نتیجه‌ای یافت نشد.

یونیسف:نیم میلیون کودک ساکن پایتخت لیبی در خطر فوری قرار دارند

شناسه خبر: 145917 سرویس: سیاست ، گوناگون دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷, ۳۱ : ۱۸ : ۰۰
یونیسف:نیم میلیون کودک ساکن پایتخت لیبی در خطر فوری قرار دارند
یونیسف از وخامت اوضاع کودکان در پایتخت لیبی به خاطر گسترش نبرد بین گروه‌های شبه نظامی خبر داد.
۵۵آنلاین :

«یونیسف» (صندوق کودکان ملل متحد) روز دوشنبه اعلام کرد که نیم میلیون کودک لیبیایی در طرابلس ، پایتخت لیبی به خاطر تداوم نبرد تحت «خطر فوری» قرار دارند.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه»  براساس اعلام وزارت بهداشت لیبی، گسترش زد و خورد بین شبه نظامیان در اواخر ماه اوت (مرداد) تا شنبه شب هفته جاری دست‌کم موجب مرگ 115 نفر و زخمی شدن 400 نفر شده است.

بنابراعلام یونیسف، بیش از 1200 خانواده در 48 ساعت گذشته و همزمان با شدت گرفتن درگیری‌ها در جنوب طرابلس خانه و کاشانه خود را ترک کرده‌اند.

 این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرده که در مجموع بیش از 25 هزار نفر به‌خاطر درگیری‌های جدید در منطقه منازل خود را ترک کرده‌اند که نیمی از آن‌ها  را کودکان شکل می‌دهند.  

یونیسف در بیانیه خود اعلام کرده که از مدارس به طور فزاینده‌ای برای پناه دادن به خانواده‌های آواره استفاده می‌شود و این مسئله احتمالا شروع سال تحصیلی در لیبی را به تاخیر می‌اندازد.

 


بر این اساس، اینک ساکنان با کمبود غذا، برق و آب مواجه هستند و این درگیری‌ها وضعیت وخیم مهاجران را تشدید کرده است.

این در حالی است که شورای ریاستی دولت آشتی ملی لیبی چندی قبل  در بیانیه‌ای اعلام حالت فوق العاده در طرابلس و مناطق اطراف آن را اعلام کرد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با دو نیایشگاه صخره‌ای در بُبانشوار هند

داریوش شایگان فقید درکتاب مشهور خود ادیان و مکتبای فلسفی هند در مورد آیین جِین(Jainism) می‌نویسد:کیش جین همانند آیین بودا درآغاز پیدایش خود سازمانی رهبانی بوده است که به تهذیب اخلاق می‌پرداخته و از راه مهرورزی و گرامی داشتن حق زندگانی همراه با پرهیزکاری و خویشتن‌داری می‌خواسته از اقیانوس سامسارا(Samsara) و چرخۀ زایشهای دوباره یا تناسخ گذرکند. کیش جِین در آغاز مانند آیین بودا تلاش می‌کرد تا با دریافت ریشه‌های اخلاقی و مینوی درست از دایرۀ جهنمی بازپیدایی رهایی جوید و راهی برای گریز از رنج گیتی به دست آورد.

چگونه با وجود مشکلات بی‌پایان، شاد بمانیم؟

اگر بپذیریم که برخی از مشکلات را نمی‌توانیم حل کنیم و برطرف‌کردن برخی از آن‌ها خارج از اراده و توان ما است، بهتر می‌توانیم با آن‌ها کنار بیاییم و زندگی شادتری داشته باشیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر