۱۵ پناهجوی سوری از شدت سرما جان باختند

شناسه خبر: 123330 سرویس: جهان شنبه ۳۰ دي ۱۳۹۶, ۱۱ : ۲۱ : ۰۰
۱۵ پناهجوی سوری از شدت سرما جان باختند
۱۵ پناهجوی سوری پس از گرفتار شدن در برف و بوران شدید در کوهستان‌های مرز سوریه و لبنان جان خود را از دست دادند.
۵۵آنلاین :

15 پناهجوی سوری که تعدادی از آنها کودک بودند، در مسیر عبور از کوهستان های مرزی برای رسیدن به کشور لبنان از شدت سرما جان خود را از دست دادند.

این پناهجویان هنگام عبور از کوهستان های مرزی سوریه و لبنان گرفتار برف سنگین و طوفان شدید شدند. با تلاش امدادگران لبنانی بدن یخ زده 13 پناهجوی سوری روز جمعه و دو پناهجوی دیگر روز شنبه یافت شد. برخی از گزارش ها حاکی از این است که این گروه پناهجویان از سوی قاچاقچیان انسان در این منطقه کوهستانی رها شده بودند. دو قاچاقچی انسان نیز در این رابطه دستگیر شده اند.

علی‌رغم یخ زدگی و جان باختن 15 پناهجوی سوری، چندین پناهجوی دیگر از جمله یک پسربچه تنها، با کمک امدادگران لبنانی نجات یافتند.

این پناهجویان از همان مسیری که پیشتر صدها هزار پناهجوی سوری دیگر طی کرده بودند، عازم لبنان شدند؛ با این حال برف  و سرمای شدید آنها را زمین‌گیر کرد و موجب جان باختن 15 نفر از آنها شد.

لبنان با جمعیتی معادل یک میلیون نفر، پس از آغاز جنگ در سوریه از سال 2011 پذیرای حدود یک میلیون پناهجوی سوری بوده است. مقامات لبنانی با اعمال محدودیت های جدیدی در سال 2015 تلاش کردند تعداد پناهجویانی را که وارد این کشور می شوند، محدود کنند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بهبود سبک زندگی

یک فرد در جهت بهبود سبک زندگی خود، باید برای جنبه‌های مختلف زندگی اهدافی را تعریف کند و به این اهداف، آگاهی داشته باشد. برای تنظیم این اهداف، توجه به این امور لازم است:

غرضی: رفراندومی که مقامات درخواست کنند مضر است

محمد غرضی در مورد پیشنهاد رئیس‌جمهوری برای برگزاری رفراندوم گفت: پشت ذهن آقای روحانی برای برگزاری رفراندوم جز این نیست که گروهی بر گروه دیگر غالب شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : فاصله نزدیک هواپیمای تهران یاسوج از کنار دنا

تصاویر مربوط به پروازهای قبل است

ویدئو: فیلم انفجار پمپ گاز جاده فتح

مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار در جایگاه CNG سخنگوی آتش نشانی تهران : بر اثر انفجار مخزن خودروی نیسان در جایگاه تزریق گاز CNG پنج نفر مصدوم شدند که حال دو نفر از آنها وخیم است. در محل حادثه مشاهده شد مخزن یک دستگاه خودروی نیسان به هنگام تزریق گاز CNG به دلیل نامشخصی که در حال بررسی است.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان