یک مسئول دولت ترامپ: آمریکا پای تلفن نشسته، اما خبری از ایران نیست!

شناسه خبر: 173742 سرویس: توسعه ، سیاست ، گوناگون شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۴۹ : ۱۸ : ۰۰
یک مسئول دولت ترامپ: آمریکا پای تلفن نشسته، اما خبری از ایران نیست!
آمریکا می‌گوید همچنان منتظر تماس تهران برای آغاز مذاکرات رسمی جهت حل مشکلات میان دو کشور است.
۵۵آنلاین :

یک مسئول بلند پایه دولت ترامپ روز جمعه با اعلام این مطلب یادآور شد: ایالات متحده پای تلفن نشسته، اما هنوز پیامی از جانب ایران برای اعلام آمادگی به دعوت رئیس جمهور ترامپ جهت گفتگو‌های مستقیم دریافت نکرده است.»

این مسئول دولت آمریکا که در حضور گروه کوچکی از خبرنگاران سخن می‌گفت، در ادامه تاکید کرد: «آن‌ها باید از شدت تنش بکاهند و به پای مذاکرات بازگردند.»

این سخنان در حالی ایراد می‌شود که شبکه خبری سی ان ان شنبه هفته گذشته با انتشار گزارشی اعلام کرد که کاخ سفید در تماس با مقامات سوئیس، کشور حافظ منافع ایالات متحده شماره تلفنی را در اختیار آن‌ها قرار داده تا به ایران منتقل کنند و تهران در صورت تمایل به گفتگو با دونالد ترامپ بتواند از این شماره مستقیم استفاده کند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران که در سفری دوره‌ای به شرق آسیا به سر می‌برد روز پنجشنبه پس از گفتگو با نخست وزیر و وزیر خارجه ژاپن در توکیو «هرگونه احتمال» مذاکره با آمریکا را در شرایط کنونی منتفی قلمداد کرده بود.

ترامپ: اخبار جعلی رسانه‌ها در باره تنش با ایران برای آمریکا زیان بار است
از سوی دیگر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با انشتار پیامی در شبکه اجتماعی توییتر ضمن انتقاد نسبت به نوع پوشش رسانه‌ای اخبار مرتبط با تنش‌های اخیر با ایران تاکید کرده است که این پوشش خبری می‌تواند برای کشورش زیان بار باشد.

در این پیام آمده است: «رسانه‌ها با اخبار جعلی و به شدت غیرواقعی و فریبکارانه در باره ایران به کشور ما ضربه می‌زنند.‌ای رویکرد فریبنده، نادرست و خطرناک است. حداقل ماجرا این است که ایران نمی‌داند به چه فکر کند و این مسئله حداقل تا این حد چیز خوبی خواهد بود.»

دونالد ترامپ همچنین با انتشار یک توییت دیگر افزود: «با این همه خبر‌های جعلی و ساختگی ایران نمی‌تواند هیچ ایده‌ای از آنچه به واقع در جریان است داشته باشد.»

انتشار پیام توییتری رئیس جمهوری آمریکا بلافاصله با واکنش محمد جواد ظریف همراه شد. وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به این بخش از پیام دونالد ترامپ که به سردرگمی ایران و ناتوانی این کشور از درک درست وقایع جاری در چارچوب تنش‌های اخیر میان دو طرف اشاره داشت رویکرد دوگانه حاکم بر دستگاه اجرایی آمریکا را زیر سوال برد و بر استیصال و درماندگی کاخ سفید از هرگونه تفکر درست تاکید کرد.

ظریف در توییت خود آورده است: «زمانی که تیم "ب" چیزی می‌گوید و دونالد ترامپ چیز دیگر کاملا روشن است که چه کسی نمی‌داند به چه باید فکر کند. ما از هزاران سال پیش تاکنون در ایران می‌دانیم که به چه باید فکر کنیم و این را در مورد آمریکا از سال ۱۹۵۳ تاکنون به خوبی می‌دانیم. تا این حد این "چیز خوبی است".»

این پیام در حالی منتشر می‌شود که رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در تازه‌ترین اظهار نظر خود در خصوص بالا گرفتن تنش میان کشورش و ایران در منطقه خاورمیانه در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال رویارویی نظامی گفته بود که امیدوار است این اتفاق روی ندهد.

ترامپ این سخنان را پیش از ملاقات غیر منتظره با رئیس جمهوری سوئیس ایراد و تاکید کرده بود که ایران یکی از مهمترین محور‌های گفتگو با میهمان اش در کاخ سفید است.


منبع : یورونیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استعمارگر پیر

در واقع انگلیسی ها در مقایسه با دیگر کشورهای استعمارگر همچون آمریکایی‌ها، شیوه و ترفند خاص و تا حدودی متفاوت در استعمارگری دارند و با حیله فراوانی که دارند همیشه چند قدم جلوتراز سایر کشور های استعمار گر هستند،

مسئولیت های اجتماعی بانک‌ ها

باید به این پرسش پاسخ داده شود که چه تفاوتی میان موسسات ارائه دهنده اعتبارات خرد و ارائه دهندگان وام های بهره ای وجود دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر