یک سوم آمریکایی‌ها «دود دست دوم» استنشاق می‌کنند

شناسه خبر: 186040 سرویس: اجتماعی ، گوناگون ، سبک زندگی دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۳۹ : ۰۰ : ۰۰
یک سوم آمریکایی‌ها «دود دست دوم» استنشاق می‌کنند
براساس گزارش جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، 35.4 درصد از بچه‌ها و نوجوانان بین سه تا 17 سال آمریکایی در معرض دود دست دوم سیگار هستند.
۵۵آنلاین :

به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد بیش از یک سوم کودکان و نوجوانان آمریکایی دود دست دوم سیگار استنشاق می‌کنند.

براساس گزارش جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، 35.4 درصد از بچه‌ها و نوجوانان بین سه تا 17 سال در معرض دود دست دوم سیگار هستند.

این بررسی تأکید می‌کند، کودکان بین سه تا 11 سال بیشتر از نوجوانان 12 تا 17 ساله در معرض دود دست دوم هستند؛ همچنین کودکان و نوجوانان سیاه‌پوست نیز بیش از همتایان سفیدپوست خود در معرض استنشاق دود دست دوم دخانیات هستند.

محققان باور دارند، قرار گرفتن در معرض دود ثانویه خطر ابتلا به آسم، عفونت گوش و بیماری‌های تنفسی در بچه‌ها را افزایش می‌دهد.

گزارش‌های منتشر شده بیانگر‌ آن است تا سال 1964، حدود 2 میلیون و 500 هزار نفر فرد غیر سیگاری در نتیجه مشکلات مرتبط با سلامتی ناشی از استعمال دود دست دوم دخانیات جان خود را از دست داده‌اند.

در یک گزارش جدید از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها تأکید شده است: طی چند سال گذشته، میزان کودکانی که در معرض دود دست دوم قرار دارند ثابت مانده است  که می‌تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود.

محققان باور دارند، برنامه‌ها و شیوه‌هایی که سیگار کشیدن را در فضاهای عمومی و خصوصی محدود می‌کند و منجر به کاهش مصرف دخانیات می‌شود می‌تواند به کاهش افرادی که در معرض دو دست دوم قرار دارند نیز کمک کند. 


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

ویدئو : دو سال زندان برای نقض قوانین نگهداری از حیوانات برای خواننده پاکستانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر