیون در محلات حاشیه نشین کشور، حدود ۸ میلیون نفر در بافت فرسوده و بافت تاریخی کشور ساکن هستند که جمعیت بزرگی را شامل می شود یعنی ۱۹ میلیون از جمعیت ۶۰ میلیون شهرنشین کشور در این مناطق سکونت می‌کنند.
۵۵آنلاین :

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: جمعیتی حدود ۱۱ میلیون در محلات حاشیه نشین کشور، حدود ۸ میلیون نفر در بافت فرسوده و بافت تاریخی کشور ساکن هستند که جمعیت بزرگی را شامل می شود یعنی ۱۹ میلیون از جمعیت ۶۰ میلیون شهرنشین کشور در این مناطق سکونت می‌کنند.

 در صد و هفدهمین جلسه شورای اجتماعی کشور که با موضوع اقدامات و عملکرد دستگاه‌ها و نهادهای فعال در محلات حاشیه‌نشین برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهارکرد: جلسه امروز شورای اجتماعی دومین جلسه با موضوع سکونتگاه‌های غیررسمی بود که بهتر است آن‌ها را به عنوان محلات هدف بازآفرینی شهری تعبیر کنیم.

وی ادامه داد: طی این دو جلسه دستگاه‌های مختلف و دولتی نسبت به ماموریتی که در امدادرسانی، خدمات اجتماعی و سلامت اجتماعی داشتند، گزارش‌
های مفصلی در حوزه‌های امنیت،اشتغال،آموزش،بهداشت و سلامت ارائه کردند. به نظر می‌رسد امروز هم‌افزایی و انسجام خوبی در حوزه برنامه‌ریزی در همه دستگاه‌ها ایجاد شده است بنابراین سال ۹۸ آغاز یک تحول عمده در حوزه اقدامات و مداخلات دستگاه‌های دولتی در محلات هدف بازآفرینی شهری است.

 رئیس سازمان امور اجتماعی کشور اضافه کرد: جمعیتی حدود ۱۱ میلیون در محلات حاشیه نشین کشور، حدود ۸ میلیون نفر در بافت فرسوده و بافت تاریخی کشور ساکن هستند که جمعیت بزرگی را شامل می شود؛ یعنی ۱۹ میلیون از جمعیت ۶۰ میلیون شهرنشین کشور در این مناطق ساکن هستند که مشکلات خود را دارند و به فقر شهری، مشکلات کالبدی مسکن، پسماند، عقب‌ماندگی از نظام آموزشی و پایین بودن بهداشت مبتلا هستند بنابراین باید در این محلات با هم‌افزایی همه دستگاه‌ها  اقدامات و مداخلات شکل بگیرد.

وی تصریح کرد: امروز مقرر شد که یک کارگروه مهاجرت معکوس را مد نظر قرار دهد و برنامه‌ای برای آن تدوین کند. امروز نیز در حوزه‌های امنیت اشتغال الگوهایی ارائه شد.

وی در ادامه به تشریح الگویی در حوزه اشتغال و کارآفرینی پرداخت و گفت: ائتلافی بین هلال احمر، سازمان فنی حرفه ای و معاونت زنان و وزارت کشور ایجاد شده است که تلاش می‌کند در ۲۲ استان کشور مدل خاصی را که در حوزه کارآفرینی طراحی شده است به اجرا در بیاورد. به نظر می‌رسد با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سال ۹۸ سرآغاز یک تحول خوب در حوزه مداخلات این سکونتگاه‌ها باشد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جاستین ترودو در چهارسالی که گذشت

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر