یکی از رهبران انصارالله: ایران تنها کشوری است که در کنار مردم یمن ایستاده است

شناسه خبر: 92126 شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵, ۰۰ : ۲۰ : ۰۰
یکی از رهبران انصارالله: ایران تنها کشوری است که در کنار مردم یمن ایستاده است
یکی از مسئولان انصارالله یمن با شرافتمندانه خواندن موضع ایران در قبال مردم یمن تاکید کرد، ایران تنها کشوری است که در کنار مردم یمن ایستاده است.
۵۵آنلاین :

 

أمین حاکم، از رهبران انصارالله یمن و یکی از اصحاب رسانه برجسته این کشور  در سی‌امین کنفرانس وحدت اسلامی درخصوص موضع جامعه بین‌الملل در قبال مردم یمن گفت: قبل از هر چیز باید بدانیم که جامعه بین‌الملل برای چه ایجاد شد و روش جامعه بین‌الملل چیست، جامعه بین‌الملل از سوی طرف‌های زورگو، غصب کننده جهان عرب و اسلام، از سوی آمریکا و انگلیس ایجاد شد، نه برای کمک به مستضعفان بلکه برای شکستن جایگاه مستضعفان و برای توجیه ورود استعمارگر به وطن عربی ایجاد شد، اگر این جامعه بین‌الملل حامی انسان بود، فلسطین چرا از ۶۰ سال قبل تحت محاصره قرار دارد و به حاشیه رانده شده است، چرا صدای عادلانه‌ای وجود ندارد، اما ما باید به عنوان امت اسلامی متحد شویم و بفهمیم که این جامعه بین‌الملل به ما کمک نمی‌کند و ما باید حامی مستضعفین باشیم، اینگونه پیروز می‌شویم اما اگر متکی به آنها شویم نتیجه اینگونه نخواهد بود، در حال حاضر امت اسلامی در مقابل شیطان به زانو درآمده است.

وی درخصوص موضع ایران نیز گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال مردم یمن موضعی شرافتمندانه است و ایران تنها کشوری است که در کنار مردم یمن ایستاده است.

أمین حاکم در پاسخ به این سوال که آیا راه حل بحران یمن در آینده‌ای نزدیک نمایان می‌شود یا خیر، تصریح کرد: ما با متکبران و شیطان بزرگ که آمریکا است، مواجه هستیم. آمریکا می‌خواهد که ملت یمن تحت اشغالگری بمانند، مردم یمن از ۳۰ تا ۴۰ سال تحت سلطه آمریکا و عربستان بودند، زمانی که جوانان در ۱۱ فوریه به خیابان‌ها آمدند و انقلابی را آغاز کردند تا از سلطه آزاد باشند تا تصمیم را در دست بگیرند و به عنوان مردمی آزاد زندگی کنند، اما دولت شیطان یعنی آمریکا و انگلیس این مساله را نپذیرفتند؛ آمریکا و انگلیس می‌خواهند که مردم یمن تحت استعمار و قیمومت باشد، اما ما با این انقلاب این طرح استعماری را کنار زدیم و همانطور که امام حسین (ع) در میان پذیرش ذلت و مقابله با آن قرار گرفت، ما در میان پذیرش ذلت و دوری از آن قرار گرفته‌ایم. اما هیهات من الذلة، هرچقدر هم ائتلاف متجاوز به جنایت‌های خود ادامه دهد، ما به زانو در نخواهیم آمد.

وی ادامه داد: مردم یمن تنها مردمی هستند که ثروتی ندارند و چیزی ندارند عربستان و آمریکا حقوق مردم یمن و همه چیز را از آنها گرفتند، اما مردم با پایبندی به قرآن و به عترت پیامبر (ص) توانستند که پایداری کنند زمانی که مردم به خدا رجوع می‌کنند، این دشمن در مقابل آنها دیگر چیزی نیست، زمانی که ایمان در دل مردم ریشه بدواند، مردم دیگر از این مسائل هراسی ندارند، مردم یمن خدا را به خوبی شناخته‌اند، مردم یمن طایفه‌گرایی و تفاوت‌های مذهبی را کنار گذاشته‌اند، مردم یک صدا شده‌اند و در میدان جنگ، شافعی‌ها و اهل تسنن و از مذاهب مختلف حضور دارند و با دشمن می‌جنگند.

وی درخصوص ادعاهای ائتلاف سعودی درخصوص انصارالله گفت: ما با تجاوزی وقیح مواجه هستیم که فقط می‌خواهد بکشد و زمانی که ما خواستیم از خودمان دفاع کنیم و ناوهای آنها را زدیم که این ناوها مردم یمن را هدف قرار می‌دهند، عربستان و رسانه‌های آمریکا گفتند که یمنی‌ها عبور و مرور کشتی‌ها و باب المندب را هدف قرار می‌دهند آنها دروغ را مطرح کردند و به دروغ‌هایشان ادامه می‌دهند آنها رسانه را در اختیار دارند اما در واقع مستضعف باید پیروز شود هر چقدر هم زمان طول بکشد، ما با اراده خود مادامی که به خدا توکل داشته باشیم، حق‌مان را می‌گیریم.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

این کتاب‌ها را نخوانید

آثاری که بعد از چند بار تجدید چاپ از بازار جمع آوری می‌شود

اقتصاد تهران در خطر فرونشست زمین

فرونشست در تهران و به‌ویژه جنوب شهر به نقطه‌ای رسیده است که بسیاری از خانه‌های این منطقه ترک خورده‌اند و با یک زلزله متوسط فرو می‌ریزند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر