نتیجه‌ای یافت نشد.

یونیسف:نیم میلیون کودک ساکن پایتخت لیبی در خطر فوری قرار دارند

شناسه خبر: 145917 سرویس: سیاست ، گوناگون دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷, ۳۱ : ۱۸ : ۰۰
یونیسف:نیم میلیون کودک ساکن پایتخت لیبی در خطر فوری قرار دارند
یونیسف از وخامت اوضاع کودکان در پایتخت لیبی به خاطر گسترش نبرد بین گروه‌های شبه نظامی خبر داد.
۵۵آنلاین :

«یونیسف» (صندوق کودکان ملل متحد) روز دوشنبه اعلام کرد که نیم میلیون کودک لیبیایی در طرابلس ، پایتخت لیبی به خاطر تداوم نبرد تحت «خطر فوری» قرار دارند.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه»  براساس اعلام وزارت بهداشت لیبی، گسترش زد و خورد بین شبه نظامیان در اواخر ماه اوت (مرداد) تا شنبه شب هفته جاری دست‌کم موجب مرگ 115 نفر و زخمی شدن 400 نفر شده است.

بنابراعلام یونیسف، بیش از 1200 خانواده در 48 ساعت گذشته و همزمان با شدت گرفتن درگیری‌ها در جنوب طرابلس خانه و کاشانه خود را ترک کرده‌اند.

 این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرده که در مجموع بیش از 25 هزار نفر به‌خاطر درگیری‌های جدید در منطقه منازل خود را ترک کرده‌اند که نیمی از آن‌ها  را کودکان شکل می‌دهند.  

یونیسف در بیانیه خود اعلام کرده که از مدارس به طور فزاینده‌ای برای پناه دادن به خانواده‌های آواره استفاده می‌شود و این مسئله احتمالا شروع سال تحصیلی در لیبی را به تاخیر می‌اندازد.

 


بر این اساس، اینک ساکنان با کمبود غذا، برق و آب مواجه هستند و این درگیری‌ها وضعیت وخیم مهاجران را تشدید کرده است.

این در حالی است که شورای ریاستی دولت آشتی ملی لیبی چندی قبل  در بیانیه‌ای اعلام حالت فوق العاده در طرابلس و مناطق اطراف آن را اعلام کرد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

متهم اصلی بحران گوسفند

آقای سیاست‌گذار تصور می‌کند گوشت ارزان فقط با دلار ارزان امکان‌پذیر است. اما فراموش می‌کند که هزینه فرصت دلاری که با شعبده‌بازی حسابداری برای واردات گوشت ۴۲۰۰ تومان محاسبه می‌شود، درواقع همان ۱۳ هزار تومان است.

سرنوشت عجیب نوجوان چابهاری ساسان پرکان

مشخص نیست فدراسیون چه انتظاری از نوجوان کم سن و سال چابهاری دارد. پرکان تاکید می کند تنها در حرکات زمینی سررشته دارد، چرا که سایر حرکات ژیمناستیک به وسایلی نیاز دارد که در چابهار نیست. او حتی مربی هم ندارد، حالا با عمویش تمرین نمی کند و تمام تمرکزش را روی کاری قرار داده که برای ماهی 150 هزار تومان باید درگیر آن باشد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: «افتتاح هتل انرژی مثبت» در شمال نروژ نزدیک مدار قطب شمال

«افتتاح هتل انرژی مثبت» در شمال نروژ نزدیک مدار قطب شمال این هتل که 2021 افتتاح خواهد شد، کنار یخچال طبیعی Svartisen ساخته می شود و از انرژی پاک استفاده کرده تا در مقایسه با سایر هتل ها هزینه کمتری برای سوخت خواهد پرداخت.

ویدیو: انفجارخودروی پیکان هنگام سوخت گیری با کپسول گاز !

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر