یونیسف:نیم میلیون کودک ساکن پایتخت لیبی در خطر فوری قرار دارند

شناسه خبر: 145917 سرویس: سیاست ، گوناگون دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷, ۳۱ : ۱۸ : ۰۰
یونیسف:نیم میلیون کودک ساکن پایتخت لیبی در خطر فوری قرار دارند
یونیسف از وخامت اوضاع کودکان در پایتخت لیبی به خاطر گسترش نبرد بین گروه‌های شبه نظامی خبر داد.
۵۵آنلاین :

«یونیسف» (صندوق کودکان ملل متحد) روز دوشنبه اعلام کرد که نیم میلیون کودک لیبیایی در طرابلس ، پایتخت لیبی به خاطر تداوم نبرد تحت «خطر فوری» قرار دارند.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه»  براساس اعلام وزارت بهداشت لیبی، گسترش زد و خورد بین شبه نظامیان در اواخر ماه اوت (مرداد) تا شنبه شب هفته جاری دست‌کم موجب مرگ 115 نفر و زخمی شدن 400 نفر شده است.

بنابراعلام یونیسف، بیش از 1200 خانواده در 48 ساعت گذشته و همزمان با شدت گرفتن درگیری‌ها در جنوب طرابلس خانه و کاشانه خود را ترک کرده‌اند.

 این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرده که در مجموع بیش از 25 هزار نفر به‌خاطر درگیری‌های جدید در منطقه منازل خود را ترک کرده‌اند که نیمی از آن‌ها  را کودکان شکل می‌دهند.  

یونیسف در بیانیه خود اعلام کرده که از مدارس به طور فزاینده‌ای برای پناه دادن به خانواده‌های آواره استفاده می‌شود و این مسئله احتمالا شروع سال تحصیلی در لیبی را به تاخیر می‌اندازد.

 


بر این اساس، اینک ساکنان با کمبود غذا، برق و آب مواجه هستند و این درگیری‌ها وضعیت وخیم مهاجران را تشدید کرده است.

این در حالی است که شورای ریاستی دولت آشتی ملی لیبی چندی قبل  در بیانیه‌ای اعلام حالت فوق العاده در طرابلس و مناطق اطراف آن را اعلام کرد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ضرورت پاسخگویی هایپر استار به وضعیت کاری کارمندانش

این مطلب در فشای مجازی توسط مجله هنری ژوان منتشر شده است که ۵۵ آنلاین آمادگی دارد جوابیه هایپر استار و فروشگاه های مشابه را منتشر کند .

بانک‌های خصوصی با اقتصاد ایران چه کردند

بخش عمده‌ای از بحران مالی ایران و تبعات آن، که میلیون‌ها انسان را به ورطه فقر کشانده، مربوط به بانک‌های خصوصی است؛ بانک‌هایی که بی‌ضابطه به وجود آمده‌اند و با رابطه به فعالیت مخرب خود ادامه می‌دهند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر