یک پوزش برای انبوهی لغزش

شناسه خبر: 147324 سرویس: توسعه ، گوناگون چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷, ۴۷ : ۱۰ : ۰۰
یک پوزش برای انبوهی لغزش
آقای جهانگیری بیش از پنج سال است معاون اول رییس جمهوری هستند که به نام اعتدال اما در جاده ای مه‌آلود به مدیریت دستگاه اجرایی کشور پرداخته‌اند. آقای جهانگیری در مناظره‌های انتخاباتی دولت دوازدهم به یمن شیرین‌کاری‌های آقای قالیباف برای مدتی البته در کانون توجه از اقبال مردمی قرار گرفتند.
۵۵آنلاین :

آقای جهانگیری بیش از پنج سال است معاون اول رییس جمهوری هستند که به نام اعتدال اما در جاده ای مه‌آلود به مدیریت دستگاه اجرایی کشور پرداخته‌اند. آقای جهانگیری در مناظره‌های انتخاباتی دولت دوازدهم به یمن شیرین‌کاری‌های آقای قالیباف برای مدتی البته در کانون توجه از اقبال مردمی قرار گرفتند.

مردمی که ناگفته‌های زیادی از این شهردار بلندپرواز در دل داشته که گاهي به نجوايی با هم رد و بدل می‌کردند اما آن‌ها ناگهان دیدند که جناب جهانگیری با صراحتی غلیظ از مرزهای ملاحظه‌کاری گذرکرده و آنچه مردم در نهان می‌گفتند، او درعیان صدا و سیما واگشود. دیری نگذشت که دولت دوازدهم هم با پرواز ارزش دلار همسفر شد و ایشان هم به برنامه‌های روزمره خود سرگرم شد و مطابق معمول ، خرج را از رای دهندگان و تمامی مردم جدا كردند. پس از سقوط آزاد و شگفت انگیز ارزش پول ملی اخیر و پیامدهای پر شمارش اکنون می‌بینیم که آقای جهانگیری به ابراز عذرخواهی از مردم مبادرت ورزيده تا از این بابت چه بسا از رجال سیاسی کشورهایی مانند ژاپن و ... جای نماند.

در این روز های اخیر نیز جناب محمد باقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه با قرار دادن تلی از اشتباهات راهبردی و اجرایی در پس دیوار کوتاهی به نام عذرخواهی کلامی به تأسی از معاون اول محترم با مردم همدردی كرده‌انداما شگفتی در اینجاست که چرا آقایان جهانگیری و نوبخت بعد از چند ماه از این سقوط پرشتاب و انبوهی از دیگر ناکارآمدی‌ها، تازه به فکر عذرخواهی افتاده‌اند؟ ای کاش این بزرگواران توجه کنند عذرخواهی مسئولان اجرایی در کشورهایی مانند ژاپن و کره جنوبی و ... تنها به یک جمله تعارف و تواضع ‌های کلامی ختم نمی‌شود. در کشورهایی که پوزش مقامات و مدیریت‌های کلان، نمادی از وارستگی آن‌ها تعبیر می شود، چه بسا این رفتارهای نمادین با اقدام به خودکشی نیز پررنگ می‌شود. اگر خود آن‌ها هم در این شیوه از پوزش پیشقدم نشوند، چه بسا دستگاه قضایی آن‌ها، مسئولان مقصر را مثلا به یک سال جمع‌آوری زباله و ... در انظار عمومی وادار مي‌كند. اگر چه انتظاری نیست که به دلیل ممنوعیت‌های اعتقادی، این عزیزان دست به گناه کبیره خود کشی بزنند اما توقع حداقلی از جناب ایشان و دیگرانی که هنوز به این پوزش زبانی هم رضایت نداده‌اند، این است که ای کاش اقدام به استعفا كنند.

البته باور داریم که برای دولتمردان پرسابقه کشورمان اقدام به استعفا از میزهای عریض و طویل مدیریت چه بسا کمتر از خودکشی نبوده و شجاعتی چه بسا بیشتر از آن را نيزمی‌طلبد. پس لازم است از جناب آقای جهانگیری و نوبخت و ... پرسید در انبوه کاستی‌های پرشماری که در سایه مدیریت‌هاصورت گرفته، این عذرخواهی بزرگوارانه شما از بهر کدام یک از آن‌هاست؟ به هر حال آن هنگام به این شیوه ازعذرخواهی‌های کلامی متوسل می‌شویم که مثلا در واگن مترو یا انبوه مسافران اتوبوس پای دیگری را سهوي لگد كنيم.

شاید معاونان محترم رییس جمهوربه خصوص آقای جهانگیری برای بازگشت به روزهایی که تحت تاثیر آن مناظره‌های کذایی تلویزیونی مورد تحسین عمومی قرار گرفته بودند، به صرافت این عذرخواهی افتاده‌اند؟ در آن صورت نيز به نظر می‌رسد برای بازیابی آن محبوبیت، بیش از این تعارفات باز هم به مناظره‌ای و به امثال آقای قالیبافی نیاز دارند. آقایان قالیبافی که با هزینه از خود و تقسیم‌بندی‌های معروف و جذاب 96 و 4 درصدی تا در معرض توپ و تشرهای آقای جهانگیری قرار بگیرند. توپ و تشرهایی که البته عمر کوتاه دولت دوازدهم تا همین جا نشان داد که دیگر آن نيز افاقه‌ای نمی‌کند.


منبع : قانون
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فرار مالیاتی،خواب را از دولت ربوده

دولت در قبال دریافت مالیات،ملزم به پاسخگویی در برابر مردم خواهد بود.

ایران و پاکستان، علاقه قدیمی و تنش جدید

به دلیل وجود پیوندهای تاریخی و فرهنگی میان ایران و پاکستان حضور خاندان های ایرانی الاصل در و همچنین فرقه ای بودن سیاست در پاکستان حضور شیعیان و خاندان های ایرانی در سیاست پاکستان یکی از روابط پنهان و در خفیه میان دو کشور است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر