۱۵ پناهجوی سوری از شدت سرما جان باختند

شناسه خبر: 123330 سرویس: جهان شنبه ۳۰ دي ۱۳۹۶, ۱۱ : ۲۱ : ۰۰
۱۵ پناهجوی سوری از شدت سرما جان باختند
۱۵ پناهجوی سوری پس از گرفتار شدن در برف و بوران شدید در کوهستان‌های مرز سوریه و لبنان جان خود را از دست دادند.
۵۵آنلاین :

15 پناهجوی سوری که تعدادی از آنها کودک بودند، در مسیر عبور از کوهستان های مرزی برای رسیدن به کشور لبنان از شدت سرما جان خود را از دست دادند.

این پناهجویان هنگام عبور از کوهستان های مرزی سوریه و لبنان گرفتار برف سنگین و طوفان شدید شدند. با تلاش امدادگران لبنانی بدن یخ زده 13 پناهجوی سوری روز جمعه و دو پناهجوی دیگر روز شنبه یافت شد. برخی از گزارش ها حاکی از این است که این گروه پناهجویان از سوی قاچاقچیان انسان در این منطقه کوهستانی رها شده بودند. دو قاچاقچی انسان نیز در این رابطه دستگیر شده اند.

علی‌رغم یخ زدگی و جان باختن 15 پناهجوی سوری، چندین پناهجوی دیگر از جمله یک پسربچه تنها، با کمک امدادگران لبنانی نجات یافتند.

این پناهجویان از همان مسیری که پیشتر صدها هزار پناهجوی سوری دیگر طی کرده بودند، عازم لبنان شدند؛ با این حال برف  و سرمای شدید آنها را زمین‌گیر کرد و موجب جان باختن 15 نفر از آنها شد.

لبنان با جمعیتی معادل یک میلیون نفر، پس از آغاز جنگ در سوریه از سال 2011 پذیرای حدود یک میلیون پناهجوی سوری بوده است. مقامات لبنانی با اعمال محدودیت های جدیدی در سال 2015 تلاش کردند تعداد پناهجویانی را که وارد این کشور می شوند، محدود کنند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کاخ هخامنشی چرخاب در برازجان

در سال1350خورشیدی،به گونه‌ای ناگهانی و به هنگام کشیدن کانال آب از برازجان به بوشهر در اثر برخورد بیل مکانیکی،شالی‌ستونی در قشری از گل و لای پیدا شد و

آدرس بازندگان بازار دوم دلار

راه‌اندازی بازار دوم دلار اگرچه آرامش را به بازار ارز برگرداند و باعث توقف روند صعودی دلار شد اما برای رانت‌خواران دلار ۴۲۰۰ تومانی خبر خوبی نبود. چرا که آنان را از خوان گسترده رانت محروم کرد و به همین دلیل جوسازی آنان برای بازگشت به سر سفره «تقسیم دلار و سکه ارزان» ادامه دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!!

واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!! باید از خودمان شروع کنیم.

ویدیو: بررسی ابعاد حقوقی دریای خزر

تا زمانی تحدید حدود دریای خزر نهایی نشود ایران از درصد اعلامی اش ( حدود ۲۰٪ ) صیانت می کند. تا کشورهای دیگر مبادرت به اکتشاف و بهره برداری از منابع انرژی نکند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر