یونیسف: از ۲۰۱۳ بوکوحرام بیش از ۱۰۰۰ کودک نیجریه‌ای را ربوده است

شناسه خبر: 131255 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷, ۴۶ : ۱۰ : ۰۰
یونیسف: از ۲۰۱۳ بوکوحرام بیش از ۱۰۰۰ کودک نیجریه‌ای را ربوده است
یونیسف در آستانه چهارمین سالگرد ربوده شدن دختران دانش آموز نیجریه‌ای در منطقه چیبوک این کشور اعلام کرد که شبه نظامیان بوکوحرام از سال ۲۰۱۳ تا کنون بالغ بر ۱۰۰۰ کودک را در این کشور ربوده‌اند.
۵۵آنلاین :

صندوق کودکان سازمان ملل یونیسف در بیانیه‌ای اعلام کرد: از سال ۲۰۱۳ تا کنون بیش از ۱۰۰۰ کودک توسط بوکوحرام در شمال شرق نیجریه ربوده شدند که شامل ۲۷۶ دختر دانش آموزی که در سال ۲۰۱۴ از مدرسه‌ای در شهر چیبوک ربوده شدند می‌شود.

محمد مالک فال، نماینده یونیسف در نیجریه گفت: این حملات مکرر علیه کودکان دانش آموز در مدارس اقدامی ناشایست محسوب می‌شود. معمولا شبه نظامیان بوکوحرام در راستای حملات‌شان مدارس را نیز هدف قرار می‌دهند.

بر اساس اعلام یونیسف این افراطگران از زمانی که حملات‌شان را در سال ۲۰۰۹ آغاز کرده‌اند تا کنون دستکم ۲۲۹۵ معلم را نیز کشته و بیش از ۱۴۰۰ مدرسه را تخریب کرده‌اند.

این در حالی است که بر اساس آخرین آمار از جمع ۲۷۶ دختر دانش آموز ربوده شده در تاریخ ۱۴ آوریل ۲۰۱۴ در شهر چیبوک همچنان ۱۰۰ تن مفقود هستند.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بستن راه رانت مهم‌تر است یا شفاف‌سازی رانت؟

در حدود 40 سال عمر نظام جمهوری اسلامی ایران، فقط در مقطع کوتاهی در سال 1372 و کمتر از 10 سال بین سال‌های 1381 تا 1391، ارز تک‌نرخی در کشور حاکم بوده است.

غرضی: بحث پارازیت فعلا حل نمی شود

روزنامه اعتماد با محمد غرضی، وزیر اسبق پست وتلگراف و تلفن در مورد نصب نمایشگر تشعشعات و امواج که آذری جهرمی، وزیر جوان کابینه خبر داده، گفت وگو کرده است. او معتقد است مساله پارازیت ها تا زمانی که از حوزه سیاسی به حوزه تخصصی و فنی منتقل نشود قابل حل نیست.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک!

یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک! این گردباد کوچک که بهش "شیطان شنی" هم میگن وقتی ایجاد میشه که تو یک روز گرم و خشک به هر دلیلی بخشی از زمین سریعتر از جاهای دیگه گرم بشه!

ویدیو: لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب!

لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب! تو سیل سال گذشته تو پرو 62 نفر کشته و 12000 خانه خراب شد!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر