۱۵ پناهجوی سوری از شدت سرما جان باختند

شناسه خبر: 123330 سرویس: جهان شنبه ۳۰ دي ۱۳۹۶, ۱۱ : ۲۱ : ۰۰
۱۵ پناهجوی سوری از شدت سرما جان باختند
۱۵ پناهجوی سوری پس از گرفتار شدن در برف و بوران شدید در کوهستان‌های مرز سوریه و لبنان جان خود را از دست دادند.
۵۵آنلاین :

15 پناهجوی سوری که تعدادی از آنها کودک بودند، در مسیر عبور از کوهستان های مرزی برای رسیدن به کشور لبنان از شدت سرما جان خود را از دست دادند.

این پناهجویان هنگام عبور از کوهستان های مرزی سوریه و لبنان گرفتار برف سنگین و طوفان شدید شدند. با تلاش امدادگران لبنانی بدن یخ زده 13 پناهجوی سوری روز جمعه و دو پناهجوی دیگر روز شنبه یافت شد. برخی از گزارش ها حاکی از این است که این گروه پناهجویان از سوی قاچاقچیان انسان در این منطقه کوهستانی رها شده بودند. دو قاچاقچی انسان نیز در این رابطه دستگیر شده اند.

علی‌رغم یخ زدگی و جان باختن 15 پناهجوی سوری، چندین پناهجوی دیگر از جمله یک پسربچه تنها، با کمک امدادگران لبنانی نجات یافتند.

این پناهجویان از همان مسیری که پیشتر صدها هزار پناهجوی سوری دیگر طی کرده بودند، عازم لبنان شدند؛ با این حال برف  و سرمای شدید آنها را زمین‌گیر کرد و موجب جان باختن 15 نفر از آنها شد.

لبنان با جمعیتی معادل یک میلیون نفر، پس از آغاز جنگ در سوریه از سال 2011 پذیرای حدود یک میلیون پناهجوی سوری بوده است. مقامات لبنانی با اعمال محدودیت های جدیدی در سال 2015 تلاش کردند تعداد پناهجویانی را که وارد این کشور می شوند، محدود کنند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مادران سخت‌گیر و غیر قابل تحمل، دختران موفقی تحویل جامعه می‌دهند

دانشمندی موسوم به «اریکا جی راکسون رامیرز»، که استاد دانشگاه اسکس نیز هست در نتیجه تحقیقات خود ثابت کرده مادران پرتوقع و سخت‌گیر، دختران کاملا موفقی تحویل جامعه می‌دهند.

بفرمایید موز ایرانی بخورید!

گزارشی درباره یک حرکت اقتصادی اینستاگرامی‌ها به نفع مردم سیستان‌وبلوچستان

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: بدون شرح

ویدیو: شعر خوانی پیرمرد کشاورز برای وزیر کشاورزی

یک پیرمرد خطاب به وزیر کشاورزی نهیب می زند؛ از گرانی گوجه شروع می کند و می گوید روزگار خیلی بدی شده، چون دختران و پسران بدخواه مادران و پدران شان شده اند و عاقبت روی دوش وزیر می زند و می گوید خودتون می دونید و مملکت تون!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر